Огляд Assassins Creed Odyssey – Розмір має значення

318

Про настання осіннього сезону можна дізнатися за трьома ознаками: під ногами чути шурхіт пожухлої листя, про включення опалення дізнаєшся по радісних криків сусідів, а ігрові сайти рясніють новинами про реліз чергової частини Assassins Creed. Подобається вам це чи ні, але безсмертний конвеєр Ubisoft працює безперебійно, знову штурмуючи чарти продажів. І в сьогоднішньому огляді Assassins Creed Odyssey ми розповімо, наскільки були близькі до правди слова розробників, обіцяли, що “Одіссея” стане справжньою рольової ігор з самим великим світом в історії серії”.

Пристрасті спартанські

Незважаючи на згадування ассассинів в заголовку, гра практично повністю ігнорує сюжетне спадщина серії і праці сценаристів, які з завзятістю та майстерністю Дар’ї Донцової вибудовували історію зіткнення ордена ассассинів і тамплієрів. Сюжет Assassins Creed Odyssey ріднить з популярною серією хіба що згадка раси предтечею, артефактів «Едему» і культистів, які з часом утворюють орден тамплієрів. В іншому ж «Одіссея» – це перший «Асасін» без ассассинів, що навіть і на краще, так як курс сюжету змістився на особисту історію з пошуком сім’ї.

Головний герой, яких тепер два на вибір – Кассандра і Алексиос – несе свій рід від спартанського царя Леоніда, до моменту гри перетворився лише в жменьку попелу, а в якості спадщини залишивши нащадкам наконечник списа. Наше завдання – озброїтися списом і відправитися в епічну і тривалу (близько 50 годин тільки на один сюжет) Одіссею на пошуки сім’ї спартанця. От тільки замість звичної для серії механіки сюжету з усуненням цілей, в «Одіссеї» швидше детектив, де ми по крихтах виходимо на слід родича.

Як не дивно, але під час проходження Assassins Creed Odyssey мимоволі згадуєш «The Witcher 3», у творенні Ubisoft схожа структура з пошуком сім’ї, тільки замініть Цири на родичів спартанця, а «Дике Полювання», вставляющую палиці в колеса, на культистів. В цілому, навіть при такому підході сюжет гри, а особливо в контексті серії, не відчувається вторинним і завжди готовий порадувати несподіваним «рояль в кущах», епічними баталіями, емоційними сімейними сценами і зустрічами з культовими персонажами Стародавньої Греції.

Стратити не можна помилувати

Як ми вже згадували в статті , гра Assassins Creed Odyssey цілком впевнено почуває себе на просторах рольових ігор і пропонує гравцеві ряд звичних для жанру атрибутів:

  • Прокачування рівнів
  • Діалогову систему
  • Кілька кінцівок
  • Нелінійні квести, де часто заохочується безкровне проходження
  • Видимі наслідки прийнятих рішень

Обзор Assassins Creed Odyssey. Рецензия на игру Assassins Creed Odyssey | Cadelta - Изображение 2

Як не дивно, хоч сюжетна основа нового творіння Ubisoft далека від інших релізів серії, девіз «Одіссеї» як ніколи близький до відомого кредо ассассинів: «Ніщо не істинне, все дозволено». Вперше, нехай і з примітивним сюжетним обґрунтуванням, гравцеві пропонується справжня свобода вибору і тільки від наших дій залежить, якою людиною в підсумку стане головний герой, яких персонажів стратити, а яких помилувати, і в який бік повернеться опір афінян і спартанців.

Нелінійність здебільшого опціональна і зазвичай впливає на те, виживе чи загине квестовый персонаж. Спроба бути пацифістом і намагатися зберегти якомога більше сюжетних персонажів в грі Assassins Creed Odyssey винагородиться паком додаткових місій. Пропускати їх теж не рекомендується, так як крім звичної зачистки ворожих форпостів, зустрічаються як трагічні історії, так і гумористичні скетчі з варіативними діалогами і катсценами – все по заповітам CD Project.

Обзор Assassins Creed Odyssey. Рецензия на игру Assassins Creed Odyssey | Cadelta - Изображение 3

На жаль, враження від сюжету псується навмисним розтягуванням компанії. І справа не тільки в тому, що для виконання завдань головна вимога в Assassins Creed Odyssey – необхідність витрачати час на виконання другорядних занять у відкритому світі, щоб підвищити рівень для потрібної позначки і розправлятися з квестовими ворогами. Інша справа, що багато сюжетні персонажі бачать в нащадку Леоніда хлопчика на побігеньках, який однаково добре розправляється з міфічними істотами і готовий виконати кілька примітивних завдань в стилі «піди-но ти, дружок, для початку за молоточком, а потім ми вже поговоримо».

Масштабна одіссея

Ще одне важливе нововведення, яке варто згадати в огляді Assassins Creed Odyssey – «Режим дослідження». На папері він звучить відмінно і пропонує поглиблене вивчення світу в спробах виявити необхідну за завданням локацію. Найбільше подібний підхід нагадує Morrowind, але з великим відмінностями: важливі квестові маркери все-одно мигтять перед екраном, а в певний момент гра зажадає використовувати орла Ікара, щоб точно визначити місце розташування персонажа. Мабуть, Ubisoft все ж таки побоялася гніву сучасних геймерів, які звикли, що їх дбайливо за ручку ведуть за сюжетом.

Обзор Assassins Creed Odyssey. Рецензия на игру Assassins Creed Odyssey | Cadelta - Изображение 4

Бойова система в цілому будується на засадах торішнього Origins, вміло копіює боївку The Witcher 3. Хіба що в грі Assassins Creed Odyssey бойова система отримала власну особу і пропонує простір для тактичних маневрів з допомогою спеціальних умінь. Особливо хочеться відзначити стусан ногою по-спартанськи, вибухові і вогненні стріли, круговий удар по площі і можливість відібрати щит у супротивника. Так як кількість слотів для активних умінь обмежена, гра заохочує експерименти і дозволяє пристосувати персонажа під різні стилі ведення бою.

Стелс механіка в «Одіссеї» представляє все ті ж хованки в траві і полювання на безтолкових болванчиків. В цілому, без новаторства, але радує, що тепер вороги розучилися спілкуватися телепатично один з одним. Гравці переслідують тільки ті греки, які особисто помітили його. Засмучує лише ігрові умовності і неможливість таємно вбити високорівневого супротивника навіть при прокачаних навичках «скритності».

Обзор Assassins Creed Odyssey. Рецензия на игру Assassins Creed Odyssey | Cadelta - Изображение 5

Ще одне нововведення і за сумісництвом головний викрадач вашого вільного часу – зіткнення афінян і спартанців. Весь грецький архіпелаг умовно ділиться на регіони, які можуть бути підконтрольні тій чи іншій стороні. Вибираємо, до якого народу примкнути, здійснюємо диверсії на території супротивників і у фіналі беремо участь у масштабних бої стінка на стінку. Важливо відзначити, що зіткнення афін і спартанців – опціональна фіча, яка практично повністю ігнорується в сюжетної компанії. А значить, при бажанні, можна без проблем пропустити геймплейную рутину, пов’язану з давньогрецьким аналогом війни банд.

Вердикт

При всіх нововведеннях Assassins Creed Odyssey, на перший погляд, може здатися доопрацьованій версією Origins, і хіба цього достатньо, щоб назвати гру сіквелом? Цілком, адже розробники не просто поліпшили і розширили вглиб ігрову механіку, але і з таким завзяттям наповнювали найбільшу гру в серії гру контентом, що повне проходження Одіссеї займе не менше 100 годин. Інша справа, що якість важливіша за кількість і далеко не всі додаткові квести і острови на мапі можуть порадувати однаково високим рівнем виконання.

Обзор Assassins Creed Odyssey | Cadelta - Изображение 6

Дуже легко перенасититься контентом і перестати дивуватися красі грецького архіпелагу, якщо методично зачищати всі питальні знаки на карті. Наша порада – зосередьтеся на епічної та нелінійної сюжетної компанії, лише іноді відволікаючись на «жовті» додаткові квести і Assassins Creed Odyssey однозначно стане одним з найбільш пам’ятних пригод цього року.

Також рекомендуємо ознайомитися з і л

Джерело: http://free-review.net.ua/