Огляд disciples liberation

44

Серія disciples увірвалася в моє життя, коли ми з друзямичасами зависали в heroes of might&magic , напрочуд нестатутна. Та що там з друзями, навіть на курсах професійної підготовки за напрямом «інформатика», ми могли затримуватися начасы і грати з учителем в культову третю частину. Але затемпоявилася disciples ii і “герої” перестали для мене існувати надовольно тривалий час. Ця гра дуже радувала своїм більш складним і монструозним, чи що, дизайном. Мені подобалися менш масштабні битви, де бойові одиниці відчували себе більшіндивідуальними та значущими одиницями на шляху до перемоги. Сюжет теж інтригував.

Потім я спробував першу частину і не перейнявся їй, а від третьої івовсе хотілося піти, та отмокнуть у ванній. Тому від disciples liberation я багато чого не чекав. До того ж компаніяkalypso media, при щирій повазі до її франшиз, в останні роки трохи просіла в якості нових релізів. Але вже перші години новой частини disciples показали – до розробки гри підійшли оченьсерйозно і самі розробники, і видавець.

Фанам класики в особі disciples ii, правда, следуетприготовиться до сильного розчарування: перед нами вже не стратегияс покроковими боями і елементами тактики, а сучасна рольова граз тактичними битвами, близькими до heroes of might&magic і king’s bounty , включаючи розробки від katauri і недавню king’s bounty ii . Більш того, саме даний проект можназвати «king’s bounty». Головним чином тому,що тут немає погоні за тривимірними і масштабними амбіціями, що збила команду 1с зі шляху до полюбилася шанувальникам простотиізученія карти світу.

В disciples liberation гравець з перших хвилин потрапляє вdiablo-подібне оточення — підземелля і пряме управління головнойгероіней авіанной, найманицею на завданні по усуненню якоїсь важливоїшішкі. Її супроводжує нерозлучний друг оріон, який присягнувся завжди поруч. Романтично? не для цієї гри. Тут цвітуть і пахнутбукети міжвидової полігамії, у вир якої можна поринути ледь не похлеще і глибше, ніж пірнав геральт за своіпохожденія по трьох іграх серії the witcher . Першепідземелье гри служить навчанням, але подається досить цікаво —тут, ось дивно для сучасної розробки, немає занудногообучения кожній доступній механіці, лише кілька інформаційних систем, побіжно розкривають суть тактичних битв і значення варіантів вибору в діалогах.

На відміну від ряду конкурентів, в disciples liberation вибір гравця має наслідки, одномоментні або довгострокові. Наприклад, можнозаполучіть в союзники нового npc або унікального бійця, которийвнешне буде виглядати як представник одного з доступних видів,але за характеристиками перевершить його. Або її. Всього юніти в ігределятся на три типи: герої, особливі і звичайні. Останні, в свою чергу, представлені в чотирьох щаблях розвитку. Але ніякого розвитку перехідної еволюції тут немає, гравцеві потрібно розвивати свойгород, а не юніт, щоб отримати доступ до бійців більш високих ступенів. Так що не сприймайте місцевих бійців, як покемонівілі воїнів зі згаданої вже king’s bounty ii.

Довгострокові наслідки впливають на відносини головної героїні ічетирех існуючих в світі фракцій-імперії,легіонів проклятих, ельфійського альянсу і орд нежиті. З одного боку, можна спробувати зберегти крихкий баланс, і заслужити довіру всіх фракцій відразу, ось тільки домогтися максимальної вигоди від них буде дуже складно. Аможно відразу віддати перевагу одній або навіть двом, прагнучи поліпшити відносини. Після ігрового прологу відкривається таємничий острів ілліан-притулок армій гравця, яке можна розвивати. У немограниченное число місць для будівель, тому гравцям прідетсячасто робити вибір на користь того чи іншого будови.

Спочатку в ілліані відкриті споруди першого рівня для кожнойфракції, плюс є два вільних місця. Прокачуючи головний замок, для чого потрібно проходження за сюжетом, можна розблокувати будівлі фракцій більш високого рівня, з посиленими юнитами, але для них також будуть потрібні хороші відносини з обраними сторонамибольшой війни. Тому рекомендую визначитися з полюбившимисявоїнами в перші години. Я, наприклад, зосередився на ельфійському стилі та легіонах проклятих. Не люблю нежить, та й до імперіямотношеніе, м’яко скажемо, погане.

Розробляючи систему будівель і прокачування юнітів, розробники з frima studio явно подбали про час гравця. Дійсно, вілліані не вистачає місця на всі будівлі, проте завжди можна знайти одне і на його місці звести інше, при цьому воно залишиться на своєму рівні розвитку. Звичайно, такі програми вимагатимуть все більше ресурсів, але з ними тутпроблем взагалі немає — на локаціях можна завойовувати джерела всіхресурсів, які будуть приносити їх щогодини. Гравцеві лише треба повертатися в ілліан, натискаючи ” l1 ” в будь — який час (крім боїв іподземелій), та збирати накопичилися в лабазах ніштяки-залізо,дерево, есенції. Що ж стосується прокачування, то вона завжди впирається в рівень авіаносця. У disciples liberation страшно втратити тільки тих бійців, які дісталися за сюжетом або завдяки виборам вдіалогах. Герої не вмирають остаточно, навіть пар в бою, а звичайні герої можна купити заново і там же відразу прокачати за ресурси.

Але якщо ви страждаєте тактичним перфекціонізмом і не бажаєте втрачати, то гра буде дбайливо робити часті автоматичні ігри, і будь-який бій можна легко переграти. Битви вdisciples liberation не назвати дуже складними, але искусственнийінтеллект пропрацювали досить непогано. Він не завжди використовує вседоступні переваги і вразливий перед хитрощами, проте навчений неігнорувати зовсім вже явні можливості і діри в захисті гравця.чого багатьом тактичним іграм відверто не вистачає. Наприклад, далеко не завжди вороги будуть клювати на приманку у відеполумертвого воїна, і можуть скопом навалитися на більш небезпечного для них бійця з армії гравця, навіть якщо він стоїть далі.

В цілому ж тактика тут дуже стандартна. У всіх юнітів є два види дії, представлені в декількох можливих кольорах.блакитні ромби означають, що за цей хід боєць може тільки помститися, червоні — атакувати. А помаранчеві ромби суміщаютхарактеристики блакитних і червоних, дозволяючи гравцеві зробити ходи насвое розсуд: двічі переміститися, двічі атакувати, илискомбинировать ці дії в бажаному порядку. Ще у всіх бійців по дві польові здібності і одна тилова. Зараз поясню.поле бою в грі розділене на основну дошку і три тилові блоки, куди можна помістити звичайних або особливих соратників. Тилові заклинання завжди застосовуються згідно з описом, гравець не має на них впливу-це можуть бути підсилюють заклинання, атакуючі, отже далі. Бійці тилу будуть застосовувати їх на цілі по своемусмотрению.

Хтось поцікавиться, чи не можна набити армію зібраними в поході героїчного типу, адже вони явно могутніше звичайних і навіть особливих. Відповідь проста-не можна. Баланс гри передбачає лише трисвільні героїчні осередки в активному загоні армії. Щоб жізньтактіческая малиною не здавалася. Втім, дещо спрощующеескітанія тут є-більшість битв з противниками, очевиднослабее загону гравця, можна пропустити вибором опції «завоювання».фішка не працює тільки в сюжетних і особливих битвах, пов’язаних скверами. У третьому акті ви будете особливо вдячні розробникам за таку далекоглядність, до того ж «завоювання»гарантує збереження всіх юнітів і отримання тих же нагород, що і в разі ручної перемоги.

Грати в disciples liberation напрочуд захоплююче. Міріследуем в ізометричної перспективі, керуючи своєю вершницею наосновних картах і бігаючи їй пішаком по лабіринтах підземель. Тим уігри відмінний, вона не відчувається розтягнутою або перенасищеннойбеготней, якщо ви поставили собі за мету проходження сюжетнойкампанії. Цікава фішка: поза підземель можна переключитися на курсор, і управляти переміщенням авіаносця за принципом «наведіть мета і натисни». Зручно, коли потрібно подолати велику расстояніес одного кінця карти в інший. Технічно тут все теж добре, япрошел гру на playstation 5 і пограв на playstation 4, всюдепродуктивність не викликала нарікань.

А ось для мисливців за платиною твір frima studio можетстать путівкою в задушливе пекло. В кінці цього тижня буде готовий нашплатіновий путівник, тому пройдуся коротко: готуйтеся кпрокачке до 80 рівня, мороці з деревами навичок (упрощаетсяперераспределеніем скілів в замку), максимальному розвитку замку ідружественних відносин з усіма фракціями.Примітно, що максимальної поваги, якщо я зараз нічого не наплутав, треба домогтися лише в однієї сторони. І на тому спасибі.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 5 і playstation 4, наданої редакції видавцем.