Nvidia: графіка ampere зможе залишатися на ринку і після виходу наступниці

84

На технологічній конференції citi global ведучий спробував витягнути з фінансового директора nvidia колетт кресс (colette kress) хоча б якісь натяки на близькість анонсу нової графічної архітектури, якими вона не раз грішила на минулих подібних заходах. Досвід зробив пані кресс менш балакучою, вона лише пояснила, що ampere може залишитися на сцені після виходу наступника.

Джерело зображення: nvidia

Даний коментар ставився саме до планів компанії в серверному сегменті, оскільки представниця nvidia послалася на факт мирного співіснування архітектур volta і ampere. Перша не тільки присутня в серверних системах клієнтів, але і продовжує поставлятися nvidia в складі серійних продуктів. З іншого боку, носії архітектури ampere зараз визначають більше половини всієї виручки nvidia в серверному сегменті, тому темпи експансії нової архітектури можна вважати досить високими.

На зазначеному заході фінансовий директор nvidia часто посилалася на те, що відеокарти сімейства geforce rtx, що відносяться до архітектур turing і ampere, зараз формують не більше 20% парку експлуатованих відеокарт даної марки, а тому заділ майбутньої модернізації досить великий. Ведучий використовував цю тезу для питання про залежність між рівнем проникнення актуальної архітектури на ринок і вибором часу для анонсу наступників.

Колетт кресс пояснила, що nvidia може переключитися на нову архітектуру і до того, як попередня набере якусь «достатню» кількість прихильників. Компанія щодня працює над створенням не тільки архітектури наступного покоління, але і тієї, що прийде їй на зміну в ще більш віддаленому майбутньому. Час анонсу визначається ступенем готовності нової архітектури до виходу на ринок.