Пара майнила криптовалюту в магазинах техніки: вони встановлювали пз на виставкові комп’ютери

37

В іспанії затримали пару шахраїв, які майнили криптовалюту прямо в супермаркетах. Вони встановлювали програмне забезпечення для майнінг на виставкові ноутбуки. Але консультанти відразу запідозрили недобре, адже всі комп’ютери почали сильно шуміти.

Що сталося

Mediamarkt і el corte inglés-іспанські магазини побутової техніки. Саме ці магазини сподобалися шахраям. За інформацією поліції, вони змогли майні криптовалюта на 16 виставкових комп’ютерах.

Правоохоронці кажуть, що дівчина відволікала консультантів – вона робила вигляд, що нібито купила ноутбук в магазині, і просила співробітників розібратися з ним. У цей момент її спільник встановлював на виставкові комп’ютери програми для майнінг і віддаленого доступу.

Але через те, що по для майнінг починає розганяти процесор до максимальної потужності, ноутбук починає шуміти. Це і насторожило співробітників магазинів.

По записах з відеокамер силовики з’ясували, що пара шахраїв тричі приходила в магазин, і їх змогли впізнати. Їх будинок обшукали і знайшли всі докази, що майнінг займалися саме вони.

Український досвід

У березні 2021 року в одному з українських магазинів техніки теж намагалися майні криптовалюта.

За словами дівчини, яка це помітила, вона зайшла в магазин техніки подивитися ігрові ноутбуки. Доторкнулася до одного ноутбука asus і він виявився дуже гарячим. Коли на ноутбуці згорнули презентаційне відео, виявилося, що на комп’ютері відкрита командна панель і запущений майнінг криптовалюта ethereum.

Дівчина перевірила ще кілька виставкових ноутбуків-на них теж майнили криптовалюту. У магазині відразу ж почали розслідування, але замішані в цьому самі співробітники – невідомо.