Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

285

Від автора: ви до нас? Ну, тоді проходьте, займайте будь-яке вільне місце і влаштовуйтеся зручніше. Так, на чому ми зупинилися минулого разу? На паролі в СУБД. Як далеко ми з вами просунулися у вивченні баз даних! Але це тільки початок, тому не будемо даремно гаяти час і дізнаємося сьогодні, як скинути пароль MySQL.

Зростання рівня знань

Ми свамі суттєво просунулися у вивченні СУБД, але до повного освоєння даної дисципліни ще дуже далеко. І все тому, що MySQL базується на основі ще однієї технології – SQL.

Структурований мову запитів (SQL) є «батьком» усіх систем управління БД, і я настійно раджу присвятити його вивчення як можна більше часу. Протягом нашого циклу матеріалів ми лише побіжно коротко розглянемо його основних команд і їх синтаксису.

Насправді можливості SQL набагато більші, ніж звичайні вибірки, редагування або видалення даних. З його допомогою можна програмувати, створювати функції, ініціалізувати змінні, автоматизувати за допомогою тригерів і збережених процедур різні процеси з адміністрування БД.

Як справжній нащадок свого предка MySQL також володіє всіма цими талантами. Але все це ви зрозумієте згодом, коли ми ще глибше зануримося у «вир» знань цієї СУБД. А тепер повернемося до нашої сьогоднішньої теми, і дізнаємося, як здійснити в MySQL скидання пароля root або іншого користувача запису.

Повертаємося в phpMyAdmin

Як не крути, а без цієї програми нам ніяк не обійтися, оскільки вона ідеально підходить для демонстрації всіх прикладів адміністрування СУБД. Так що, якщо ви ще не встановили phpMyAdmin, настійно рекомендую зробити це якомога швидше.

До цього ми з вами зверталися до системної базі MySQL тільки через командний рядок. Сьогодні ми заглянемо в неї через інтерфейс програми. Для цього запустите свій Denwer (якщо використовуєте цей програмний пакет) або сервер СУБД. Увійдіть в нього під обліковим записом адміністратора. Після цього запустіть phpMyAdmin.

У списку ліворуч знайдіть базу даних під назвою «mysql». Перейдіть по посиланню. Такий БД ви ще не бачили? Це і є ядро СУБД. Тепер серед безлічі таблиці виберіть user. Щоб в MySQL скинути пароль root, слід звертатися саме до цієї таблиці.

Для того щоб подивитися, які облікові записи користувачів існують на вашому сервері БД, натисніть на вкладку «Структура» (меню зверху). Після цього в основній робочій області програми відображаються всі існуючі користувачі, паролі (якщо встановлено) та привілеї кожної закладки.

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Тепер нам потрібен «доброволець» для лабораторних дослідів. Як і в минулий раз, цим сміливим людиною виявився Вован Повернення Вована або як скинути пароль MySQL . У мене він вже створений (нижня запис в таблиці). Якщо ми хочемо скинути пароль MySQL, то нам без Вована ніяк не обійтися.

Повернення Вована!

Натисніть на логотип програми вгорі, щоб вийти з таблиці. Також можна натиснути на іконку будиночка. Потім в основному меню перейдіть в розділ «Користувачі». Якщо з Вованом ще не знайомі, то вам його потрібно створити. Внизу під таблицею «Огляд облікових записів» натискаємо посилання «Додати користувача».

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

У вікні введіть ім’я користувача, хост і пароль. Привілеї облікового запису раджу поки не змінювати.

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Якщо користувацька учетка з таким ім’ям вже є, тоді в таблиці поруч тиснемо на «Редагування привілеїв». У діалоговому спливаючому вікні переходимо до «Змінити пароль». Вводимо значення, підтверджуємо і зберігаємо зміни («Ок»).

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Після цього поновіть сторінку браузера, знову перейдіть по вкладці «Користувачі». Що б бачимо в таблиці? У Вована з’явився пароль. Це один із способів, як скинути пароль root MySQL швидко.

Тепер знову зайдемо в системну базу даних, і подивимося, що змінилося в таблиці user. Точно, у користувача запису нашого спільного «другана» з’явився пароль. Тільки значення пароля якесь дивне, як і сам Вован Повернення Вована або як скинути пароль MySQL . Це тому, що значення паролю було зашифровано за замовчуванням.

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Скористаємося SQL

Тепер зануримося в більш професійні знання, і скористаємося для зміни пароля командами SQL:

UPDATE `mysql`.`user` SET Password=PASSWORD(‘vovka’) WHERE User=’vovan’;

Вводимо цей запит редактор програми (вкладка «SQL») і натискаємо «Ок» внизу. Зверху з’являється зелене системне повідомлення про те, що успішно.

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Запит на скидання пароля MySQL для облікового запису «vovan» буде виглядати ось так:

UPDATE `mysql`.`user` SET Password=PASSWORD(“) WHERE User=’vovan’;

В дужках після ключового слова PASSWORD вказується порожнє значення для пароля.

SET PASSWORD FOR [email protected] = PASSWORD(“);

Цей запит змінює пароль, звертаючись до таблиці user через системну змінну PASSWORD і обліковий запис із зазначенням хоста. Так як у нас сервер БД встановлено локально, то після імені користувача ми пишемо localhost. Всі зміни можна простежити по системній таблиці або зробити з неї вибірку за допомогою наступного запиту:

SELECT user, host, PASSWORD FROM `mysql`.`user` ;

І ми побачимо, що Вован знову залишився без пароля. Ех, йому знову не пощастило Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Повернення Вована або як скинути пароль MySQL

Таким же чином можна здійснити скидання root ” MySQL. Сьогодні ми ще на один крок стали «старше» і мудрішими в своїх знаннях MySQL. І ми поступово виходимо з «дитячого» віку, дорослішаючи після кожної публікації. А на Вована не звертайте уваги – він ще той «професіонал» Повернення Вована або як скинути пароль MySQL