Openvpn

27

Openvpn — найпопулярніше рішення для реалізації vpn. Відкритий, постійно розвивається проект. Використовується повсюдно, як закритими приватними мережами, так і публічними vpn-сервісами.

Openvpn встановлюється на сервер, після чого він може служити в якості тунелю передачі даних. Віртуальна приватна мережа може бути корисна масою зручностей: захищений доступ до внутрішніх ресурсів, безпечна робота в інтернеті, забезпечення анонімності, обхід фаєрволів та інших блокувань, доступ до заблокованих ресурсів і безліч інших переваг. І хоча openvpn вважається досить складним в налаштуванні інструментом, в інтернеті є маса гайдів по конфігурації vpn для самих різних потреб.

На даний момент openvpn може пишатися статусом самого популярного vpn-софта. Альтернативою є набирає популярністьwireguard — більш сучасний, простий в налаштуванні і дуже швидкий, але менш розвинений аналог. Зверніть на нього увагу.

Існують версії openvpn для всіх затребуваних операційних систем: windows, gnu / linux, mac os, freebsd, solaris, android, ios, а також маршрутизаторів.