Помилка 404 на DLE. Налаштування

235

Від автора: вітаю вас, друзі. Дана стаття буде досить невеликий і присвячена вона налаштування сторінки 404, тобто сторінки, яка показується, коли відбувається помилка 404 на DLE. Приступимо?

Давайте почнемо з того, що ж таке помилка 404. Помилка 404 або більш зрозуміле Not Found (не знайдено) — це ні що інше, як код відповіді сервера на запит клієнта. Цей Код означає, що запит був отриманий сервером, оброблений, але бажаного документа (текстового файлу, картинки тощо) на сервері не виявилося. Саме тому сервер і повідомляє, що нічого по запитаному адресою не знайдено.

Стандартна сторінка сервера з відповіддю користувачеві виглядає приблизно так:

Помилка 404 на DLE. Налаштування

Чиста біла сторінка, з повідомленням англійською: Not Found. Ні посилання на головну сторінку сайту, ні яких-небудь інших посилань — ні. До того ж, сторінка не оформлена в стилі вашого сайту, і якщо користувач випадково забреде на ваш сайт по застарілому посиланню, то побачивши таку плачевну картину, він, швидше за все, покине ваш сайт.

Саме тому багато сайтів звели створення сторінки 404 практично в мистецтво і намагаються залучити і зацікавити відвідувача, випадково потрапив на неіснуючу адресу. Відвідайте Google Картинки і подивіться картинки по запиту 404. Ви побачите цілу колекцію веселих і цікавих картинок, які використовуються на реальних сайтах сторінки 404.

У багатьох CMS сторінка 404 є та проблема, описана вище вже вирішена. CMS DLE тут не виняток. Однак тут не все так однозначно. В DLE при наборі невірного адреси ви, звичайно ж, не побачите білу сторінку. Ні, ви побачите ваш сайт, з вашим дизайном. Просто замість контенту сторінки або новини буде виводитися текст помилки.

Помилка 404 на DLE. Налаштування

Власне, ми можемо керувати лише оформленням даного тексту, задаючи потрібний нам колір або фон. Зробити це можна в шаблоні info.tpl:

Помилка 404 на DLE. Налаштування

Тут ми можемо, наприклад, задати для блоку потрібний клас або розмітку. Відповідно, якщо ви створюєте власну тему для DLE, тоді шаблон info.tpl вам потрібно для виведення різних помилок. В іншому випадку, коли виникне та чи інша помилка, тоді замість виразної повідомлення ви побачите повідомлення про те, що немає потрібного шаблону.

Помилка 404 на DLE. Налаштування

Звичайно, ситуація зі сторінкою 404 на DLE з коробки не найкраща, оскільки фактично ми не можемо гнучко управляти ситуацією з помилками і створювати сторінку 404 з власним оформленням. Можливо в майбутніх версіях движка цю ситуацію поправлять, але поки що ми можемо задовольнятися тим, що маємо. Також можна спробувати поправити самостійно, але для цього доведеться лізти в код самого движка, чого ви зробити не зможете, якщо використовуєте його безкоштовну версію.

На цьому поточну статтю ми будемо завершувати. Удачі!