Перші 5 тис. Arm-процесорів baikal-m дісталися в росію з тайваню

31

Стало відомо, що компанія «байкал електронікс» отримала першу велику партію чіпів baikal-m. Згідно з наявними даними, в москву з тайваню прибули 5 тис.універсальних процесорів, які на замовлення вітчизняної компанії були виготовлені на потужностях tsmc. Через завантаженість виробника і ряду інших проблем чіпи прийшли із запізненням і в меншій кількості, ніж планувалося.

Зображення « “байкал електронікс”

Надалі універсальні процесори на базі архітектури arm будуть поставлятися партіями по 10 тис.одиниць на місяць, причому в наступному році розмір партії буде поступово збільшуватися. Про це повідомило видання cnews з посиланням на слова генерального директора компанії «байкал електронікс» андрія євдокимова.

” ми розраховуємо, що з січня-лютого весь ланцюжок поставок запрацює вже на повну потужність: 10-15 тис.чіпів на місяць. Вибудовування серійного випуску-серйозне завдання, і ми масштабно в неї вклалися, щоб забезпечити стабільність поставок і максимально знизити ризики на всіх етапах виробництва», — наводить джерело слова пана євдокимова. Хто саме із замовників першим отримає чіпи baikal-m, сказано не було.

Нагадаємо, компанія «байкал електронікс» займається розробкою інтегральних мікросхем, в тому числі процесорів baikal. Оскільки у російської компанії немає власних виробничих потужностей для випуску чіпів за сучасними техпроцесами, виготовленням процесорів baikal за контрактом займається тайванська tsmc. Згідно з наявними даними, через високу завантаженість контрактних виробників перша партія чіпів baikal-m була поставлена із затримкою в чотири місяці.

Що стосується самого baikal-m, цей чіп являє собою систему на кристалі (soc) з вісьмома 64-бітними arm-ядрами cortex-a57, які працюють на частоті до 1,5 ггц. За обробку графіки відповідає прискорювач mali-t628 з частотою до 700 мгц, а споживана soc потужність не перевищує 30 вт. Також заявлені контролери пам’яті ddr3 / 4, підтримка інтерфейсу pcie gen3 (8+4+4), апаратного декодування відео з роздільною здатністю до 4k, чотирьох мережевих інтерфейсів ethernet і двох відеовиходів.