Пошук від google для сайту

270

Від автора: будь хороший сайт повинен містити механізм пошуку по вмісту. Тому в даному уроці ми з Вами розглянемо створення пошуку на сайті, але ми не будемо створювати пошукову систему з нуля, ми скористаємося готовим рішенням від компанії Google, яка надає нам, розробникам, користувальницький пошук. Даний пошук володіє високою швидкодією і якісними результатами видачі, а, головне, — це релевантний пошук.

Пошук від google для сайту

Автор: Віктор Гавриленко

Мене звати Віктор Гавриленко, за освітою я інженер електромеханік. Ще навчаючись в інституті, почав захоплюватися комп’ютерними технологіями та програмуванням, протягом двох років посилено займаюся розробкою інтернет-сайтів та веб-програмуванням. Захоплююсь написанням невеликих скриптів на мові PHP, у зв’язці базами даних MySQL, SQLite, непогано знаю такі движки як WordPress, Drupal, Joomla.

Пошук від google для сайту

Введення

Компанія Google надає дуже зручний інструмент — користувальницький пошук, який дозволить Вам створити механізм пошуку як на одному Вашому сайті, так і відразу з кількох Вашим сайтам, або з будь-яких інших сайтів, веб-сторінок і т. д. Головна умова для роботи користувальницького пошуку – сайт на якому Ви хочете організувати пошук, повинен обов’язково бути проіндексовані Google. Переваги пошукової системи від Google:

релевантний пошук;

висока швидкість;

настроюваний зовнішній вигляд;

можливість заробітку на показах реклами AdSense для пошуку на сторінках видачі пошукових результатів.

Перші кроки

Насамперед необхідно отримати акаунт від Google, а потім перейти на сторінку користувальницького пошуку — https://www.google.ru/cse/:

Пошук від google для сайту

Тепер натискаємо на кнопку «Увійти в систему користувальницького пошуку» і авторизируемся. Потім натискаємо кнопку «Створити Систему користувальницького пошуку», і переходимо на сторінку створення нового облікового запису користувача пошуку:

Пошук від google для сайту

На цій сторінці Ви повинні вказати сайт або сайти, на яких буде організовано користувальницький пошук і звичайно ж вибрати мову. Після цього натискаємо кнопку «Створити». Далі ми потрапляємо на сторінку вітання, на якій наведено деякі посилання:

Отримати код — дозволяє перейти на сторінку та скопіювати початковий код, необхідний для роботи плеєра. Даний код ми з Вами отримаємо пізніше;

Загальнодоступний URL – відкрита для загального відвідування сторінка, що дозволяє виконувати пошук по вибраних сайтів;

Панель управління – адмін панель управління параметрами пошуку.

Пошук від google для сайту

Налаштування пошукової системи

Тепер у лівому блоці є пункт меню «Редагування пошукової системи» натискаємо на нього і в випадаючому дочірньому меню вибираємо пункт настройка:

Пошук від google для сайту

На даній сторінці ми можемо налаштувати всі основні параметри пошуку. Вкладка Основні відомості:

Назва системи пошуку — вказати власну назву системи пошуку;

Опис пошукової системи опис системи пошуку;

Search engine keywords — ключові слова, що характеризують тематику сайту, на якому виконується пошук. Використовується для налаштування результатів пошуку;

Версія пошуку — платна або безкоштовна. Перевагою платній версії є відсутність реклами на сторінці видачі результатів;

Деталі — різна сервісна інформація: ідентифікатор Вашої пошукової системи, загальнодоступний шлях для сторінки пошуку (ця сторінка доступна всім користувачам), а також посилання на отримання коду, необхідного для пошуку роботи;

Пошук зображень — увімкнення або вимкнення пошуку по зображеннях на обраному сайті. Якщо включити — з сторінці видачі результатів, буде вкладка перегляду пошуку по зображеннях;

Мова — вибір мови. Якщо клікнути по посиланню Advanced – будуть показані додаткові пункти. Транслітерація — перетворює слова запиту, написані в одному вигляді писемності, в фонетичний еквівалент в іншій знаковій системі. І вибір кодування;

Сайти, на яких виконується пошук — редагування списку сайтів, на який буде здійснюватися пошук. Тут можна додати, так і виключити сраницы з пошуку.

Вкладка отримання доходу — використовуючи дану вкладку, можна отримувати дохід з реклами AdSense для пошуку, але для цього необхідно мати акаунт даної системи.

Вкладка панель адміністратора — дозволяє створити користувачів, які отримають доступ до редагування параметрів Вашої пошукової системи.

Вкладка індексування — дозволяє переглянути і настроїти параметри індексації сайту бере участь у пошуку. Важливим пунктів тут, є URL на карті сайту. Так як для поліпшення індексації сайту, необхідно додати адресу карті до Вашого сайту. Тому якщо в даному пункті вкажіть шлях до Вашої карті сайту. Або якщо Ваш сайт зареєстрований в сервісі Google для веб-майстрів, можете додати карту сайту з даного сервісу, натиснувши по кнопці «Додати карту сайту».

Далі переходимо на пункт «зовнішній вигляд» :

Пошук від google для сайту

На цій сторінці можна налаштувати зовнішній вигляд форми пошукового запити і показу сторінки результатів пошуку.
Вкладка вид — система пошуку від Google пропонує нам кілька варіантів створення сторінки видачі пошукових результатів. Іншими словами, тут ми вибираємо як буде відображатися сторінка з результатами пошуку. Або результати будуть відображені нижче форми пошуку, або як модальне вікно, або взагалі на іншій сторінці і т. д. Тому вибираємо найбільш підходящий для Вас варіант і натискаємо або кнопку «Зберегти», при цьому будуть збережені результати редагування параметрів пошуку. Або «Зберегти і отримати код» — в цьому випадку, результати все також будуть збережені, і Вас перенаправляють на сторінку отримання коду вставки.

Вкладка теми — теми — це колірне оформлення форми пошуку і сторінки видачі результатів пошуку. На цій сторінці представлені стандартні теми від Google.

Вкладка налаштувати — на цій вкладці Ви можете вручну налаштувати кожен елемент пошукової системи. Знову ж після установки, необхідно натиснути або кнопку «Зберегти», при цьому будуть збережені результати редагування параметрів пошуку. Або «Зберегти і отримати код».

Вкладка Зменшені зображення на даній вкладці можна включити відображення зменшених зображень на сторінці видачі результатів пошукового запиту.

Після налаштування всіх параметрів пошуку натискаємо кнопку «Зберегти і отримати код:

Пошук від google для сайту

Для того щоб відобразити форму пошуку на Вашому сайті необхідно прописати спеціальний код. Даний код можна отримати на сторінці отримання коду, на яку ми з Вами потрапили натиснувши на кнопку «Зберегти і отримати код». У центрі Вам необхідно скопіювати спеціально створений для Вашої пошукової системи код і вставити його в те місце Вашого сайту, де необхідно відобразити форму пошуку. Після цього на Вашому сайті буде відображена форма пошуку від Google. Далі переходимо в підпункт меню «Функції»:

Пошук від google для сайту

На цій сторінці можна настроїти деякі параметри механізму пошуку.

Вкладка просування — дозволяє створити так зване просування для певних пошукових запитів. При цьому якщо користувальницький пошуковий запит співпаде з створеним просуванням сторінка, зазначена при створенні просування, буде відображена першої. Тобто при створенні просування, необхідно вказувати як пошуковий запит, так і сторінку, яка повинна відображатися першою при даному запиті. Але перед добавкою просування не забудьте включити їх в роботу.

Вкладка Уточнення — дозволяє створити уточнення, або як їх ще називають мітки. Далі, мітку можна прив’язати до кожної інтернет сторінці (Пункт меню-Вкладка основні відомості — Додатково). І якщо у Вас пошук виконується з декількома сайтами одночасно, використовуючи мітки, можна розділити видачу результатів пошуку на кілька категорій. Кожна з яких належить одному конкретного сайту. Перемикання між мітками, можливо на сторінці видачі результатів пошукового запиту.

Вкладка автозаповнення дозволяє істотно прискорити пошук, шляхом видачі підказки користувачеві, у момент набору пошукового запиту.

Вкладка синоніми — Синоніми являють собою варіанти пошукових запитів і розширюють можливості пошуку.

Вкладка «Розширені налаштування» — дозволяє налаштувати параметри сортування видачі результатів пошуку, а також різні додаткові налаштування.

Підпункт меню «Журнал і статистика» — містить різні статистичні дані і журнали Вашої пошукової системи

У меню довідка міститься довідкова інформація по даній пошуку від Google, тому якщо щось забули, на даній сторінці можна все згадати і підкреслити для себе багато цікавого. Знову ж таки не забувайте, що майже кожен параметр в системі пошуку, містить коментар.

Ось ми з Вами розглянули всі основні параметри інтерфейсу пошуку від Google. Я Вам рекомендую уважно переглянути всі налаштування, спробувати кожну з них і побачити відмінності.

На цьому даний урок я буду завершувати. Всього Вам доброго і вдалого кодування! І побачимося в наступних уроках.