Плюси і мінуси ios

135

гаджети від apple користуються величезною популярністю у всьому світі. Не менш популярна і їх фірмова операційна система ios. Як і у будь-якого іншого продукту у неї можна виділити незаперечні переваги і певні недоліки, про які потрібно знати будь-якому користувачеві, який планує придбати «яблучний» смартфон або планшет.

Першою і найголовнішою перевагою ios є те, що розробники не закидають своє творіння. Регулярно виходять оновлення, виправляються помилки і недоліки, з’являються нові можливості. За це apple потрібно сказати окреме спасибі. При цьому корпорація не забуває про своїх клієнтів, що говориться, до останнього. Наприклад, що вийшов в далекому 2009-му році iphone 3gs перестав отримувати оновлення більш ніж через 5 років після випуску!

До числа незаперечних переваг для користувача можна віднести відмінну оптимізацію роботи, продуманість інтерфейсу і великий вибір різноманітних додатків та ігор, доступних у фірмовому маркеті. Регулярно з’являються нові додатки, що дозволяють зробити роботу з гаджетом максимально зручною і налаштувати його повністю під свої потреби. Періодично з’являються справжні шедеври, чого вартий хоча б той же sword of destiny. Доступний безкоштовний і платний контент. Притому користувачеві дають свободу вибору: безкоштовні програми теж зроблені на совість, і єдине, що може трохи засмутити, це зрідка зустрічається реклама, але і їй теж ніхто не зловживає.

Що стосується оптимізації, то навіть при повному навантаженні пристрої на ios спокійно працюють 8-10 годин, що, в порівнянні з найближчими конкурентами, є дуже хорошим показником. Система працює дуже швидко « “гальма» і “глюки” відсутні.

До незаперечних переваг потрібно віднести зовнішній вигляд ios. Так, і windows phone, і android теж мають дуже гарний інтерфейс і дозволяють змінювати його практично до не впізнаваності. Але apple ставиться до питань дизайну з особливим трепетом. Кожна версія ios-це щось нове і незвичайне. Фірмові ефекти і» фішки «роблять» яблучні ” гаджети унікальними, надаючи інтерфейсу системи особливий шарм і вигідно виділяючи її на тлі конкурентів.

В системі реалізована повноцінна багатозадачність. Звичайно ж, це пропонують і конкуруючі операційні системи, але, наприклад, чи легко знайти гаджет на іншій ос, який дозволить відразу відкрити 10, а то і 20 додатків, і спокійно перемикатися між ними без зависань системи? у ios з цим немає абсолютно ніяких проблем.

Однак, незважаючи на всі свої численні переваги, ios теж не позбавлена недоліків. По-перше, це, якщо так можна висловитися, деяке відставання в прогресі. Все це можна, звичайно ж, віднести до фірмових «фішок», але позбавляти користувача елементарної можливості передавати контент через бездротові інтерфейси (а така можливість з’явилася тільки в 7 версії ios) – не найкраще рішення.

Другим важливим недоліком є дорожнеча платних додатків. Звичайно ж, всі ігри і програми зроблені на найвищому рівні, але в багатьох випадках ціна контенту відверто завищена.

До числа недоліків можна віднести і те, що в ios дуже багато функцій пов’язані з інтернетом. Без підключення до мережі користувач позбавляється багатьох можливостей. Хоча в даний час місцевості, де не було б хоча б елементарного gprs, зустрічаються вкрай рідко.

Для просунутих користувачів недоліком є певна «закритість» системи. У найближчого конкурента, наприклад, користувач може самостійно виконувати тонке налаштування, підлаштовуючи гаджет під свої потреби до найдрібніших деталей. У випадку ж з ios для цього доводиться вдаватися до додаткових хитрощів.

На цьому список недоліків можна сміливо закінчити. Та й перераховані, за винятком хіба що дорогих додатків, є в більшості своїй суто суб’єктивними і ніяк не заважають користуванню гаджетами. Сильні сторони ios однозначно переважають над недоліками. Тому якщо ви зберетеся обзавестися електронікою від корпорації apple – це буде дуже хороший вибір.