Огляд iphone 13: якість фото, дисплей, відмінності від iphone 12 і інше

28

Так, нарешті, він у мене. Iphone 13, представлений на презентації 14 вересня. Смартфон, від якого чекали так багато і до якого поставилися так скептично, коли він все-таки вийшов. Але тим цікавіше буде подивитися і поміркувати, а чи так безінтересна свіжа новинка від apple, як її намагаються описувати ті, хто ще жодного разу не тримав її в руках. Незважаючи на те що сьогодні тільки стартував прийом попередніх замовлень, ми вже роздобули новинку, встигли її потестувати і тепер готові розповісти про неї вам.

Зустрічайте огляд iphone 13 від appleinsider.ru

Розпакування iphone 13

Перше, на що звертаєш увагу, коли береш iphone 13 в руки, — причому швидше на підсвідомому рівні, ніж явно, – це його упаковка. Вона не змінилася з точки зору розмірів і стилістики виконання, але щось з нею явно не так. Ах так, точно! плівка! вірніше, її відсутність. Тепер коробку від iphone не загортають в плівку, яку багато хто так любив зривати.

Тепер єдина штучка, яку можна відібрати при розпакуванні нового iphone, — ось цей хлястик

Все, що можна зірвати замість неї, — це смужка-пломба, яка фіксує обидві частини коробки і свідчить про те, що вона не розкривалася. У купертіно вирішили, що бокс – це не настільки цінна річ, щоб берегти її на шкоду природі. Кажуть, що відмова від пакувальних плівок дозволила apple знизити обсяги генерованого пластикового сміття на 600 тонн на рік.

Що в коробці у iphone 13

Комплект поставки не змінився і навряд чи зміниться в найближчі роки

Всередині все по-старому:

  • iphone 13
  • кабель lightning-usb-c
  • конверт із супровідною документацією та наклейками

На цьому все. Але кому взагалі це цікаво? тому переходимо до власне смартфону.

Який колір iphone 13 вибрати

Квітів цього року стало менше, а самі вони — спокійніше. Тому брати можна, мабуть, будь-який відтінок

Цього року apple серйозно змінила палітру кольорів, в яких випускаються iphone 13 і 13 mini. Вона прибрала з лінійки чисто білий, світло-салатовий, фіолетовий, жовтий і бузковий відтінки. Замість них з’явився рожевий і “сяюча зірка”. Ще два відтінки apple зробила більш яскравими, якщо не сказати темними. Блакитний перетворився на синій, а product (red), який був не червоним, а скоріше кораловим, став по-справжньому кривавим – як і повинно було бути.

Незважаючи на те що асортимент квітів звузився, тепер вибрати буде явно простіше. Відтінки стали більш спокійними і не такими зухвалими. Тому навіть синій виглядає цілком стримано і може підійти для шанувальників консервативних рішень. Втім, ми знову відволіклися.

Iphone 13-відмінності від iphone 12

Чубчик стала вже, але вище, і зростання по висоті особисто мені відразу кинувся в очі

Сам iphone 13 після iphone 12, який є моїм основним смартфоном, відчувається майже точно так же. Це твердження справедливе і для пари iphone 13 mini-iphone 12 mini. Так, у них змінилася компоновка основних камер, але оскільки 99% часу ти дивишся саме в екран, то не помічаєш цього. Очевидно, діагональне розміщення шіріка і сверхшіріка – це загравання з тими, кому належить бачити iphone 13 в ваших руках. Так вони зможуть зрозуміти, що це нова модель, а не стара.

А ось з чубчиком сталося щось дивне. Так, вона звузилася, але начебто стала вище, займаючи більше простору на екрані. Я в курсі, що її розміри виросли на якісь частки міліметра, але через звуження створюється помилкове враження того, що чубчик стала навіть більше. Це не дуже приємний момент. Добре, що про нього забуваєш вже через кілька хвилин використання і перестаєш звертати на це увагу.

Як змінився екран iphone 13

Екран iphone 13 став яскравішим, але швидше оновлюватися — як iphone 13 pro — не став

Підтримку частоти оновлення 120 гц новинки не отримали, а ось яскравість їм підкрутили. Тепер на піку (в звичайному режимі) вона досягає 800 ніт проти 600 у iphone 12 і 12 mini. Це реально хороший апгрейд, тому що тепер поза приміщеннями екран смартфона не сліпне, з чим мені доводилося стикатися навіть не в саму сонячну погоду.

В іншому дисплей залишився точно таким же, хоча я і підозрюю, що технологія його виробництва дозволяє йому оновлюватися на частоті 120 гц, а apple просто примусово відключила цю технологію. На це мене підштовхнула думка про обсяги виробництва дисплеїв. Адже компанії явно було вигідніше замовити одну велику партію, ніж дві поменше. Але доказів цьому у мене немає.

Як знімає камера iphone 13

В умовах похмурої погоди пам’ятки в об’єктиві iphone 13 виглядають не так красиво, але все ж

Подивіться, як добре iphone 13 відпрацьовує небо

А тут ви можете оцінити високий рівень деталізації дрібних об’єктів

Відпрацювання контрастних об’єктів iphone 13 теж вдається відмінно

А це фото на надширококутний об’єктив

Оцініть, яка перспектива

Незважаючи на те що зміна розташування основного блоку камер виглядає як суто косметичне зміна для загравання з оточуючими, по факту це не зовсім так. Apple переробила внутрішнє компонування камер, оснастивши їх сенсорами збільшеного розміру з підвищеною світлочутливістю. За рахунок цього якість фото має стати краще.

Має – тут ключове слово. Ймовірно, фотоможливості iphone 13 потрібно тестувати більш ретельно, але поки особливої різниці ми не помітили. Принаймні, в автоматичному режимі зйомки на ширик. Тому що дещо нове і варте уваги тут є. Це режим “кіноефект”. На жаль, макро-зйомку, як на iphone 13 pro, не завезли, хоча, за запевненням apple, за неї відповідає не лідар, а надширококутний об’єктив, який є і у iphone 13.

Як працює режим кіноефект

Призначення кіноефекту полягає в тому, щоб забезпечити плавний переклад фокусу з одного об’єкта зйомки на інший як в кіно. Ось як все влаштовано:

  • камера утримує у фокусі основний об’єкт зйомки, розмиваючи фон за ним як при портретній зйомці;
  • потім, коли в кадрі з’являється хтось ще або основний об’єкт зйомки повертається до нього, камера переведе фокус на нього автоматично;
  • на виході вийде ефект, який ми спостерігаємо в кіно, коли переклад фокуса перемикає і нашу увагу теж.

За це відповідають нейромережі, які безперервно аналізують вміст кадру і контролюють те, що відбувається у видошукачі. Мабуть, тому кіноефекту немає на старих iphone – їх залізо просто не витягне обробку такого масиву даних. Втім, тут все побудовано не тільки на автоматиці. При необхідності ви зможете змінити фокусування вже на готовому вигляді. Якщо пам’ятаєте, те ж саме колись пропонували камери lytro.

Продуктивність iphone 13

По різниці продуктивності між iphone актуального і попереднього поколінь щось конкретно говорити поки складно. Бенчмарк-тестам я не довіряю, але по відчуттях новинка працює досить швидко. Начебто навіть швидше, ніж iphone 12. Але, можливо, це ефект нового пристрою.

У звичайних сценаріях використання, включаючи веб-серфінг, iphone 13 начебто і правда став швидше iphone 12

А ось де різниця швидкості точно помітна, так це в процесі зйомки портретних фотографій. Iphone 13 робить їх з відчутно меншою затримкою, ніж мій iphone 12. Ні, мій “дідок” не гальмував, просто чітко давав зрозуміти, що від моменту натискання на кнопку спуску затвора до створення знімка потрібно трохи почекати. Такий собі момент спрацьовування.

Очевидно, що щоб відчути всю різницю в обчислювальній потужності між iphone 12 і 13, потрібно скористатися якимись новими іграми. Адже існуючі ганяють практично однаково. Хіба що при першому включенні деякі вантажаться трохи швидше. Але оскільки це помітно тільки при прямому порівнянні з iphone 12, записувати цю різницю в плюс новинці я не ризикну.

Скільки iphone 13 живе від зарядки

Реальну автономність iphone 13 нам тільки належить перевірити

Автономність iphone 13-теж питання відкрите. Хоч і ясно, що вона повинна бути відчутно вище, ніж у iphone 12. Однак з точки зору практичного використання поки нічого не змінилося: швидкість зарядки залишилася колишньою, повноцінної реверсивної зарядки не з’явилося, а старі аксесуари magsafe підходять до новинки без проблем.

У цифрах все виглядає наступним чином:

  • відтворення відео – 19 годин;
  • перегляд відео в режимі стрімінгу — 15 годин;
  • відтворення аудіо — 75 годин.

Але те, що iphone 13 став важче, відчувається досить чітко. Здавалося б, новинка додала всього 11 грам, але після iphone 12 це помічаєш відразу. Збільшення ваги не йде новинці в мінус. Відчуваєш, щоТримаєш в руках “річ”. Але в кишені шорт або тим більше піджака ця штука буде тягнути. Ненабагато сильніше, ніж iphone 12, але все ж.

Iphone 13 mini менше, тому в його випадку збільшення ваги майже не відчувається. Воно якось крадеться габаритами смартфона. Він занадто малий, щоб помічати зайві 11 грамів ваги. А, можливо, вся справа в тому, що я їм просто не користувався, і моя рука до нього не звикала, як у випадку з iphone 12.

Чи варто купувати iphone 13

Беріть відразу старшу версію. Iphone 13 mini – не беріть

На практиці iphone 13 – це найкраща версія iphone 12. Переходити з одного на інший сенсу точно немає. Але через додаткові 2,5 годин автономності і 200 ніт яскравості я б подумав. Все-таки це саме ті аспекти, з якими взаємодієш щодня, і поліпшення, які пропонує новинка, дійсно будуть помітні на практиці. На відміну від того ж режиму кіноефекту, який ви включите від сили 2-3 рази.

Ні, це не означає, що купувати iphone 13 не треба. Треба. Це відмінний смартфон, який за багатьма показниками перевершує iphone 12. Тому, якщо ви вибирали собі новий iphone, то iphone 13 буде кращим вибором. Правда, враховуйте, що чим старше ваш попередній смартфон, тим більше буде радості від оновлення. З iphone xs, 11 і 12 я б пересідати не став. А ось з більш старих моделей – та й ще раз так.

Iphone 13 mini-виняток. На мій погляд, це якесь непорозуміння, яке не варто того, щоб витрачати на нього час і гроші. Він дуже маленький і незручний. На ньому не хочеться дивитися відео і гортати стрічку instagram, а веб-серфінг в сафарі перетворюється на справжню муку. Apple правильно зробила, що вирішила прибрати з лінійки 5,4-дюймові смартфони. Правда, станеться це тільки в наступному році, але ви не ведіться — не беріть його і зараз.