Плагіни в Joomla

392

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Система управління контентом Joomla, можливо єдина CMS, яка може побалувати веб-розробників великою кількістю всіх можливих створених компонентів, модулів і плагінів, що значно розширюють її функціонал. Тому в даній статті ми розглянемо плагіни в Joomla, які обробляють різні події в процесі роботи CMS. А також я наведу відповідь, на один з найбільш частих питань з даної теми: як встановити плагін на Joomla?

Що таке плагін?

Плагін для CMS Joomla – це один з типів розширень для системи управління контентом Joomla, які виконують певний код при спрацьовуванні в системі певної події. В ядрі Joomla, визначено основні події, але будь-яке розширення може спровокувати спрацьовування користувальницького події, не описаного в ядрі. Коли виконуватися певна подія, методи всіх плагінів, які пов’язані з даною подією (іншими словами обробники подій) виконуються в певній послідовності. При цьому плагіни можуть, як формувати певні дані, і відображати їх на екрані, так і маніпулювати вже існуючими, наприклад, повний текст матеріалу, за допомогою плагінів, можна додати, якийсь банер, або простий текст, або галерею зображень і т. д.

Звичайно, я трохи перебільшую, кажучи, що плагін може формувати дані, і відображати їх на екрані, адже всі ми знаємо, що за відображення даних відповідає шаблону. Більш правильно буде, якщо ми скажемо, плагін повертає певний набір даних, який в подальшому буде відображений на екрані за допомогою шаблону.

Система подій в CMS Joomla, забезпечує зручну взаємодію компонентів і модулів з плагінами. При цьому дана система реалізується шаблоном проектування Observer або спостерігач. Якщо бажаєте CMS Joomla більш докладно, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla.

Плагіни в Joomla

Даний шаблон проектування – реалізує зв’язок між плагінами і подіями, чимось схожу на спілкування. Основна ідея полягає в тому, що один або більше «спостерігачів» або «слухачів» (плагіни), реєструються в системі для обробки певних подій. У певний момент роботи програми, у програмі або модулі, а також, можливо, в іншому плагіні (тобто “комунікаторі”) – спрацьовує подія, а значить в кожному плагіні – “спостерігачі”, виконується метод пов’язаний з даною подією. При цьому у даний метод передається визначена інформація, необхідна для маніпуляції з даними. Відповідно, як було описано вище, методи, пов’язані з подіями “спостерігачів”, можуть змінювати інформацію, а також повертати, якийсь додатковий контент, який визначений функціонал даного методу.

Як встановити плагін для Joomla

Тепер давайте поговоримо про те, як встановити плагін для Joomla, на прикладі плагіна Syntax Highlighter, який використовується для підсвічування коду, в контенті сайту. Після завантаження плагіна (плагіни зазвичай поставляються у вигляді архіву, формату .zip), переходимо до панелі адміністратора Joomla.

Плагіни в Joomla

Далі, відкриваємо менеджер розширень і на вкладці “Завантажити файл пакета”, вибираємо раніше скачаний архів плагіна.

Плагіни в Joomla

Потім, встановлюємо плагін, натиснувши на кнопку Завантажити та встановити”.

Плагіни в Joomla

Після успішної установки, необхідно активувати плагін, для цього відкриваємо менеджер плагінів.

Плагіни в Joomla

У списку встановлених плагінів, вибираємо цікавить нас і клікаєм по заголовку, для переходу на сторінку налаштування.

Плагіни в Joomla

Потім, якщо потрібно, налаштовуємо параметри плагіну (у кожного плагіна задані певні налаштування), у випадаючому списку “Стан”, вибираємо значення “Включено”, і зберігаємо зміни.

Плагіни в Joomla

На цьому установка плагіна завершена, а отже і питання, як встановити плагін джумли – вичерпано.

Як видалити плагін для Joomla

І наостанок, давайте поговоримо про те, як видалити плагін Joomla. Для видалення плагіна, як і будь-якого розширення, необхідно перейти в менеджер розширень і в лівій колонці вибрати пункт “Управління”.

Плагіни в Joomla

Далі в списку встановлених розширень, знаходимо цікавий плагін, відзначаємо його галочкою і клікаємо по кнопці “Деінсталювати”.

Плагіни в Joomla

На цьому, видалення плагіна завершено. А значить, ми практично відповіли на поставлене питання: як видалити плагін в joomla 3.

Плагіни в Joomla

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!