Повне керівництво по темам фреймворкам WordPress

282

Від автора: на сайті SitePoint вже було повно статей з WordPress фреймворкам, але як ви нижче переконайтеся, є ще безліч фреймворків: у всіх свої плюси і мінуси, у кожної теми свій стиль розробки.

Знайомство з темами-фреймворками WordPress

Я просто сидів в офісі, чухав голову і думав про фреймворках WordPress. Перед тим, як почати роботу над статтею, я витратив дні, тижні, навіть місяці на вивчення питання, думаючи, що написати: текст повинен був відрізнятися від усього того, що вже писали про фреймворках.

Повністю заплутавшись у своїх думках, до мене прийшло осяяння. Мені прийшло в голову, що коли люди пишуть про фреймворках WordPress, вони, як правило, розглядають тільки основи… основи, на яких розробники спільноти WordPress Meetup спеціалізуються: фреймворки типу Genesis, Thesis або WooCommerce.

Чому так відбувається? Може бути, розробники не думають, що там все так складно або не хочуть писати про фреймворках, які скоро перестануть розроблятися. Або ж у розробників жорсткий дедлайн, пропустивши який, сайт різко впаде у видачі пошукових систем. Хто знає.

Я хочу зробити все по-іншому, так що сядьте зручніше і зробіть собі кави. Сьогодні ми з вами розглянемо «повне керівництво по темам-фреймворкам WordPress».

Чому ж «повне»? Англійське слово definition означає завершеність чого-небудь. Синонімом може послужити «остаточний», «фінальний».

У статті ми розглянемо ні одні, ні два, ні навіть десять фреймворків. Як я говорив, перед цим я провів дослідження. Список значний, про деяких фреймворках ви могли й не чути. Але ми тут зібралися із загальною метою поділитися знаннями і навчитися один в одного чогось нового. Може бути, ви знайдете в даному списку фреймворк, який захочете поліпшити, або запропонуйте ще один, якого немає у списку. Готові? Тоді поїхали!

Що таке теми-фреймворки WordPress?

Перед тим, як поринути з головою в список, необхідно розповісти про деякі основи фреймворків. Врешті-решт, може бути, ви читаєте першу в своєму житті статтю про фреймворках. А мені не хотілося б налякати вас, щоб ви пішли, не дочитавши мою статтю. Якщо ж ви вже ветеран, то можете прокрутити до списку фреймворків.

Теми-фреймворки це батьківські теми, в які команда або один розробник додають свій функціонал, які полегшують оновлення теми і її повторне використання без впливу на дизайн під конкретний сайт. У дочірньої темі будуть задаватися власні стилі, а функціонал буде в основному фреймворку.

Примітка – сказане вище не означає, що кожна батьківська тема це фреймворк. Виробники шаблонів надають батьківські теми з сотнями варіацій дочірніх тим, але в іншій батьківського темі не використовується той же код (вони кажуть вам, що це фреймворки, коли чисто технічно вони такими не є).

В репозиторії WordPress зі значенням Теми-фреймворки пов’язані три поняття drop-in, stand-alone шаблон Parent Theme. Я думаю, пояснити ще простіше, ніж там, в принципі неможливо. Так що раджу як-небудь вам прочитати цю статтю.

Повне керівництво по темам фреймворкам WordPress

В рамках нашої статті більше уваги я приділю останньому терміну «Parent Theme Templates» або шаблони батьківських тем. Цей термін відомий здебільшого спільноти розробників і широкої громадськості.

Різні типи тим-фреймворків

Фреймворки бувають різні, і вони вирішують різні завдання в бізнесі та дизайні. Деякі з них безкоштовні, інші ж платні.

Є так звані основні, універсальні фреймворки. Вони не займають якусь конкретну нішу, а вирішують весь спектр завдань, допомагаючи веб-розробників і дизайнерів по всьому світу створювати просунуті сайти з швидким відгуком, і розробка яких займає набагато менше часу при використанні фреймворків.

Деякі з фреймворків робилися багатьма роками і нескінченними годинами розробки. Все це було потрібно для створення великого, добре документованого фреймворка з відмінною підтримкою.

До просунутим функцій таких фреймворків можна віднести front-end і back-end drag and drop редактори, шорткоди, розробка під безліч пристроїв і шаблонів.

Не дивно, чому інтернет-бізнес любить використовувати фреймворки. На даний момент моїм улюбленим є SEO Design Framework, розроблений для просування в пошуковій видачі.

Навіщо використовувати фреймворки?

Хороше запитання, навіщо ж використовують WordPress фреймворки? Ви можете думати, що вам ніколи не знадобиться створювати свій фреймворк, але може бути так, що ви вже використовуєте фреймворк, навіть не здогадуючись про це. Фреймворки типу Genesis, WooFramework і Thesis зараз настільки поширені, що ви можете просто забути про те, що вони є частиною ядра WordPress.

Розберемо приклад. Noel Tock розробляв сайти для готельного сектора. Створивши свій фреймворк, він полегшив собі завдання: тепер він міг створювати великі сайти для замовників та постійно удосконалювати і оптимізувати фреймворк з точки зору продуктивності, не додаючи сторонніх функцій, які його клієнтам ніколи не знадобляться.

Такий підхід допоміг йому прискорити процес розробки, а також пропонувати своїм клієнтам більш тривалу підтримку. Збережене час можна витратити на підтримку своєї команди розробників і вивчення нових інструментів.

Було безліч особливостей, які йому було необхідно розглянути, таких як SEO, а також найкращі практики в розробці. Його перевага була в тому, що йому не потрібно було використовувати купу плагінів для додавання необхідних предметів типу фрагментів коду, коментарів з соціальних мереж і техніки mobile first, так само як і створення форм email розсилки повідомлень для визначення потенційних покупців його роботи і т. д.

Користувачі отримали можливість з легкістю створювати свій власний дизайн на основі поточного допомогою редагування нових файлів style.css і functions.php. Розробнику потрібно вдатися до Sass, і пізніше його фреймворк перетворився в сервіс Happy Tables.

Переваги і недоліки

Існує безліч переваг від використання тим-фреймворків WordPress. При роботі з популярними фреймворками не треба далеко ходити, щоб побачити активну роботу розробників і дизайнерів на форумах і в співтовариствах за допомогою запутавшимся користувачам.

Перевага коду, написаного за стандартами WordPress. Такий код можна легко вставити з одного місця в інше для тіста плагінів і сервісів типу WP Test, Theme Authenticity Checker (TAC) і Theme Check. Деякі ключові особливості, які можна віднести до переваг;

Спрощена розробка на довгостроковий розвиток

Вбудований функціонал (менше залежно від плагінів)

Якість коду

Оновлення

І недоліки;

Навчання

Хуки і фільтри

Надмірний код

Обмеження (якщо фреймворк не ваш)

Ціна

Оновлення та підтримка

Список тем-фреймворків WordPress

Порядок не важливий:

Ultimatum

Mysitemyway

iThemes Builder

Genesis

Thesis

Devine-elemente

Presswork

Headway

WooFramework

Roots

X

ThemeFusion

Odin

Gantry

Themeblvd

WordPress Jump Start

SEO Design Framework

Kaytwo or K2

Cherry Framework

RtPanel

Hybrid Core

Thematic

Runway

WonderFlux

Unyson

FoundationPress

Warp Framework

Sparky

Reactor

Volatyl

Omega

StartBox

Maera

Xtreme One

Redux

WP Casa

Startup

Whiteboard

YA Framework

Options Framework Theme

UpThemes Framework

Reverie

Vafpress

Titan

Backbone

Skematik

Nouveau

Fluent

Carrington Build

Theme 500

TemplateToaster

Pro Framework

Simon WP Framework

Seed Theme

Tesla Framework

Висновок

Щоб створити цей великий список я порадився з деякими WordPress спільнотами. Взагалі, не завжди випадає можливість поділитися настільки важливими ресурсами, і якщо ви серйозно ставитеся до WordPress, пропоную вам приєднатися до роботи. Окрема подяка спільноти LinkedIn за їх внесок у список фреймворків.

Освоїти їх усі практично неможливо, занадто часто виходять все нові і нові фреймворки. Якщо ви знайшли неуказанный в списку фреймворк, в основі якого лежить даний визначення фреймворку, а не тільки те, що він підходить під всі теми, то вкажіть її у коментарях нижче.