Постачальники автокомпонентів спробують стягнути збиток з автовиробників за скасування замовлень

28

Зараз вже всім стало ясно, що ланцюжки поставок в автомобільній промисловості серйозно порушені, але якщо досі мова йшла про неможливість автовиробників зібрати необхідну кількість машин через дефіцит чіпів, то претензії суміжників ризикують виявитися новим явищем, негативно впливає на витрати автогігантів.

Джерело зображення: reuters

Перекоси в автопромі призвели до того, як пояснює reuters, що виробники тих же пластикових деталей інтер’єру і кузова зіткнулися з масовими відмовами клієнтів від закупівлі цього виду продукції. Необхідність зберігати надлишки на складах викликає зростання постійних витрат виробників комплектуючих, і деякі готові стягувати цей збиток зі своїх клієнтів в особі автовиробників.

Принаймні, такої рішучості сповнена французька компанія novares, що збирається стягнути десятки мільйонів євро з автовиробників, які раптово відмовилися від отримання деталей інтер’єру автомобілів в умовах напівпровідникової кризи. Рішення автогігантів призупинити закупівлю комплектуючих в ситуації, коли вони змушені зупиняти конвеєр через брак чіпів, цілком обгрунтовано. Французький постачальник постачає пластиковими деталями кожен третій автомобіль у світі, з початку року він зіткнувся з двома тисячами випадків відмови клієнтів від отримання продукції. Приблизно сотня прецедентів супроводжувалася терміновими відмовами, коли постачальник попереджався про наміри клієнта всього за дві доби.

Зараз novares веде переговори з клієнтами, які можуть хоча б частково компенсувати виниклі через затоварювання складів збитки. Не всі автовиробники готові йти на поступки, як пояснює керівництво компанії. Частину збитків доведеться стягувати в судовому порядку. Очевидно, що при будь-якому результаті подібних конфліктів оплачувати витрати в кінцевому підсумку доведеться споживачам.