Плагін збільшення картинок для WordPress

294

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій статті ми з вами розглянемо один з безлічі плагінів WordPress для роботи з картинками — це плагін збільшення картинок WordPress.

Власне, я практично впевнений, що подібні плагіни вам вже відомі і ви навіть користувалися одним з таких плагінів для збільшення зображень на сайті. В народі такі плагіни часто називають «а-ля лайтбокс» (за назвою одного з перших подібних плагінів — Lightbox).

У цій статті ми познайомимося з плагіном Shadowbox JS. Це досить функціональна і гнучка штука, яка дозволяє відкривати в модальному вікні не тільки картинки, але і інші файли: відео, аудіо, флеш. Загалом, плагін справді корисний.

Почнемо з його установки на сайт WordPress. Йдемо в меню Плагіни — Додати новий і шукаємо за запитом shadowbox js. У моєму випадку це перший же результат у списку знайденого.

Плагін збільшення картинок для WordPress

Встановимо і активуємо знайдений плагін. Плагін успішно встановився, однак разом з повідомленням про успіх ми бачимо повідомлення про те, що втрачені деякі файли. Щоб виправити проблему, пропонується перейти на сторінку налаштувань плагіна Shadowbox JS.

Плагін збільшення картинок для WordPress

Давайте так і зробимо. На сторінці налаштувань бачимо кнопку, натиснувши на яку можна отримати бракуючі файли.

Плагін збільшення картинок для WordPress

Тиснемо кнопку і отримуємо відсутні файли.

Плагін збільшення картинок для WordPress

На цьому встановлення завершено і, якщо вірити автору плагіна, всі картинки повинні автоматично збільшуватися і показуватися у модальному вікні. Давайте перевіримо це, додавши в статтю якусь мініатюру. Не забудьте при додаванні зображення вказати в налаштуваннях відображення, що додається картинка буде посиланням на медиафайл.

Плагін збільшення картинок для WordPress

Якщо все зроблено вірно, то перейшовши до статті і клацнувши по картинці, ми повинні побачити, як вона збільшиться, відкриваючись у модальному вікні.

Плагін збільшення картинок для WordPress

Власне, наше з вами завдання ми виконали — тепер картинка збільшується з плавним і гарним ефектом. Далі ви можете перейти до налаштувань плагіна, які можна знайти в меню Налаштування — Shadowbox JS.

Серед корисних налаштувань варто відзначити, наприклад, наступні: можливість керувати кольором і непрозорістю заднього фону (overlay) модального вікна, можливість включати або відключати дію плагіна точково, для різних типів контенту (зображення, відео, аудіо і навіть різних відеосервісів — YouTube і Google Video). Поиграйтесь з налаштуваннями, щоб оформити роботу плагіна у вашому смаку.

Ну а у мене на цьому все. До речі, роботу з іншими корисними плагінами ви можете подивитися в цьому невеличкому циклі уроків.