Нова версія ipados 15 отримала безліч поліпшень і доопрацювань

49

Версія операційної системи ipados 15 тепер доступна користувачам планшетів ipad. Для нової операційної системи характерні багато функцій, присутні в» спорідненої ” ios 15, але є і додаткові, ексклюзивні, оптимізовані для використання на планшетах.

Apple.com

Публічна бета-версія ос з’явилася ще влітку, а тепер компанія випустила релізну збірку, підтримувану численними пристроями:

  • ipad pro (2015)/pro (2017) / pro (2018) / pro(2020) / pro (2021);
  • ipad air 2 / air 3 / air 4;
  • ipad (2017)/(2018)/(2019)/(2020);
  • ipad mini(2015) / mini (2019).

функції ipados 15

віджети . тепер їх можна розміщувати поруч з іконками додатків на головному екрані. Деякі віджети стали більше. Нові віджети з’явилися у додатків “локатор», «контакти», game center, app store і “пошта”.

бібліотека додатків. дозволяє впорядковувати додатки користувача, об’єднуючи їх в категорії на кшталт “додатки для роботи«,» ігри” і т.п. Для зручності використання вона вбудована в dock.

Apple.com

багатозадачність. у цьому режимі користувач отримує доступ до головного екрана, на якому можна вибрати потрібну програму, а також ті програми, з якими необхідно працювати паралельно. Є деякі відмінності від схожого інтерфейсу, використовуваного в більш ранніх версіях ос.

нотатки. поєднанням клавіш, свайпом або за допомогою стилуса можна викликати замітки поверх будь-якої програми. Додалася можливість додавати в замітки теги, за якими пізніше можна шукати матеріали в новому менеджері тегів. Короткі замітки, створені на ipad, будуть доступні і на iphone, і комп’ютерах apple.

універсальне управління. можна користуватися клавіатурою, трекпадом або мишею для одночасної роботи на декількох mac і ipad. Курсор з mac можна перевести прямо на ipad і назад, а то, що друкується на «маку», відобразиться на ipad.

Apple.com

переклад. додаток apple translate тепер доступний і в ipados. Програма здатна перекладати текст, в тому числі в багатьох сторонніх додатках, і по суті є аналогом google translate. “функція автоперекладу і спеціальний режим” лицем до лиця» роблять спілкування ще зручніше і допомагають стежити за бесідою”, — повідомляє apple.

facetime. під час дзвінка facetime можна спільно дивитися серіали і фільми, слухати музику або показувати свій екран співрозмовникам за допомогою функції shareplay. При цьому всім буде доступна панель управління відтворенням.

розпізнавання тексту на фото. пошук spotlight дозволяє шукати по фотографіях, а функція “онлайн-текст” – розпізнавати текст на зображеннях. Отриманий текст можна, наприклад, перевести.

Apple.com

фокусування. у цьому режимі система дозволить не відволікатися, коли необхідно зайнятися якоюсь певною справою або просто відпочити-користувач буде отримувати тільки ті повідомлення, які йому потрібні. Функція пропонує наступні налаштування: за замовчуванням, в режимі водіння, тренування, відеоігри, читання. Відповідний статус буде відображатися в “повідомленнях” – співрозмовники будуть знати, що турбувати користувача небажано. Для дійсно термінових повідомлень передбачено відповідне оповіщення.

swift playgrounds. оновлений сервіс swift playgrounds дозволить навчитися програмувати, створювати додатки за допомогою swiftui і розміщувати їх в app store. При розробці додатків попередній перегляд оновлюється в реальному часі в міру написання коду, а для новачків передбачено спеціальне керівництво по створенню пз.

Це лише деякі функції оновленої ос. Детальніше про нову мобільну платформу можна дізнатися на офіційному сайті apple.