Один з найстаріших активних торрент файлів відзначить в цьому місяці своє вісімнадцятиріччя

118

Вісімнадцять років тому, так-так, ви не помилилися, рівно 18 років тому, у вересні місяці 2003 року, група любителів фільму «матриця» випустила короткометражний відеофільм-пародію з нехитрою назвою ‘the fanimatrix: run program’.

Незважаючи на невеликий бюджет, величиною близько восьми сотень доларів сша (usd), творці короткометражного фільму змогли донести своє творіння до глядача. Фільм потрапив до міжнародної бази даних відеофільмів imdb і має на ньому свою власну сторінку – https://www.imdb.com/title/tt0395147.

Але найцікавіше полягає не у фільмі-пародії, а в тому, як фанати матриці вирішили просувати своє творіння в глобальній мережі інтернет. Нагадаємо, що в 2003 році не існував youtube і не було інших сервісів для хостингу відеозаписів. Крім того, у творців фільму не було великих коштів на просування свого творіння.

У той час основні способи поширення відео-контенту складалися з пірінгових мереж різного масштабу – від локальних і районних мереж на базі direct connect (розвинулися далі в dc++), до міжнародних мереж типу edonkey 2000 (доросли потім до emule) і kademlia. Протокол bittorrent тільки-тільки починав свій розвиток і був менш популярний більш звичних старих p2p-мереж.

Новинний сайт torrentfreak.com повідомляє про те, що роздача фільму “the fanimatrix” стає найстарішою активною роздачею на протоколі bittorrent. Можна сказати, що ця подія стає воістину унікальним, незважаючи на всі труднощі, які цей протокол змушений долати в сучасному світі. Нещодавно стало відомо, що російська влада в особі структури роскомнагляд почала блокування роботи протоколу bittorrent.

Протокол bittorrent є вільним протоколом для обміну файлами в глобальній мережі інтернет, має відкритий код і не вимагає грошових відрахувань. Протокол використовує перевірку цілісності файлів для надійності передачі даних і підтримує шифрування для роботи в ненадійних мережах.

Побажаємо протоколу bittorrent добра і успіхів у цій нелегкій битві на полі битви “земля”.

Добро переможе, навіть не сумнівайтеся !