Плани intel не вразили інвесторів, курс акцій компанії просів на 12 %

34

З ретельної підготовки матеріалів до квартального звіту було зрозуміло, що керівництво intel докладає максимум зусиль для переконання інвесторів у виграшності нової стратегії, що передбачає активні інвестиції в розширення виробництва і літографію. Доводи не змогли вплинути на інвесторів, тому торги завершилися зниженням курсу акцій intel на 12 %.

Джерело зображення: bloomberg

По-перше, це повернуло акції компанії на рівень початку січня цього року — до періоду, який характеризувався недовірою до тодішнього керівника intel роберту свону (robert swan), який покинув свій пост до середини лютого. З приходом на його місце патріка гелсінгера (patrick gelsinger) ентузіазм інвесторів помітно виріс, підігріваючи курс акцій компанії.

По-друге, саме по собі зниження курсу на 12% зменшило капіталізацію intel на $20 млрд до $203 млрд, і тепер ця величина менша, ніж у broadcom — вперше за історію існування першої з компаній. Як пояснює bloomberg, аналітики насторожено сприйняли рішення intel збільшити капітальні витрати в найближчі два роки для освоєння п’яти нових техпроцесів до середини десятиліття і повернення компанії статусу технологічного лідера. Не менше чотирьох експертів з уолл-стріт знизили прогноз по курсу акцій intel після публікації квартального звіту.

Представники mizuho securities, наприклад, присвоїли цінних паперів intel нейтральний статус, засумнівавшись у здатності компанії за рахунок збільшення капітальних витрат повернути технологічне лідерство в сегменті пк і серверів. На думку представників morgan stanley, розрахунок керівництва intel на зростання ринку не зовсім адекватний тим капітальним витратам, які компанії доведеться понести. Нагадаємо, що в перспективі найближчих п’яти років компанія розраховує збільшувати виручку в середньому на 10-12% щорічно. Прогноз intel по виручці на наступний рік, що досягає $74 млрд, також не відповідає очікуванням аналітиків, упоминающих суму близько $73,1 млрд.

Одночасно компанія не тільки оголосила про наміри фінансового директора джорджа девіса (george davis) піти у відставку в травні наступного року, але і була змушена перенести захід для аналітиків з 18 листопада на 17 лютого. Патрік гелсінгер мотивував це не тільки прагненням провести зустріч в очному форматі без характерних для пандемії обмежень, а й бажанням залучити нового кандидата на пост фінансового директора компанії до формування її середньострокової стратегії.

Що характерно, публікація квартального звіту intel викликала не тільки зростання курсу акцій amd на десяті частки відсотка, але і надала підтримку акціям постачальників літографічного обладнання та матеріалів, адже корпорація повинна буде збільшити витрати на закупівлю їх продукції. Акції applied materials виросли в ціні на 4,4 %, lam research — на 2,8 %, kla corp. – на 5,2 %. Всі три компанії близько 8 % власної виручки отримують саме від intel.