Однокласники запустили нейромережу для боротьби з клікбейтом

69

Соціальна мережа однокласники запустила систему роботи з якістю контенту в соцмережі. На першому етапі система на базі штучного інтелекту буде знаходити і песимізувати у видачі клікбейт і недобросовісні посилання, масові заклики ставити «клас» або інші реакції, шокуючий і вводить в оману контент.

За словами представника соцмережі, новий алгоритм позбавить користувачів однокласників від відверто маніпулятивного контенту, мета якого – натиснути на жалість або викликати іншу емоцію, домогтися переходу по зовнішньому посиланню. Завдяки цьому стрічка стане цікавішою і різноманітнішою.нова система працює на базі роббі-платформи для аналізу та обробки контенту на базі нейромереж і технології big data. В основі роботи системи-моделі нейронних мереж, які визначають контент з явними маніпуляціями і масовими закликами до зворотного зв’язку заради вірусного поширення.

Алгоритм розпізнає написи на зображеннях і фотографіях за допомогою технології комп’ютерного зору і аналізує текстовий контент. Крім того, алгоритм буде знаходити публікації, які ведуть в групи з великою кількістю спаму або недобросовісних зовнішніх посилань. Подібний контент буде випадати з видачі в стрічках підписок і рекомендацій користувачів, за рахунок цього його охоплення буде істотно знижений.

Групи, вміст яких виявлено новою системою, отримуватимуть штрафні бали. Після одиничних порушень група перестане потрапляти в стрічки користувачів на кілька днів, а в подальшому цей термін може збільшуватися аж до повної заборони на потрапляння в стрічку.

Переглянути статистику штрафних балів і терміни відсутності контенту в стрічці новин адміністратори груп зможуть в налаштуваннях. Там же будуть доступні посилання на контент, який був знайдений алгоритмом.

Нагадаємо, однокласники представили свою автоматизовану платформу для аналізу контенту на базі нейромереж і технології big data влітку 2020 року. Роббі ідентифікує об’єкти на фото, відео і gif-анімації за допомогою технології комп’ютерного зору, розпізнає дублі фотографій, посилання, телефонні номери на зображеннях, знаходить в текстах спам, визначає контекст пропозицій і діалогів.