Німецькі автовиробники продовжують розробку водневого транспорту, хоча і зосереджені на електромобілях

28

Піонером у сфері створення легкового транспорту на водневому паливі прийнято вважати корпорацію toyota, але і bmw вже не перший рік демонструє на профільних заходах свої машини, що використовують водневі паливні комірки. Як з’ясовується, навіть в умовах буму акумуляторних електромобілів німецькі автогіганти не ставлять хрест на своїх водневих програмах.

Джерело зображення: reuters

Перш за все, як пояснює reuters, компанія bmw за підтримки німецького уряду вже розробила варіант кросовера x5 на водневих паливних елементах, в наступному році буде випущено близько ста примірників для проведення випробувань. До 2030 року bmw сподівається випустити на ринок масову модель з водневою силовою установкою. Крім європи, вона придивляється до китайського ринку, що є найбільшим у світі.

Небажання ставити все на батарейні електромобілі у випадку з німецькими автовиробниками пояснюється зростаючим впливом партії “зелених” в місцевому парламенті. Якщо політичний вектор зміниться таким чином, що акумуляторні електромобілі будуть визнані більш шкідливими для екології, водневий транспорт стане єдиною розумною альтернативою. Тим більше, що німецькі металурги, хіміки та енергетики вже націлилися на міграцію в бік водневих джерел енергії. На думку представників bmw, прорив у сфері водневої енергетики неминуче відбудеться в поточному десятилітті, і потрібно бути до цього готовим. Той самий варіант bmw x5 на водневих осередках, до слова, використовує ідентичний з батарейним електромобілем ix силовий агрегат, тому частина компонентів вдасться уніфікувати.

Позиція концерну volkswagen, який постійно оскаржує право toyota називатися найбільшим автовиробником світу, не так однозначна щодо водневого транспорту. З одного боку, під крилом марки audi зібрана команда зі ста фахівців, які розробляють силові установки на водневому паливі. З іншого боку, глава концерну герберт дисс (herbert diess) в минулому році заявив, що водневий транспорт не можна вважати відповідним рішенням екологічних проблем, і ця теза не підлягає обговоренню.

Daimler буде використовувати водневі паливні комірки для своїх вантажівок, а поки випуск водневої версії кросовера mercedes-benz glc припинений. При цьому компанія розраховує повернути його на конвеєр у разі необхідності. Легковий підрозділ daimler в цьому сенсі розраховує на підтримку однойменного виробника вантажного транспорту.

За прогнозами аналітиків, навіть в 2030 році частка нових машин з водневою силовою установкою в структурі продажів на європейському ринку не перевищить 0,1 %, а про серйозну експансію можна буде говорити після 2035 року. Розвиток інфраструктури заправних станцій і підприємств з видобутку водню буде здійснюватися якраз за рахунок комерційного сектора, де будуть затребувані вантажівки на водневому паливі. Авіація теж віддасть перевагу водень батареям, оскільки останні надмірно збільшують масу літальних апаратів. Зате представники toyota переконані, що в усьому світі до 2050 року буде експлуатуватися не менше 400 млн машин на водневому паливі.