Нова технологія amd дозволяє прискорити комп’ютер на базі зв’язки radeon 6000 / ryzen 5000

74

Однією з найбільш інтригуючих технологій 2021 року в світі комп’ютерів стала smart access memory, запропонована amd. Завдяки цьому в деяких сценаріях вдавалося отримати чималий приріст продуктивності, який функціонував за рахунок зв’язки процесор-відеокарта. Перший час тандем існував тільки в патерні radeon-ryzen, але через кілька місяців був активований і на материнських платах intel з підтримкою відеокарт nvidia останніх двох поколінь. Оскільки сама технологія специфічна, вона так і не знайшла масового застосування, а кількість сценаріїв, де вона дає серйозний буст, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Могло здатися що червоні забули про спроби прискорити свої системи. Як виявилося, в новому драйвері з’явилася додаткова настройка, що дозволяє збільшити продуктивність комп’ютера.

Як і минулого разу, все без змін, адже драйвер radeon adrenalin за версією 21.9.1 активує потрібну настройку на вкладці driver performance-tuning тільки за умови наявності у вас процесора ryzen 5000. Згідно з офіційними даними, автоматична активація дозволити підняти тактову частоту процесора на 50 мгц, а також збільшити показники на відеокарті. На жаль, даних щодо зростання тактової частоти на відеокарті немає. Крім того, доступна і ручна настройка, яка дозволить ще додати буста для зв’язки процесор-відеокарта. Оскільки мова йде про розгін, нехай і автоматичному, то це неминуче призведе до підвищення енергоспоживання системи. У більшості випадків геймери беруть блоки живлення з запасом, але тим, хто працює на максималках, потрібно пам’ятати про таку важливу складову.

Для відеокарт серії radeon 5000 і процесорів ryzen 3000 опція неактивна. Навіть якщо у вас буде тільки один з атрибутів нового покоління, автоматичний розгін не включиться. Можливо, в майбутньому amd і розширить технологію на свої продукти попередніх поколінь, але поки про це нічого не відомо. До речі, раніше ходили чутки, що intel планує реалізувати аналогічну технологію для власних процесорів і відеокарт. В даному випадку ми також не знаємо, чи буде така можливість доступна тільки на процесорах 12-о покоління, або буст не стане ексклюзивом 10-нм alder lake і arc alchemist.