Pathfinder wrath of righteous класи і архетипи

29

З деяким запізненням, але поглянемо ближче на класи і архетипи, доступні нам в рольовій грі pathfinder: wrath of righteous. У порівнянні з kingmaker число доступних професій неабияк підросло, а при обліку чималого числа архетипів, які часом досить кардинально змінюють класову механіку, у людини, не знайомого з класичними crpg або ж настільним першоджерелом може трапитися заворот мозку, і створення персонажа займе кілька годин, а то і днів.

Не буду навіть намагатися охопити всю цю непідйомну тему в одному матеріалі, бо мало хто подужає многочтение розміром більше ста тисяч знаків, так що розіб’ємо предметне чтиво на частини і на пробу пера зробимо добірку декількох класів і архетипів. Менше слів, більше діла-поїхали.

Шахрай, він же злодій є одним з класичних класів для d&d, pathfinder і жанру фентезі в цілому. Це дуже рухливий товариш, що віддає перевагу виступати в легкому обладунку і уникає прямого бою. Любитель кинджалів та іншого колючо-ріжучого легкої зброї, що завдає колосальної шкоди ворогам в далекому і ближньому бою атаками нишком і попутно вміє розкривати всілякі замки, знешкоджувати пастки і помічати дрібниці, непомітні нетренованому погляду. Одним словом, обов’язковий до знаходження в будь-якій групі пріключенцев персонаж. Крім того, у хорошого злодія найчастіше непогано підвішений язик і якщо потрібно покластися на спритність рук і мистецтво обману, то без шахрая не обійтися.

У базового злодія є атака нишком . Коли ворог засліплений, паралізований або інакше знешкоджений, коли наш персонаж знаходиться в стані невидимості або ворог відвернений, то шкоди нанесений такою атакою з боку злодія або ката вкрай нищівний.

злодійські прийоми – у міру прокачування у персонажа класу злодій відкриваються крім звичайних рис, загальних для всіх класів, спеціалізовані здібності, що підсилюють бойовий потенціал класу і його утилітарний потенціал.

послаблююча рана – коли персонаж злодій завдає успішну атаку нишком, є шанс нанести особливий тип поранення мети, який послабить останню, наклавши негативний ефект. Типи ефектів можуть варіюватися і злодій може вибрати який з них буде накладено.

Далі торкнемося архетипів класу злодій:

Деякі шахраї прагнуть бути схожими на легендарних фейських пустунів. Незважаючи на те, що вони не є повноцінними магами, лісові трікстери відмінно освоюють прості магічні здібності, схожі з використовуваними феями. Натхненням для таких злодіїв часто служать почуті в дитинстві казки про фей і секрети однолітків про те, як не стати жертвою фейських витівок. Лісові трікстери часто тримаються тих місць, де зв’язок зі світом фей ледь простежується, але лише деякі з них зуміли побувати в фейрі будь то по своїй волі або всупереч.

Лісові трікстери жертвують частиною базових умінь злодія, але натомість отримують особливі здібності, що зміцнюють їх зв’язок зі світом фей. Будь то фейские витівки , коли злодій замість злодійського прийому може вибрати змову або вищий змову відьми, непідвладний природі , коли трікстер стає ближче до природи і має бонус +4 до спасброскам проти здібностей і псевдозаклінаній фей і рослин.

Вимушені жити між двох світів, напівельфи часто витрачають весь свій вільний час і тривалий термін життя на засвоєння нових знань і навичок, буквально стаючи майстрами всього. Цей архетип злодія віддає перевагу більш вузькій спеціалізації універсальність і намагається освоїти якомога більше нового.

Будь то ерудиція барда , що дає половину свого рівня до всіх перевірок знань персонажа, навіть до тих, яких у нього немає. І звичайно, експерт , можливість стати експертом в обраній області, але за все доводиться платити і під ніж відправляється атака нишком .

Часом серед злодіїв зустрічаються особистості, які вирішили стати досвідченими вбивцями і віддають перевагу ножовий бій. Дані темні особистості перетворюють легкі клинки в своїх руках в справжні знаряддя смерті. Такі персонажі втрачають можливість шукати і знешкоджувати пастки, але при цьому стають більш ефективними в бою.

А такі навички, як укол нишком , що дозволяє наносити більше шкоди при використанні кинджалів і схожого з ними зброї ціною зменшення шкоди, що наноситься при атаці нишком в цілому (при втраті легкою зброєю кидається d8 замість d6, але при звичайній прихованій атаці використовується d4 замість d6) і почуття клинка , що робить майстра ножів вкрай майстерним у поводженні з легкими клинками з отриманням бонусу ухилення +1 до захисту від атак легкими клинками. Даний бонус збільшується на +1 за кожні три рівні до максимуму + 6 на 18 рівні персонажа.

підземний хімік

У вселяє багатьом пристойним громадянам страх підпільному світі існує попит на смертоносні речовини і препарати, а де є попит, є і пропозиція. Незважаючи на меншу майстерність в порівнянні зі своїми легалізованими побратимами, незаконні підземні хіміки вельми спритні в справі приготування вкрай небезпечних і нелегальних речовин і викликають страх і огиду навіть у інших мешканців соціального злочинного дна.

Цей архетип, що логічно, спочатку має навик зільеваріння, необхідний для виготовлення особливих субстанцій. Також вже з другого рівня підземний хімік отримує здатність алхімічна зброя , що дозволяє діставати алхімічні предмети, так само як і зброю, попутно додаючи модифікатор інтелекту персонажа до шкоди, що наноситься метальним вибухає зброєю і будь-якого збитку бризками. Також даний архетип отримує риску універсальний метальник як додаткову.

На відміну від своїх більш витончених побратимів, які вважають за краще обчищати кишені або житло своєї жертви до того моменту, поки остання не вистачиться пропажі, розбійники воліють більш прямий підхід і не заморочуються такими дрібницями. Насильство, погрози фізичної розправи застосування сили-все це вірні супутники розбійника.

Втрачаючи пошук пасток , розбійник в свою чергу отримує лякаючий , що дозволяє більш ефективно погрожувати, і жорстоке побиття , але втрачає чуття на небезпеку , адже розбійнику плювати на непомітність, він нахабний, сильний і бере, що хоче.

Серед архетипів злодія є один, на тлі якого навіть невихований розбійник здасться випускницею інституту благородних дівчат. Скандалісти взагалі не обтяжують себе спробами використовувати шахрайство або скритність і роблять всю ставку на незамутнену грубу силу. Здатні посперечатися в упертості і твердолобості з кам’яною стіною, скандалісти кидають всі сили на вивчення мистецтва заподіяння болю, причому максимально простим і прямолінійним способом і як можна у великих обсягах.

Враховуючи любов даного архетипу до грубої сили, скандалісти втрачають риску майстерного володіння зброєю , але натомість отримують поводження з особливою зброєю , жорстокий удар і жорстоку силу . На виході виходить якась варіація ката силовика, що покладається на фізичну міць, ніж на спритність.

Не всі чарівники-посидючі книжкові черв’яки, що вдихають паперовий пил і псують очі, схилившись над фоліантами. Є чимало лихих молодців, які не упускають задоволення, даровані життям і використовують свої магічні трюки для отримання вигоди. Спритні магічні злодії однаково ефективно освоїли магічні заклинання і мистецтво не потрапляти зайвий раз на очі. Зазвичай вони зайняті пошуками втрачених артефактів і дорогоцінних стародавніх манускриптів в руїнах полеглих імперій минулого.

Представники цього архетипу швидше маги, освоїли деякі злодійські вміння, ніж злодії маги, а тому з уміннями злодія чародійський шахрай ще на етапі створення персонажа благополучно прощається. Але натомість отримує фокуси , вміння поводитися з будь-яким простим зброєю, але, як і будь-який середньостатистичний маг не вміє носити обладунок і отримує звичайний шанс провалу магічного заклинання при спробі чаклувати навіть в найлегшому обладунку. Також чарівницькі злодії майстерно володіють написанням сувоїв і володіють великими знаннями в магії.

Як можна помітити, число архетипів злодія, представлене в грі досить пристойно в порівнянні з kingmaker, і в рамках всього одного класу можна створити абсолютно несхожих один на одного персонажів. Хто ж за підсумком займе місце командора п’ятого хрестового походу залежить суто від вас. Адже кількість доступних класів велика, і сьогодні ми торкнулися лише краєм одного зі списку. На цьому закруглююся, ще більше класів очікуємо надалі.