Плагін стрічки новин WordPress

277

Від автора: вітаю вас, друзі. Ця стаття буде присвячена використанню чергового плагіна WordPress. Це плагін стрічки новин WordPress.

Плагінів, які вирішують подібну задачу, для WordPress, думаю, можна знайти десятки. Ми звернемося до директорії з цікавою назвою Пісенька News Ticker. Це плагін з дійсно багатим функціоналом для виведення стрічки новин.

Як завжди, почнемо з пошуку і установки плагіна.

Плагін стрічки новин WordPress

Після активації плагіна стрічки новин, в меню з’явиться новий розділ під назвою News Tickers.

Плагін стрічки новин WordPress

Поки що список порожній. Давайте додамо парочку стрічку новин. Для цього перейдіть за посиланням Add New в меню плагіна і заповнимо відповідні поля: назва стрічки (група новин), її текст, посилання, якщо вона необхідна, а також призначення посилання (_self — посилання відкриється в поточному вікні, _blank — відкривати посилання в новому вікні). Відзначивши галочкою чекбокс Force line breaks, ми дозволимо перенесення тексту на новий рядок, якщо у нас багаторядковий текст. Також можна заборонити індексувати посилання в новинній стрічці, відзначивши галочкою чекбокс Add «nofollow» to link.

Плагін стрічки новин WordPress

Для додавання нової новини в стрічку необхідно натиснути на плюсик в правому кутку поточної форми додавання новини.

Плагін стрічки новин WordPress

Отже, пара новин додано у стрічку. Як же тепер вивести цю стрічку? Тут є два способи. Перший спосіб найбільш простий, це використання шорткода, тобто новинну стрічку ми можемо вставити в статтю або сторінку. Другий спосіб, глобальний, це використання PHP функції плагіна, яку необхідно вставити в шаблон теми, наприклад у sidebar.php для виведення стрічки в сайдбарі або footer.php — в футері.

Давайте для початку скористаємося шорткодом. Його, як і функцію, зручніше всього взяти на сторінці додавання або редагування новинної стрічки. Розмістимо шорткод у статті на вибір і подивимося, чи запрацює він. Якщо звернутися до обраної статті, то ми дійсно побачимо новинну стрічку у вигляді бігає справа наліво рядка.

Плагін стрічки новин WordPress

Власне, задача вирішена — новинна стрічка з’явилася на сайті. Якщо вам захочеться погратися з настройками і змінити уявлення новинної стрічки, тоді це можна зробити у вкладках Ticker Mode і Global Settings.

Наприклад, якщо ви хочете змінити напрямок руху стрічки, скажімо не справа наліво, а зверху вниз, тоді у вкладці Ticker Mode в розділі Scroll Direction виберіть відповідний напрям — Down. Якщо вам здається, що стрічка рухається занадто швидко, тоді вкажіть менше значення тут же в розділі Scroll Speed.

Ну і, нарешті, якщо ви хочете бачити новинну стрічку на якомусь постійному місці, наприклад в сайдбарі, тоді поруч з шорткодом ви знайдете PHP функцію, яку достатньо скопіювати і вставити у відповідне місце вашого шаблону. Після цього залишиться лише оформити новинну стрічку, щоб вона вписалася в дизайн вашої теми WordPress.

На цьому у мене все. Нагадую, що якщо ви хочете навчитися створювати подібні плагіни, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом, присвяченим вивченню API WordPress. Удачі!