Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

242

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Здавалося б, проста на перший погляд тема переклад джумла сайту з хостингу на денвер, ставить у глухий кут безліч початківців розробників сайтів на CMS Joomla. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про перенесення сайту з віддаленого сервера, на домашній локальний комп’ютер.

Отже, як Ви знаєте для роботи будь-якого сайту, необхідний хостинг, тобто віддалений сервер, і звичайно ж сайт, створений на CMS Joomla не виняток. При цьому, у випадку з Joomla, на хостингу обов’язково повинен бути встановлений інтерпретатор мови PHP, визначеної версії, на якому написана логіка вище зазначеної CMS тобто в основному файлова структура движка сформована файли з розширенням .php. А так само для роботи сайту, необхідний сервер системи управління базами даних, який, як правило, розміщується на хостингу.

Відповідно якщо необхідно перенести CMS з хостингу на локальний комп’ютер, то обов’язково на ньому повинні бути встановлені вище зазначені компоненти, інакше рушій працювати не буде. Причини перенесення сайту на локальний комп’ютер – можуть бути самими різними, наприклад, доопрацювання функціоналу сайту, пошук помилок, зміна дизайну і т. д.

Звичайно, починаючому веб-майстру встановити необхідні компоненти окремо і здійснити їх налаштування досить важко, адже це вимагає специфічних знань, тому в даний момент створено велику кількість різноманітних програмних пакетів, які при установці, інсталюють на Ваш комп’ютер інструменти, які необхідні для розробки та роботи сайтів. Яскравий представник даних пакетів – це програмне забезпечення Denwer, який у своєму складі містить все, що необхідно для роботи CMS Jooma. Хоча останнім часом його популярність дещо впала на увазі того, що давно не оновлювалися входять до складу програмні пакети.

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

Отже, умовимося що пакет Денвер у Вас вже встановлений а значить, ми можемо переходити до перенесення сайту на локальний комп’ютер. Хотів би відзначити, що перенесення сайту на joomla денвер, по суті, зводиться до створення резервної копії CMS і подальшим відновленням безпосередньо на локальній машині, тобто в середовищі програмного забезпечення Денвер. А значить, для початку необхідно створити резервну копію сайту.

Створити резервну копію сайту на Joomla можна двома способами: перший – автоматичний, з використанням спеціальних розширення, наприклад Akeeba Backup і другий ручний, при якому Ви самостійно, окремо копіюєте файлову структуру сайту, а так само створюєте резервну копію бази даних. У даній статті ми скористається другим способом, так як він не вимагає якихось спеціальних навичок і знань.

Тому, насамперед необхідно перенести файлову структуру CMS Joomla з хостингу до себе на комп’ютер, тобто скопіювати абсолютно всі файли і папки. Для цього дуже зручно використовувати FTP менеджер, приміром FileZilla. Але, так як CMS досить складна, то її ядро формується величезною кількістю всіх можливих файлів, а значить, процес копіювання може зайняти велику кількість часу. Що б значно прискорити копіювання, я пропоную попередньо запакувати файли движка в архів. Для цього переходимо особистий кабінет хостингу, а далі в файловий менеджер, який зазвичай входить в стандартний набір доступних інструментів.

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

Хоча тут все залежить від компанії, що надає послуги і від тарифного плану. Перейшовши в файловий менеджер, виділяємо всі файли і створюємо архів (знову ж доступні інструменти залежать від конкретного хостингу).

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

Після створення архіву, переходимо до FTP менеджер і завантажуємо його до себе на комп’ютер, при цьому один єдиний файл скачується значно швидше, ніж величезна кількість невеликих файлів.

Далі в особистому кабінеті хостингу, переходимо в розділ управління базами даних, а потім в інструмент phpmyadmin.

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

Вибираємо потрібну базу даних і натискаємо на вкладку “Експорт”.

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

Далі дотримуйтеся вказівок майстра створюємо резервну копію бази даних і зберігаємо її в окремий файл з розширенням .sql.

Тепер резервна копія Вашого сайту розташовується на вашому комп’ютері і наступним етапом необхідно відновити його працездатність безпосередньо в середовищі програмного забезпечення Денвер. Для цього запускаємо Денвер, використовуючи відповідний ярлик на робочому столі. Далі переходимо в каталог home на віртуальному диску Денвера і створюємо папку для майбутнього сайту, наприклад joomla.loc. Потім переходимо до неї і створюємо каталог www, в якому будуть зберігатися файли CMS Joomla, а значить в дану папку распакуем вміст архіву, який був викачаний безпосередньо з хостингу. Після розпакування обов’язково перезапускаємо програмне забезпечення Денвер, інакше доступ до сайту буде закритий.

Далі необхідно відновити таблиці бази даних з резервної копії, для цього переходимо в інструмент phpMyAdmin (використовуючи наступний шлях у браузері http://localhost/tools/phpmyadmin), створюємо нову базу даних, вибираємо її і переходимо по вкладці “Імпорт”.

Переклад джумла сайту з хостингу на денвер

На сторінці вибираємо файл резервної копії з розширенням .sql і запускаємо імпорт. Таким чином, база даних движка відновлена.

Завершальний етап – правка головного конфігураційного файлу configuration.php. А отже, відкриваємо цей файл у текстовому редакторі і додаємо параметри підключення до бази даних Денвера. А саме:

$db – ім’я бази даних.

$host – шлях до сервера бази даних.

$user – користувач бази даних.

$password – пароль доступу до бази даних.

Вказавши необхідні параметри, зберігаємо зміни у файлі і переходимо в браузер. В адресному рядку набираємо шлях до сайту http://joomla.loc, який по суті відповідає імені створеної папки в каталозі home, віртуального диска Денвер.

Таким чином, питання як перенести сайт на joomla денвер для Вас вичерпано. Якщо Ви бажаєте більш детально вивчити роботу з CMS Joomla – Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!