Огляд metroid dread

69

Легендарні двомірні проекти серії metroid поколінь nes і super nintendo стали основоположниками популярного напрямку «метроідванія», відмінними рисами якого є планомірне дослідження цілісного, багатошарового ігрового світу, що складається зі складних, переплетених між собою лабіринтів і пошук предметів, що допомагають проникати в раніше недоступні локації. Як не дивно, маючи в розпорядженні настільки імениту франшизу, nintendo не дуже часто дає зелене світло новим розробкам. Тим не менш, в цьому році шанувальникам metroid по-справжньому казково пощастило — на nintendo switch вийшла metroid dread — повноцінна п’ята «номерна» частина, що продовжує сюжетну лінію metroid fusion , реліз якої датується далеким 2002 роком.

Почати розмову про metroid dread неможливо без короткого екскурсу в дивну передісторію створення цього проекту. Спочатку один з батьків серії есіо сакамото збирався робити гру ще в середині 2000-х для портативної консолі nintendo ds , але певні технічні обмеження не дозволяли втілити в життя амбітні плани, після чого напрацювання концепту поклали на полицю. Про» дреді”, здавалося б, забули назавжди, а утворився тимчасової вакуум заповнила третя частина metroid prime , суперечлива metroid: other m , а також metroid prime: federation force для nintendo 3ds , відверто прохолодно прийнята фанатами. Після довгих блукань у трьох соснах nintendo, нарешті, повернулася до двомірних коренів серії, випустивши metroid: samus returns – відмінний ремейк гри з оригінальною game boy. Очевидно, що цей успіх зумовив долю metroid dread, яка була піднята з трюму корпоративного лайнера і раптово анонсована влітку 2021 року. Відповідальність за розробку поклали на плечі авторів samus returns, іспанської студії mercurysteam , під чуйним наглядом самого есіо сакамото.

Навіть враховуючи ряд не надто вдалих експериментів, варто відзначити, що nintendo завжди особливо педантично ставилася до нових частин metroid, нібито керуючись приказкою — сім разів відміряй, один раз відріж. Так , в епоху консолі nintendo 64 , коли всі ключові франшизи компанії стали масово переходити в повне 3d, за бортом залишилася тільки metroid — через те, що абсолютно ніхто, включаючи сакамото, не міг придумати, яким же чином грамотно адаптувати гру під тривимірну перспективу і нічого не зіпсувати. У зв’язку з цим кожне нове пришестя мисливиці за космічними тентаклями самус аран натякає нам на той факт, що японська компанія абсолютно точно впевнена в якості фінального продукту. Чи виправдалися очікування на цей раз?

Metroid dread стартує практично відразу після подій metroid fusion, де самус зіткнулася з новою загрозою вселенського масштабу — паразитами x. Ці примітивні на вигляд інопланетні організми здатні швидко вражати тіла інших істот, а згодом приймати їх вигляд, прямо як прибулець з фільму «щось», і тільки вакцина з днк метроїда допомогла героїні пережити зараження. Як і належить, x-паразити були в результаті знищені, проте незабаром з’явилися звістки про нових особин, що проживають на віддаленій планеті zdr. Щоб розібратися з виниклою проблемою, галактична федерація направила на планету сім високотехнологічних роботів під кодовим ім’ям emmi, які повинні були навести порядок раз і назавжди. Але, як це часто буває, техніка підвела, і зв’язок з emmi була повністю загублена. Природно, в будь-якій незрозумілій ситуації на допомогу приходить самус аран, чиїм завданням стане розслідування пропажі цінних активів федерації і запобігання появи нових x-паразитів.

Враховуючи, що багато геймери молодого покоління, швидше за все, не знайомі з сюжетом і лором серії, автори були зобов’язані ввести всіх в курс справи на самому початку metroid dread, але вийшло це, м’яко кажучи, тоскно. Переказ подій попередніх частин виконаний у вигляді декількох абзаців сухого тексту, ніби з підручника, і пари статичних картинок – з тим же успіхом нам могли видати посилання на відповідну сторінку вікіпедії. На щастя, ситуацію досить швидко рятують ефектні катсцени на движку, в яких практично немає ніяких діалогів, зате досить багато добре поставленого екшену і непоганих, інтригуючих сюжетних поворотів.