Превью blast brigade vs. The evil legion of dr. Cread

74

Blast brigade vs. The evil legion of dr. Cread-нова гра від my.games і allods team. Мені видалася можливість спробувати її одним з перших і поділитися своїми думками і враженнями. Важливе уточнення: в превью-версії доступний далеко не весь контент, тому навіть не намагайтеся відшукати в тексті нижче хоча б натяк на об’єктивність.

Почнемо, мабуть, з того, чим є blast brigade. А є вона досить стандартним платформером з елементами ігаванії (вже вибачте мене, але на честь ігарасі-сенсея я буду називати цей жанр саме так). Гравцеві належить взяти під свій контроль групу супершпигунів і покласти край домаганням на світове панування одного не в міру божевільного і геніального вченого. На перший погляд blast brigade схожа на bombastic brothers, але це тільки на перший погляд. Все ж між платформером-ігаванією і run-and-gun шутером є величезна різниця.

Головним достоїнством blast brigade особисто я вважаю візуальний стиль, буквально просочений духом шпигунських бойовиків другої половини минулого століття. Всі ось ці супершпигуни, безглузді гаджети, не менш безглузді роботизовані і не дуже міньйони головного лиходія виглядають досить мило і комічно. Окремо хочу похвалити анімацію осіб персонажів, та й в принципі взагалі всю анімацію. Виглядають вони досить мило і навівають абстрактні спогади з дитинства і юності, наполегливо намагаючись дістати з глибин пам’яті аналоги переглянутих мультфільмів, одним з яких є samurai jack (інші згадати не зміг, вибачте). Локації виглядають яскраво, мультяшно і природно мають свій унікальний зовнішній вигляд: джунглі, підземна лабораторія, прибережна зона. Картинка не перевантажена, герої і противники зчитуються легко.

Геймплей blast brigade являє собою досить стандартний платформер. Персонаж бігає по локаціях, скаче по платформах, ухиляється або вбиває дрібних супротивників. Сам по собі платформінг простий і не викликає періодичних болів нижче спини, все непогано, але не більше. Нічого кардинально нового в жанр привнесено не було, проте характерні для жанру механіки працюють. Що стосується елементів ігаванії, то реалізовані вони теж досить класично. У локаціях є ділянки, які неможливо пройти без того чи іншого шпигунського девайса і природно доведеться періодично повертатися, щоб відкрити нові рівні або знайти нові секрети. Для зручності є байк, що виконує функцію фаст тревела. До речі, управління персонажем blast brigade реалізовано добре. Однаково зручно грати як на клаво-миші, так і на геймпаді.

Претензії у мене на даний момент за фактом лише до одного аспекту. Для того, щоб відновити здоров’я, можна скористатися лікувальною настоянкою. Але для цього потрібно не просто натиснути необхідну кнопку, потрібно затиснути її на кілька секунд. Під час битв з босами дана особливість гри показала себе не найкращим чином. Це просто незручно і дратує.

Всього, як я зрозумів, планується чотири персонажі, кожен зі своїми здібностями, що дозволяють ще більш ефективно досліджувати світ і битися з босами. Боси, до речі, досить прості і не можуть похвалитися якими-небудь складними патернами. Ну, принаймні, ті, яких мені вдалося власноруч промацати. Дуже сподіваюся, що складність бос-файтів буде зростати в міру просування сюжету. Хоча в одному з геймплейних роликів гри з pax я бачив бій з якоїсь кібернетизованої антропоморфної птахом, для перемоги над якою потрібно було не просто стріляти в модельку боса.

Не обійшлося і без прокачування. Справа в тому, що у нас є невелика локація-хаб, в якій можна покращувати свого персонажа, додаючи нові перкі. Взагалі, шпигунське село-це саме те, заради чого доведеться досліджувати локації і добувати спеціальні валізки, необхідні для поліпшення будівель і отримання доступу до нових здібностей і фішок. Хоча перкі в дусі “+ 10% до утрати” виглядають максимально ліниво і хотілося б на релізі побачити систему прогресії персонажа, яка дійсно якось могла урізноманітнити ігровий процес.

Якщо якось спробувати зібрати в купу свої відчуття від гри, то виходить наступне. Blast brigade – в цілому непоганий на перший погляд платформер, в якому всі елементи працюють як треба, але за винятком візуального стилю і забавних жартів і відсилань сумніваюся, що гра зможе чимось здивувати досвідченого гравця. Гра, звичайно, працює як потрібно, але на цьому, мабуть, все. Однак повноцінний реліз гри ще не відбувся і судити про те, яка вийде гра потрібно буде природно після релізу.

P. S. Соєм, ти велика молодець. Ти і твоя команда виклалися на максимум. Ще раз окремо хочу похвалити роботу артліда, художників і аніматорів.