Показана робота технології дистанційного електроживлення за допомогою потужного лазера-вийшло передати 480 вт на 300 м

66

Основним недоліком бездротових зарядних пристроїв є невеликий радіус їх дії. В рамках нового проекту ericsson і powerlight technologies продемонстрована технологія, що забезпечує портативну базову станцію 5g електроенергією за допомогою лазерного променя з досить великої відстані.

Newatlas.com

На сьогодні комерційні системи бездротової зарядки дозволяють забезпечувати електроенергією гаджети на зразок смартфонів, навушників або смарт-годин, розміщених на спеціальних панелях. У лабораторних умовах вже тестуються варіанти, що дозволяють заряджати електроніку в межах приміщення, але поки не існує комерційних рішень, готових заряджати пристрої на великих відстанях, тим більше — поза приміщеннями.

Powerlight роками розробляє необхідну для цього технологію і тепер продемонструвала її спільно з телекомунікаційною компанією ericsson. Система складається з передавача і приймача, які в теорії можуть розташовуватися на відстані сотень і навіть тисяч метрів один від одного. Головна умова-приймач і передавач повинні бути в зоні прямої видимості один одного.

Система не відправляє електрику безпосередньо подібно т.зв. «трансформатору тесли». Замість цього передавач випускає потужний лазерний промінь до ресивера, який, в свою чергу, за допомогою спеціального масиву фотомодулів перетворює фотони в електроенергію.

Newatlas.com

Хоча в звичайних умовах досить небезпечно використовувати промінь високої інтенсивності, розробники завбачливо оточили його широким «циліндром» сенсорів, що реєструють наближення людей, тварин або об’єктів і відключають передачу енергії протягом мілісекунди. Вказується, що на якість роботи не вплинуть навіть пролітають птахи. Крім того, приймач має резервний акумулятор на час зупинки передачі.

В ході експерименту система powerlight забезпечувала енергією базову станцію 5g компанії ericsson, яка не має будь-яких інших джерел живлення. Всього було передано 480 вт на дистанцію 300 м, але в команді розробників стверджують, що технологія вже може посилати 1000 вт на відстань більше 1 км.

Бездротове живлення 5g-рішень дозволить зробити їх більш портативними, встановлювати в тимчасових локаціях, де буде з’являтися високий попит на мобільний зв’язок — на зразок фестивалів та інших заходів або, навпаки, в ході лих, коли необхідно швидко розгорнути потрібну інфраструктуру. У теорії технологія дозволяє заряджати електротранспорт або навіть може застосовуватися в космічних місіях майбутнього.

Powerlight – не єдина компанія, що працює над подібними проектами. У минулому році новозеландський стартап emrod представив власні розробки, але замість лазерів і фотоелектричних елементів використовується мікрохвильове випромінювання. Розробка emrod дозволила передати близько 2 квт на відстань більше 40 м і в компанії заявляють, що в перспективі технологія дозволить передавати енергію на десятки кілометрів. Не виключено, що один або кілька проектів в результаті доб’ються успіху і в найближчі десятиліття бездротові станції стануть основою електромереж.