Працюємо з Joomla: головна сторінка

291

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. В CMS Joomla головна сторінка користувача частини сайту – це звичайно ж його обличчя. Тобто це перше, що бачить відвідувач, перейшовши на сайт. Але як показує практика більшість новачків не знає як працювати з даним розділом сайту. Тому в даній статті ми з Вами розглянемо все, що стосується головної сторінки CMS Joomla.

Як було сказано вище, головна сторінка сайту – це, в першу чергу його обличчя. А значить, вона повинна максимально зацікавити і навіть заманити відвідувача, для того що б він якомога довше залишався на Вашому сайті. Тому ця сторінка повинна бути максимально інформативною, красивою і бажано містити елементи з інших сторінок сайту, ну або хоча б посилання на них, так як це підштовхує до їх відвідування.

Тепер розглянемо відповідь на наступне запитання для CMS Joomla — як зробити головну сторінку? Головна сторінка – це в першу чергу абсолютно звичайна сторінка, як, наприклад, сторінка контактної інформації або відображення конкретного матеріалу. А значить, у якості головної, може бути призначена будь-яка створена сторінка Вашого сайту.

Тепер давайте згадаємо, як формуються сторінки в CMS Joomla. В основному для створення окремої сторінки сайту необхідно створити новий пункт меню, який по суті являє собою посилання, що веде на сторінку. При цьому за формування сторінки і відображення на ній необхідних даних, відповідає певний компонент, який вибирається при створенні пункту меню. Відповідно створюючи або редагуючи пункт меню в “Менеджері меню” ми можемо призначити сторінку, на яку він посилається в якості головної, використовуючи спеціальний перемикач.

Працюємо з Joomla: головна сторінка

Так само, в менеджері матеріалів, на сторінці відображення списку створених пунктів меню, навпроти кожного з них доступний спеціальний перемикач, який використовується для визначення головної сторінки сайту.

Працюємо з Joomla: головна сторінка

Далі, як в Joomla змінити головну сторінку сайту, якщо раніше вона вже визначена, запитаєте Ви. Відповідь на це питання дуже простий, досить, призначити нову сторінку в якості головної, використовуючи Вище розглянуті інструменти. Таким чином, вибираючи нову сторінку, Ви автоматично деактивируете попередню.

Тепер давайте розглянемо, як редагувати головну сторінку в Joomla. Як було описано Вище сторінки формуються в певних компонентах і головне – не виняток. А значить для редагування цієї сторінки, необхідно відредагувати вміст яке на ній відображається. Приміром, якщо на головній сторінці відображається конкретний матеріал, значить достатньо внести в нього правки, використовуючи менеджер матеріалів, що б змінити вигляд головної сторінки.

Так само для редагування головної сторінки можна використовувати налаштування для конкретного вмісту, яке на ній відображається. Тобто для конкретного типу меню, а значить для конкретного вмісту головної сторінки доступні різні параметри, які можна налаштувати безпосередньо при створенні або редагуванні конкретного пункту меню. Якщо повернутися до прикладу, з відображенням конкретного матеріалу на головній сторінці, то на сторінці даного пункту меню ми побачимо наступні доступні настройки матеріалу.

Працюємо з Joomla: головна сторінка

При цьому зверніть увагу, що розділ head сторінки джумла, тобто я зараз говорю про мета тегах, так як вони дуже важливі в плані SEO оптимізації Joomla, формується як правило виходячи з вмісту яке відображається на головній сторінці. Звичайно, створюючи пункт меню Ви додаєте необхідну інформацію в мета-теги, але пріоритет їх нижче порівняно з мета тегами, які додані до вмісту сторінки, наприклад, якщо на сторінці відображається матеріал, то у мета тегах буде відображатися інформація, додана при його створенні.

Таким чином ми з Вами коротко розглянули можливості адмінки Joomla в плані зміни вигляду головної сторінки, але більш глибоке редагування, на рівні програмного коду, вимагає хороших знань движка, тому якщо дана тема Вам цікава, вивчіть курс Joomla-Професіонал: створення розширень для joomla. У ньому досить докладно розглянута структура та принцип роботи розширень CMS Joomla.

Ось власне і все що я хотів сказати Вам у цій статті, а значить і питання для CMS Joomla як змінити головну сторінку — вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!