Переможці конкурсу астрофотографії astronomy photo awards 2021 [фото]

26

Знаменитий фотоконкурс підводить підсумки вже 13-й раз поспіль. Результати були оголошені в королівській обсерваторії в грінвічі, заснованої в 1675 році і стала центром вивчення космосу на довгі століття.

Цього разу переможцем року став аматорський знімок за авторством шучандонга. Фотографію, зроблену втібете під час повного сонячного затемнення в середині 2020 року, вибрали з більш ніж 4500 надісланих робіт.

” зображення демонструє не тільки красу і простотузатменія, але і науку, що лежить в основі цієї астрономічної події», — відмічаютсудьи.

У категорії» полярне сяйво ” переміг запам’ятовується знімок дмитра рибалки. Фотографія зроблена з рухомого корабля, що наближається до карської протоки, і нагадує вступну сцену з науково-фантастичного фільму.

” мене заінтригував цей образ. Він одночасно красивий, але надзвичайно турбує. Поєднання яскравості зеленого і чорнильно-синього кольору корабля таке щільне, майже як оксамит. Однаковідсутність будь-яких ознак людського життя на цьому постійно движемсясудне схоже на початкову сцену науково-фантастичного фільму», — розповідає один з представітелейжюрі.

У категорії ” галактики 2021 року» перемогу здобуло 360-градусне зображення чумацького шляху китайського фотографа чжун ву. Автор витратив на збіркукартини у вигляді мозаїки два роки, а сама фотографія включає 1000 отдельнихснімков, зроблених як в південному, так і в північній півкулях.

” це космічне коло-одна з найбільш захоплюючих картин,які ми бачили в цьому році», — констатують судді.