Основні CMS системи

252

Від автора: вітаю вас, дорогі читачі. Давайте сьогодні розглянемо, які існують основні cms системи, тобто механізми, за допомогою яких створюють і керують мільйони веб-проектів по всьому світу.

WordPress

Основні CMS системи

Без цього движка я не бачу жодного рейтингу cms, тому що це сама популярна безкоштовна система в світі, на якій працюють щонайменше 20% сайтів, а серед безкоштовних движків вона має загальну частку більше половини.

WordPress – це одна з найкращих і простих систем управління, тому що вона не вимоглива до новачка. Навіть початківець користувач з допомогою документації зможе розібратися, як її встановити, як додати перший запис, змінити шаблон, встановити плагін і т. д. WordPress сам підказує вам, що робити на початковому етапі. Він як покрокова інструкція, пристосована для людини, який тільки прийшов у сайтостроение.

Але ні в якому разі не подумайте, що wordpress це якась іграшка для дітей, тисячі дуже авторитетних проектів працюють на цій cms, під неї створено десятки тисяч розширень, завдяки яким можна перетворити сайт практично у що завгодно. По суті, саме плагіни зробили систему такою популярною. Сам движок відомий тим, що за замовчуванням тут мало можливостей, але розширити їх можна неймовірно, просто встановивши потрібні доповнення.

Joomla

Вважається другою cms по популярності серед безкоштовних. У цієї системи своє коло шанувальників. Вона трохи складніше і не так привітна для новачка. Особливість джумлы в тому, що сам движок закладено набагато більше можливостей спочатку, хоча з-за цього він і виходить громіздким. Зате шаблони Joomla створювати дуже просто.

В плані швидкості програє своєму головному конкурентові, в плані пошукової оптимізації теж. Вірніше, на обох системах можливості вести хороші проекти, просто wordpress виходить в цьому плані простіше. Joomla підходить для сайтів візиток, інтернет-магазинів, форумів. Під блозі джумла не дуже добре влаштована, переважна кількість блогерів сидять на wordpress і правильно роблять.

OpenCart

Найпопулярніша відкрита cms для інтернет-магазинів, яка завоювала популярність за простоту використання і низький поріг входження. Дійсно, саме створення інтернет-магазину може лякати початківців сайтостроителей, але в OpenCart все зроблено так, щоб у вас вийшло.

У мережі просто маса уроків з цієї cms, жодних особливих проблем з системою найчастіше не виникає.

Drupal

Багато вносять движок у розряд серйозніших. Він теж є безкоштовним. Потрібно сказати, що ця cms відома своєю величезною функціональністю, професіонали можуть створювати дуже складні сайти на ній.

В цілому, друпал годиться для будь-яких сайтів – блогів, візиток, форумів, інтернет-магазинів і порталів. Зазвичай для перших двох типів сайтів його не вибирають, так як є більш прості варіанти, хоча є і у цієї системи є свої шанувальники, які, безсумнівно, виділять масу переваг.

Drupal має середньо-високий поріг входження. Я рекомендую вам ознайомлюватися із системою тільки після того, як ви спробували інші движки. Також дуже непогано було б прочитати книгу або пройти який-небудь курс по цій системі, перш ніж приступати до серйозної роботи з нею.

DataLife Engine (DLE)

Основні CMS системи

Спочатку призначалася виключно для новинних сайтів. Власне, це дуже легко побачити, якщо подивитися хоча б на пару шаблонів – видно, як сильно вони адаптовані під висновок новин. Втім, сьогодні на DLE можна створити блог.

Відразу варто сказати, що движок платний, на demo-версії дуже обмежений функціонал. Система не дуже проста для новачка, доведеться витратити багато часу на її освоєння. Має свої переваги. Наприклад, якщо на ваш сайт заходять тисячі осіб на день, при використанні DLE навантаження на сервер знижується. Я б сказав, що це відмінний варіант для великих інформаційних проектів.

На жаль, проект має один величезний недолік – велику вразливість. Щоб підтримувати ваш сайт безпеки, вам потрібно бути дуже пильним і постійно встановлювати всі вийшли оновлення. Статистика показує, що саме ресурси на DLE найбільш схильні до злому.

1С-Бітрікс

Основні CMS системи

Серйозний платний продукт, лідер серед платних тиражних движків і однозначно хороший вибір для великих проектів, які вже приносять вам чималий прибуток. Єдиний недолік – велика вартість движка. У всьому іншому можна сказати, що cms розвивається дуже добре, з’являються нові можливості. Наприклад, сайт на Bitrix взагалі не втрачає в швидкості завантаження при правильному налаштуванні, а сам функціонал просто вражає своєю різноманітністю.

Ну а ще це високий рівень безпеки ваших проектів, хоча примудряються ламати сайти і на таких движках, але це відбувається не так часто.

Ucoz

По суті, це повноцінний конструктор, в якому ви можете створити сайт максимально просто і швидко, але в той же самий час він пов’язує вам руки, не даючи реалізувати те, чого ви хотіли б. Сайти на ucoz часто не можуть похвалитися найкращим зовнішнім виглядом або унікальним дизайном, хоча при бажанні все це можна поправити, але от можливість встановлювати обмежена кількість розширень, звичайно, не радує. До того ж, за додаткові можливості системи вам доведеться платити помісячно.

Загалом, система призначена скоріше для новачків, але я б радив все-таки вивчити роботу з нормальним движком. Наприклад, з WordPress. Тут ви можете знайти 12 корисних плагінів, які зроблять ваш сайт на цій cms набагато більш повноцінним, ніж він є зараз.

Отже, це були популярні cms системи, на яких працює переважна кількість інтернет-сайтів. Вибирайте вподобану і починайте знайомство з світом сайтобудування, а також не забувайте читати нові матеріали на webformyself.