Плагін кількість переглядів WordPress

331

Від автора: вітаю вас, шановні колеги. У цій простій статті ми з вами розглянемо один з цікавих плагінів для WordPress — це буде плагін кількість переглядів WordPress.

Особливої необхідності в використанні подібних плагінів я не бачу, скоріше це в деякому роді певний прикрашення для сайту. Однак плагін, який ми будемо використовувати, є винятком завдяки досить потужному функціоналу, закладеному в нього.

Справа в тому, що плагін не тільки підраховує і виводить кількість переглядів статті, але й пропонує інші цікаві можливості. Зокрема, можна виводити останні переглянуті статті, список найбільш переглядаються (популярних) статей, організувати список перегляду статей по мітці або по категорії і так далі, і тому подібне.

Як бачимо, функціонал дійсно різноманітний. Нас у цій статті цікавить тільки підрахунок кількості переглядів, тому ми зупинимося саме на цій можливості. До речі, я ще не представив сьогоднішнього героя статті. Отже, зустрічайте — це плагін WP-PostViews. Давайте знайдемо його в меню додавання нового плагина і встановимо. Перший же знайдений результат — наш.

Плагін кількість переглядів WordPress

Тепер перейдемо до налаштувань плагіна. Знаходяться вони у розділі Настройки — PostViews.

Плагін кількість переглядів WordPress

Перша налаштування на сторінці — Count Views From — відповідає за підрахунок переглядів. Плагін може вважати перегляди тільки від гостей, тільки від зареєстрованих користувачів чи ж абсолютно для всіх. За промовчанням вибрано Guests Only, тобто вважаються перегляди тільки від гостей. Мене це не влаштовує, тому я виберу значення Everyone (кожен).

Наступна налаштування — Exclude Bot Views — дозволяє виключити із підрахунку ботів. Тут дивіться, як вам подобається. Мені, в принципі, без різниці, тому я залишу значення за замовчуванням — No (ні).

Для виведення кількості переглядів статті нам доступна системна змінна %VIEW_COUNT%. Формат виводу такий: %VIEW_COUNT% views. Поміняємо його на потрібний нам, наприклад такий: Переглядів: %VIEW_COUNT%

Збережемо зміни для даної групи налаштувань.

Плагін кількість переглядів WordPress

Для того, щоб статистика відображалася, плагін пропонує скористатися фрагментом PHP коду, який потрібно вставити в шаблон. Наприклад, шаблон single.php (для показу всередині статті) або index.php (для показу в списку статей). Ось код:

Давайте відкриємо відповідний шаблон, в моєму випадку це content.php (у вас може бути index.php або інший), і додамо пропонований код.

Плагін кількість переглядів WordPress

Код я обернув додатково у span з класом views, щоб можна було оформити новий елемент. Додамо в файл стилів теми правило для нового елемента, щоб він вписався в ваш дизайн. Залишилося зайти всередину статті, щоб засчитался її перегляд, і після цього побачимо кількість переглядів у стрічці статей.

Плагін кількість переглядів WordPress

Ось, власне, і все. Кількість переглядів статей працює і виводиться. Можете поекспериментувати з іншими можливостями плагіна, зазначеними на початку статті. На цьому у мене все, удачі!