Підвищуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси

315

Від автора: насамперед хочу подякувати читачів WebForMyself.com за проявлений інтерес до моєї першої статті на даному ресурсі «Монетизація сайту за допомогою посилальних бірж«.

З цікавістю прочитав коментарі і судячи з ним у багатьох вас сайти з нульовими показниками тіц і PR. Були висловлені слушні думки, що з «нульовими» сайтами не варто з головою кидатися в монетизацію сайту через продаж посилань. У даній статті ми розглянемо питання підвищення рейтингу сайту в пошукових системах.

Що ж, відчуваючи свою відповідальність за майбутнє ваших інтернет-проектів, я вирішив дещо підкорегувати тему своєї другої статті зупинитися на тому, як зробити ваш сайт авторитетним (тобто трастовим, з англійської — to trust означає «довіряти», «вірити», «покладатися». Траст сайту означає рівень довіри з боку пошукової системи до цього сайту).

Але перш ніж почати статтю про підвищення рейтингу сайту в ПС, хочу дати кілька рекомендацій новоспеченим користувачам посилальних бірж Sape і Mainlink, які вже додали свої «нульові» сайти розмістили (сподіваюся успішно Підвищуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси ) коди бірж у себе на сайті. Поспішати знімати їх не обов’язково, бажано зробити наступне:

обмежити кількість продаваних посилальних місць до 1-2 посилання зі сторінки;

встановити ціну в ~2 рази вище середньої ціни по системі;

продавати посилання в «ручному режимі» (тобто коли вам приходить повідомлення про те, що хтось хоче купити у вас посилання і тільки після вашого підтвердження, посилання буде розміщена).

Виходячи зі своєї практики скажу, що навіть на вже більш-менш розкручених сайтах з середніми цінами по системі для того, щоб продалося 40-50% посилальних місць займає 2-3 місяці. З цього випливає, що у вас в запасі буде кілька місяців, для того, щоб збільшити показники тіц і PR. За цей час ви також зможете більш детально поспостерігати за процесом купівлі посилань, познайомитися з інтерфейсом і функціональними можливостями посилальних бірж. Завдяки «ручного режиму» продажу ви зможете отмодерировать нетематические і погані посилання. В загальному цей час можна провести з користю, поступово набуваючи досвід роботи з ссылочными біржами.

Хочу відразу попередити, у статті сконцентровано досить багато інформації, яку може важко буде засвоїти в один присід. Але, я намагався стисло і найбільш широко викласти суть підвищення рейтингу сайту, рекомендації та керівництва до ваших подальших дій з розкручування сайту, а не надавати уривчасті замітки, як це роблять більшість SEO-авторів. Тому раджу вам зберегти у себе цю статтю в закладках і періодично до неї звертатися.

А тепер, власне, почнемо розбиратися з тим, як збільшити траст сайту, щоб у майбутньому, по-перше, уникнути санкцій з боку пошукових систем, по-друге — підвищити позиції сайту в результатах пошуку Яндекса і Гугла

Отже, які фактори впливають на траст?

1. Вік сайту.
Тут мається на увазі не вік домену, а час знаходження сайту в індексі. Чим старше сайт в цьому плані, тим більше йому довіряє пошукова система.

2. Кількість посилань (посилальна маса) з інших сайтів.
Це сумарна кількість посилань з інших ресурсів, які ведуть на сторінки вашого сайту і враховуються пошуковими системами при визначенні параметрів тіц і PR, а також ранжируванні в пошуковій видачі

3. Посилання з вашого сайту.
Тут важливо якість сайту (акцептора), на який посилається ваш сайт. Репутація вашого сайту може бути переглянута, якщо ви посилаєтеся на забаненые сайти в пошукових системах, сайти, що містять віруси, піратське програмне забезпечення, порно-ресурси та ін.

4. Якість сайту.
– унікальність і значимість контенту;
– унікальність структури і дизайну;
– внутрішня оптимізація;
– швидкість завантаження сторінок, якість хостингу;
– відсутність помилок в верстки та програмування;

5. Посилання з особливо трастових ресурсів.
Посилання з каталогів: dmoz.org для Google, yaca.yandex.ru (Яндекс Каталог) – для Яндекса.

Що стосується першого пункту (вік сайту) — тут тільки один фактор — час, і його ніяк не можна прискорити або сповільнити. Про те, що потрібно стежити за «чистотою» посилань (третій пункт) з вашого сайту я вже згадував вище. По четвертому пункту, я сподіваюся, ви вже багато чого почерпнули на сторінках сайту Webformyself, тому його розглядати не будемо. Тому власникам молодих «непрокаченных» сайтів потрібно приділити належну увагу до збільшення посилаються на вас сайтів.

Як часто оновлюються параметри тИЦ і PR

оновлення PR відбувається досить рідко, близько 1 разу в 3 місяці;

оновлення тіц відбувається набагато частіше, в середньому кожні 30-40 днів.

На жаль, хочу засмутити вас — останній перерахунок параметрів PR відбулося 6 лютого 2012 року (подивитися можна в колонці «апдейти» на сайті http://pr-cy.ru/), тому після виконання моїх рекомендацій щодо нарощування посилальної маси результат варто чекати тільки десь на травневі свята. Однак, у вас буде достатньо часу, щоб досягти цілком значущих параметрів PR 2-4. тіц останній раз перераховувався 16 лютого, так що якщо не в перший найближчий апдейт, то в наступний ви зможете встигнути «прокачати» тіц вашого сайту.

Готуємо інструменти для аналізу роботи з пошуковими системами

Для того, щоб професійно оцінювати результати вашої майбутньої роботи, зареєструйтеся, будь ласка, на сервісах, які надають пошукові системи для вебмайстрів:

Webmaster.yandex.ru -Яндекс.Вебмастер

Webmaster.google.com — центрі веб-майстрів

Після реєстрації вам потрібно буде додати сайт в список ваших сайтів і, після підтвердження прав на керування, ви зможете отримувати інформацію про відвідування сайту пошуковими роботами і дивитися статистику того, як ваш сайт бачать пошукові системи.

Підвищуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси

На цьому прикладі я поясню дані, отримані в Яндекс.Вебмастере:

1. ТІЦ — значення, яке присвоїв Яндекс вашого сайту (в даному випадку тіц=10).

2. Сторінок у пошуку кількість сторінок, які може видати в результатах пошуку по різним запитам користувача.

3. Зовнішніх посилань на сторінки сайту — загальна кількість посилань на ваш сайт, який бачить (проіндексувала) пошукова система (один сайт на вас може посилатися кілька разів, тому кількість посилань може в кілька разів більше, ніж сайтів, що посилаються. В даному випадку 891 посилання дають всього 60 сайтів).

4. Дата останнього відвідування сайту роботом — тут ніби все зрозуміло — час останнього візиту пошукової системи на ваш сайт.

5. Завантажено роботом — кількість сторінок, які побачила пошукова система (воно, як правило, менше, ніж кількість сторінок у пошуку, т. к. пошуковики виключають з пошукового індексу сторінки-дублікати, сторінки з неунікальним контентом).

6. Виключено роботом — кількість сторінок, які були заборонені до індексації (через robots.txt)

Чому ця інформація важлива?

Тому що вона показує актуальні дані того, як пошукова система бачить ваш сайт в інтернеті. На ваш сайт можуть посилатися сотні інших сайтів, але якщо пошуковик не проіндексував посилання на вас від цього ні холодно ні жарко: чекати підвищення параметрів тіц і PR не слід. Завдяки цим інструментам ви зможете стежити за тим, наскільки ефективно ви просуваєте свій інтернет-ресурс (посилання, з яких сайтів враховуються). Крім цих даних інструменти для вебмайстрів пропонують інші дуже важливі звіти, проте в рамках даної статті ми їх опустимо. Залишимо щось на майбутнє Підвищуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси

Отже, які існують способи отримання зворотних посилань на ваш сайт? Основні і на даний момент найбільш актуальні методи нарощування посилальної маси:

1. Природні посилання.
Якщо у вас дійсно якісний і унікальний контент на сайті, то власники інших ресурсів і веб-майстра будуть його цитувати і рекомендувати своїм читачам. Саме такі посилання є найціннішими та вагомими в очах пошукових систем. Але цей спосіб самий довгограючий, особливо для молодого нерозкрученого сайту.

2. Обмін посиланнями.
При обмеженому бюджеті цей спосіб виглядає дуже прийнятним. Обмін посиланнями означає, що за попередньою домовленістю ви розміщуєте на своєму сайті посилання на ресурс партнера, а він в свою чергу, ставить у себе на ресурсі посилання на ваш сайт.

3. Коментування dofollow блогів.
Що таке dofollow блоги? Це блоги, посилання в коментарях яких відкриті для індексації пошуковими системами. Це означає, що такі блоги здатні передати такі показники ТІЦ і PR на посилання (наприклад, на ваш сайт). На таких блогах посилання на сайт коментатора залишається відкритою.

4. Реєстрація в каталогах.
Каталоги – це спеціальні сайти для збору і структурування інформації про інших ресурсах в інтернеті. Каталоги зазвичай ставлять посилання на описані в них сайти.

5. Реєстрація на трастових сайтах.
Це непоганий спосіб наростити посилальну масу. Останнім часом дуже важлива трастовий сайтів, що посилаються на молодий ресурс. Чим вище трастовий – тим авторитетніше для пошукових систем сайт, на який варто посилання. Реєстрація на трастових сайтах дозволяє залишати посилання на ваш сайт на розкручених ресурсах, які завжди будуть ранжируватися у видачі набагато вище молодих сайтів.

6. Отримання посилань з соціальних мереж, сервісів соціальних закладок.
Останні 2-3 року розкрутка сайтів в соціальних мережах сформувалася в окремий напрямок — SMM (Social Media Marketing), тому цей пункт ми обов’язково детально розглянемо.

7. Обмін/покупка посилань і статей (прес-релізів).
Цей метод вважається найбільш ефективним, але може вимагати матеріальних вкладень. Посилання та статті ви можете придбати на спеціальних біржах, а також на просунутих ресурсах. Безкоштовне розміщення статей можна організувати шляхом обміну статтями та матеріалами з іншими сайтами.

А тепер більш докладно про кожен із методів підвищення рейтингу сайту:

1. Обмін посиланнями

При «ручному» обмін посиланнями слід брати до уваги той факт, що взаємний обмін посиланнями дає менший ефект, так як пошукові системи навчилися розпізнавати взаємні посилання і «вага» таких посилань занижується, на відміну від «безоплатних» посиланнях (коли ви не ставите посилання на який посилається на вас сайт). Цю проблему можна вирішити за допомогою «буфер обміну», коли кілька сайтів ставлять посилання по колу: сайт A посилається на сайт B, сайт B — C сайт, а сайт C, в свою чергу, ставить посилання на сайт A. Таким чином, всі учасники ланцюга отримують односторонні посилання.

Але такий кільцевої обмін організувати і контролювати, звичайно, набагато складніше, ніж взаємний, тому багато веб-майстри продовжують обмінюватися взаємними посиланнями.

Як знайти:

Якщо у вас є кілька сайтів — влаштуйте перелінковку.
При обміні посилань на ваших сайтах використовуйте принцип «буфер обміну» (вище вже розповідалося суть цього методу).

Створіть на своєму сайті розділ «Друзі» (партнери, дружні сайти тощо).
В цьому розділі додайте ваші промо-матеріали (код посилань, графічні кнопки і банери), текст про те, що ви готові обмінятися посиланнями (+ умови обміну) і залиште ваші контактні дані — приклад.

Шукайте самі сайти, з якими можна було б обмінятися посиланнями.
Якщо гора не йде до магомеду то магомед іде до гори Підвищуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси Якщо ви знаєте або натрапили на схожі за тематикою сайти — проявіть ініціативу: почніть самі листування в веб-майстрами.

Скористайтесь каталогом сайтів для пошуку партнерів по обміну посиланнями з сайтами схожої тематики.
У цьому випадку найбільший ефект принесе обмін з сайтами, які знаходяться в Яндекс-каталозі і Dmoz.

Залишайте заявки на обмін посиланнями на форумі Webformyself.com.
Не забувайте вказувати тематику сайту наявність реєстрації в Яндекс Каталозі і Dmoz, а також параметри тИЦ і PR.

При обміні посиланнями також важливо пам’ятати, що рекомендується обмінюватися посиланнями з сайтами схожої тематики, а також враховувати показники ТІЦ і PR. Якщо у вас, приміром, сайт з тіц 100, а вам пропонують обмінятися посиланнями з сайтом з тИЦ 40-50, ви цілком обґрунтовано можете попросити, щоб натомість вашої однієї посилання на вас посилалися з 2 сайтів (щоб загальна сума тіц посилаються на вас сайтів була близька до ваших значень).

2. Коментування dofollow блогів.

Як коментувати на dofollow блогах для підняття ТИЦ? Ніяких супер-ідей я не зможу вам підкинути, так як тут все абсолютно просто. Рекомендується коментувати блоги схожої тематики і залишати якісні, цікаві коментарі, які не будуть видалені власником dofollow блогів.

Повторю інші загальновідомі факти і правила. Трохи я взяв із загальної практики, деякі з свого досвіду:

На одному блозі один коментар не частіше 1 рази в тиждень.
Виходячи з практики, блогери не люблять, коли відкрито починають спамити (відразу за 3-4 коментаря) — вони часто все видаляють в корзину або просто прибирають посилання.

Пишіть коментар в 2-3 осмислених пропозиції.
Шанси, що коментар не видалять зросте. А якщо ви чимось зацікавите інших відвідувачів, то, можливо, хтось перейде з вашого посилання — звідси і додатковий трафік.

Не коментуйте статтю, де понад 40 коментарів.
Вас не помітять серед такого натовпу, хоча «пузомірки» ви підвищите.

Переконайтеся, що ваш коментар схвалений.
Часто потрібно чекати день-два, поки власник сайту схвалить коментар. Якщо цього не сталося, то варто повторити спробу, тільки постаратися залишити дуже гарний коментар.

Не гидуйте блогами, навіть у яких ТІЦ дорівнює 0.
– Безкоштовна посилання зайвою не буває.
– Dofollow блогів стає менше і вибирати вже не з чого, тому не гидуємо.
– Цілком можливо, що найближчим часом у блогу можуть зрости параметри тИЦ і PR.

Шукайте сторінки з PR>0.
Особливо, якщо PR головної сторінки більше нуля. Але іноді бувають випадки, коли не оптимізують головну сторінку, а окрему статтю — так що потрібно гарненько пошукати, адже PR не валяється на дорозі.

Завантажити список dofollow блогів

Використовуючи цю базу відвідайте дані блоги, знайдіть запису, на які ви зможете залишити цікавий коментар і поле «Сайт» введіть адресу вашого сайту. Якщо у вас є кілька сайтів — можете залишити кілька коментарів з різними посиланнями на сайти. У разі, якщо у цьому списку присутні блоги з близькою тематикою вашого сайту — спробуйте зв’язатися з власниками блогів з пропозицією про обмін посиланнями/кнопками/банерами (пункт 2).

Висновок статті про підвищення рейтингу сайтів

На сьогодні, як мені здається, інформації про підвищення рейтингу сайтів, вже буде достатньо. Другу частину статті про збільшення посилальної маси чекайте через тиждень, а поки у вас є час, щоб зробити наступні дії

1. Зареєструватися і підключити свої сайти в Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster.

2. Зберегти/запам’ятати інформацію про кількість посилаються на вас сайтів і стежити, як з часом їх кількість буде зростати.

3. Створити на своєму сайті розділ для розміщення посилань і почати листування з сайтами схожої тематики з пропозицією про обмін посилань.

4. «Прогнати» список Dofollow блогів і розмістити там коментарі з зворотнім посиланням на ваш сайт.

У наступній статті чекайте:

Принципи ефективної реєстрації в каталогах сайтів, автоматизація процесу реєстрації;

Як отримати безкоштовні посилання з трастових сайтів (+ база 100 сайтів з високим тИЦ звідки можна безкоштовно отримати «жирну» посилання);

Основи просування сайтів за допомогою соціальних мереж і сервісів соціальних закладок (+ база соц. мереж і сервісів закладок);

Обмін і покупка статей, перевага методу та організація роботи за цим методом (+ база сайтів, що публікують прес-релізи).

Після чого ми повернемося до вже не нульовими сайтами до посилальних бірж, де ви дізнаєтеся, як правильно з ними працювати, і відповідно отримувати максимальний прибуток. Коригування планів звичайно можливі — це залежить від ваших відгуків та пропозицій.