Перевірка кросбраузерності

544

Від автора: практично кожен власник сайту рано чи пізно замислюється про необхідність перевірити свій сайт на відображення в різних браузерах. Насправді, якщо у нього самого все добре, то це не означає, що у всіх інших сайт теж відображається нормально. Давайте подивимося, де в інтернеті доступна перевірка кросбраузерності сайту, але спочатку потрібно згадати і найпростіший спосіб.

Ручна перевірка

Найпростішим способом є ручна перевірка. Якщо у вас на комп’ютері встановлено більше трьох браузерів, то для початку можна подивитися на свій проект в них. Непогано також зайти на ресурс з планшета і мобільного телефону. Звичайно, повноцінний аналіз кросбраузерності можливий тільки з допомогою спеціальних сервісів, які ми розглянемо нижче.

Далі можна попросити друзів і знайомих зайти на ваш сайт і надіслати ваш скріншот. Для них це буде напевно нескладно. У кого-то варто Opera, у другог — Mozilla, а третій взагалі сидить на старому IE. Люди використовують різні браузери і якщо попросити їх про невелику послугу тестування, то ви можете отримати досить непоганий охоплення браузерів.

Але такий спосіб, звичайно, годиться тільки для перевірки особистого блогу, на якому вам не обзязательно реалізовувати повноцінну кросбраузерність. Якщо ж мова йде про більш-менш професійному сайті, то варто враховувати увагу навіть на дрібниці, а їх важко виявити методом ручної перевірки. Так ми підходимо до необхідності використовувати спеціальні програми та інструменти.

Де перевірити кросбраузерність

http://browsershots.org/ — багато хто називає цей сайт кращим безкоштовним сервісом для перевірки кросбраузерності. На головній сторінці одразу ж видно безліч різних браузерів і їх версій. Потрібно вказати галочками потрібні і надіслати все це на аналіз. Скільки можна чекати результатів? Дуже довго, іноді більш півгодини.

Перевірка кросбраузерності

Рис. 1. Сайт дозволяє безкоштовно отримати скріншоти з безлічі веб-оглядачів.

На жаль, в силу своєї популярності, сервіс дуже сильно завантажений і ним користуються багато. На виході ви отримаєте скріншот сайту в обраних вами браузерах. В цілому, заради цього можна і почекати – просто поставити свій запит в чергу і займатися своїми справами.

Цей сервіс підійде для тих, хто не хоче платити за перевірку кросбраузерності.

http://crossbrowsertesting.com/ — особливість цього сервісу в тому, що на ньому потрібно зареєструватися, перш ніж починати тестування. Насправді в більшості своїй це платний сервіс і ним користуються зарубіжні веб-розробники.

Відповідно, якість сервісу на висоті. За гроші можна перевірити сайт більш ніж у ста різних версіях браузерів. Тут можна отримати не тільки скріншоти, але і самому протестувати сайт в різних браузерах, а це набагато більш цікава можливість, тому що ви можете зайти на різні сторінки на своєму сайті.

IETester – вже багато разів я писав про цю програму, але в статті про перевірку кросбраузерності без неї просто нікуди. Це безкоштовна програма для windows. Скачавши і встановивши її можна вільно перевірити зовнішній вигляд сайту в Internet Explorer 6-8.

Програма потрібна тим розробникам, яким необхідно постійно адаптувати шаблон під ці версії.

Browserling.com – на цьому сайті ви можете записатися в чергу, щоб подивитися на свій сайт різних версій IE, починаючи від 5.5 і закінчуючи 9. Є можливість подивитися і в інших популярних веб-браузерах. Як ви розумієте, бажаючих багато і кожному дають всього 5 хвилин на тестування.

Сервіс хороший тим, що ви не просто бачите скріншот, а можете поклікати по веб-сторінкам, дійсно протестувавши їх. Загалом, ще один непоганий безкоштовний інструмент.

Multiple IE – це такий інструмент, який дозволяє перевірити шаблон в старих версіях IE (3, 4, 5). Я не знаю, чи потрібно це комусь сьогодні, але на всяк випадок можна згадати і його.

Мінуси використання веб-сервісів

На момент написання я хотів написати сюди ще кілька сервісів, але вони вже припинили своє існування. Як ви розумієте, потрібний вам веб-сервіс, який може раптово зникнути в будь-який момент. Безкоштовні варіанти вимагають чекати в черзі, а платні можуть бути досить дорогими.

Наприклад, crossbrowsertesting, на мій погляд, найкращий сервіс. Перевірка кросбраузерності в ньому дозволить отримати уявлення про відображення сайту в сотнях веб-оглядачів. Але й ціни там немаленькі, все-таки закордонний ресурс. Але для професіоналів-саме те. Якщо ж вам не потрібна глибока перевірка, то безкоштовними інструментами можна цілком обійтися.

Перевірка кросбраузерності

Рис. 2. У crossbrowsertesting можна перевірити сайт в більш ніж 900 браузерах!

Перевірка це добре, але як виправити проблеми з відображенням сайту, якщо вони вже виявлені. Можна звернутися до фахівця, а можна спробувати самому. Про це написано в іншій статті (тут вставити посилання на статтю як зробити кросбраузерність).

Тепер у вас є уявлення, як перевірити сайт на кросбраузерність. Вирішуйте самі, наскільки багато часу треба присвячувати цьому питанню. Великі інтернет-компанії просто зобов’язані мати кросбраузерність ресурс, інакше вони можуть втратити репутацію, авторитет і потенційних клієнтів.

На особистому блозі достатньо реалізувати кросбраузерність на базовому рівні (з підтримкою хоча б в останніх версіях всіх браузерів). На щастя, більшість користувачів все-таки оновлюють своє програмне забезпечення, тому немає сенсу сильно турбується.

Моніторинг кросбраузерності є всього лише одним з параметрів, які показують якість вашого інтернет-проекту. Читайте наш блог і отримуйте ще більше знань про сайтобудуванні.