Огляд the great ace attorney chronicles

102

До недавнього часу гру ace attorney investigations: milesedgeworth 2 і дві частини the great ace attorney об’єдналпечальний факт: всі вони виходили тільки в країні висхідного сонця, минувши західний ринок. Але справедливість нарешті закінчилася, і збірник the great ace attorneychronicles дістався до англомовної аудиторії, залишивши майлза еджворта поодинці доїдати свої суші вяпонії.

Події обох частин the great ace attorney переносять нас в епохумейдзі (кінець 19-го – початок 20-го століття). Головним героєм на цей раз став рюноске наруходо-предок фенікса райта, протагоністаосновних ігор серії ace attorney. Рюноске поки ще не отримав значокадвоката, так як навчається хитрощам цього ремесла в імперськомуніверситеті юмейе. На самому початку першої частини доля підкидає неприємний сюрприз: його звинувачують у вбивстві. Тому майбутній юриспруденції доводиться вперше потрапити в зал суду в якості обвинуваченого, щоб особисто захищати власні інтереси.

За його першими кроками і невпевненими припущеннями шалено цікаво спостерігати. Замість лютих вигуків ” objection!”і” takethat!”, він лише скромно перериває свідків своїм боязким ” yes!».але з часом відбувайся трансформація і злегка набравшись досвіду,він починає використовувати фірмові фрази, що розпалюють пожежу взалах, де шанують феміду. Геймплей the great ace attorney chroniclesв цілому традиційний для франшизи і розділений на дві основниегеймплейние секції: баталії в суді і дослідження местпреступлений. У першому випадку ми вислуховуємо свідків і намагаемсяпоймать їх на брехні за допомогою доказів і фактів. А другий елемент геймплейної формули більше нагадує квести формату point-and-click.

Для пригод нового героя capcom приготувала кілька цікавих нововведень. Наприклад, рюноске часом доводиться влаштовуватиперекрестний допит відразу декількох свідків. Плюс цього підходав тому, що одні персонажі реагують на свідчення інших, і в цей момент на них можна натиснути, щоб отримати нову порцію інформації. Вперше ця фішка з’явилася в кросовері professorlayton vs. Phoenix wright: ace attorney , але успішно була використана і в the great ace attorney. Ще один інтригуючиймомент, пов’язаний із засіданнями суду – це поява жюріпрісяжних. Цим людям хочеться скоріше покинути трибуну і повернутися до буденних справ. Вони готові в будь-який момент винести обвинувальний акт, тому до кожного з них потрібно шукати підхід, щоб непровалити справу.

Інший цікавий момент пов’язаний з відомим сищиком херлокомшолмсом. Його ім’я відображає “геніальність” детективного методу,яким він користується. Проблема в тому, що він часто приходить до таких умовиводів, і рюноске доводиться доопрацьовувати його версії, змінюючи факти. Їх тандем виглядає ефектно і забавноодновременно. Обидва чоловіки нібито вальсують і влаштовують шоу впроцесі пошуку істини. Рівень розвитку криміналістики в данномісторичному періоді був не дуже високий, тому теорій героямприходітся будувати величезна безліч.

Не можна не відзначити графічний стиль, який став своєріднимстандартом для франшизи після phoenix wright: ace attorney –dual destinies . Персонажі і оточення стали тривимірними. До цього, починаючи з найпершої гри часів gba, фенікс райт і залисуда були піксельними, але виглядали досить ефектно. Техничеситһе great ace attorney chronicles включає в себе два візуальноулучшенних порту з 3ds, але дизайнери capcom відмінно прокачаликартинку і вона виглядає симпатичніше портативних версій.

незакриті справи платиновий трофей у збірника один, і для його отримання потрібно пройти обидві частини від початку до кінця, не перемикаючи епізоди.тут досить багато ситуаційних нагород, які легко пропустити.тому з гідом вибити всі нагороди буде нескладно, а ось без негови майже напевно що-небудь пропустите. В цілому комплект оченьпохож на той, що був в ace attorney trilogy. Полегшує отримання можливості вибору будь-яких епізодів і глав. Вона доступна з самого початку, але є пара трофеїв, які вимагають пройти гру від початку до кінця без цієї хитрої опції.

Персонажі під стать іншим іграм франшизи вийшли вельми цікавими. Причому ексцентричний шолмс часом затьмарює рюноскесвоей харизмою і дивакуватим поведінкою. Для нашої аудиторіінаверняка шалено цікавим здасться епізод на кораблі, связаннийс росіянами. Цього разу розробники вирішили влаштувати справжню помсту гумором на національному грунті. Наприклад, тут знайшлосьместо англійської дамі, яка говорила рідною мовою, але її толком не міг зрозуміти. Та ж історія з російськими моряками.

Тривалість у збірника the great ace attorney chroniclesдостігает 60 годин (10 епізодів в сумі). Швидкість проходження залежить від швидкості читання. Локалізації на великий і могутній у ігринет, тому при хорошому рівні англійської зі зручною опціейавтопрокруткі тексту обидві частини можна пройти трохи швидше, ніж заполсотні годин, а в обнімку зі словником цей час може значітельноувелічіться. Сюди навіть додали спеціальний режим історії, в якому гра перетворюється в звичайну візуальну новелу. Втім, з глибокими знаннями однієї з найпопулярніших мов планети ви не зможете зрозуміти деякі важливі моменти. Адже тут вседержиться на діалогах і текстах.

З подачею сюжету, до слова, пов’язаний один з нечисленних мінусовігри. Розробники вирішили досконально розжовувати все гравцеві іпопутно постачати його порціями якихось абсолютно нецікавихуточненій. Сценаристи себе не обмежували, тому важкопредставити, скільки сторінок тексту вони написали для обох ігор, але немає сумнівів, що їх кількість без шкоди можна було скоротити. Нерідко виходять ситуації, коли в голові вже склавсяпазл, розгадку якого хочеться жбурнути в обличчя підозрюваного! ноігра відчайдушно чинить опір і продовжує ходити навколо даоколо.

Такий підхід обраний неспроста: в спін-офф можна сміливо гратьновічкам, не знайомим з іншими частинами серії. Обидві гри абсолютносамостійні в цьому плані. При цьому давні фанати можуть випробуватиграфоманський конфуз, влаштований сценаристами. Здається, що судові справи у фенікса були динамічнішими і трохи гарячішими, але назватигри збірки поганими язик не повертається. Все-таки тут є нетільки фірмові елементи і шикарний гумор, але і цікаві ігрові пригоди, приправлені відмінною атмосферою з ухилом в определеннуюісторіческую епоху.

Огляд написаний за цифровою версією гри для ps4, наданою видавцем.