Незвичайну geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт протестували в майнінг — набагато потужніше звичайної версії

84

В кінці серпня в мережі з’явилися фотографії з коробками від незвичайних відеокарт gigabyte geforce rtx 3080 ti, оснащених 20 гбайт відеопам’яті. Як відомо, звичайна модель має тільки 12 гбайт відеопам’яті. Джерело фотографій не розповіло, де вони були зроблені. Як з’ясувалося, такі відеокарти дійсно існують. Отримати їх вдалося магазину hardvar з санкт-петербурга і youtube-каналу «коля майнер».

Відеокарта безумовно могла б викликати інтерес у ентузіастів комп’ютерних ігор, якби не одна деталь. В цілому вона призначена тільки для майнінг. Це підтверджує листування згаданих youtube-каналу і магазину, в якій останній повідомляє, що постачальник рекомендує продавати даний прискорювач тільки майнер.

Для geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт пам’яті не існує офіційних драйверів. В системі на windows карта змогла запуститися тільки з драйвером версії 457.41. З більш новими версіями драйверів вона не працює. Більш того, блогер звернувся безпосередньо в техпідтримку компанії gigabyte, де йому повідомили, що «виробнику невідомо про існування даної відеокарти».

Цікаво, що прошивка bios для geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт пам’яті в базі даних techpowerup gpu-z з’явилася задовго до того, як карта виявилася у продажу. Насправді, існують цілих три моделі geforce rtx 3080 ti від gigabyte, оснащених 20 гбайт відеопам’яті. Одна з них, версії gaming oc, опинилася в руках блогера. Також існують моделі aorus xtreme і aorus master. Завдяки наявності bios у вільному доступі при бажанні ентузіасти можуть спробувати самостійно збільшити обсяг доступної відеопам’яті і у звичайній версії geforce rtx 3080 ti з початковими 12 гбайт. Але користі від цих маніпуляцій теж буде небагато, оскільки при відсутності офіційної підтримки карта не буде працювати в іграх.

Вельми цікаво, що потрапила на огляд geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт пам’яті не має обмежувача майнінг. Це означає, що прискорювач був проведений ще до того моменту, як nvidia вирішила оснастити відеокарти geforce rtx 30-ї серії захисним алгоритмом проти майнінг і планувала випустити версію карти з 20 гбайт відеопам’яті пізніше, але в підсумку відмовилася від цієї ідеї. Проте, вже вироблені до того моменту прискорювачі якимось чином все-таки встигли дістатися до деяких ритейлерів.

Ігрові тести карти geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт пам’яті не проводилися, її продуктивність тестувалася тільки в майнінг декількох криптовалюта. Перед початком тестів блогер підвищивши частоту її графічного ядра на 100 мгц, а пам’яті на 1000 мгц, при цьому обмеживши показник tdp до 80 %. Перевірка ефективності карти у видобутку ethereum при використанні алгоритмів gminer і nbminer показала ефективність в 94 мхеш/с, що майже на 64% вище, ніж у звичайної geforce rtx 3080 ti з 12 гбайт серії lhr.

Магазин, який поділився прискорювачем для огляду, в свою чергу надав скріншот, що демонструє ефективність карти на рівні 97,79 мхеш / с, проте блогеру не вдалося домогтися таких показників. Досить імовірно, це пояснюється тим, що запис огляду прискорювача проводився безпосередньо на пк, в який він був встановлений, що забирала частину потужності.

Оглядач також повідомив, що відеокарта gigabyte geforce rtx 3080 ti з 20 гбайт пам’яті оцінюється магазином в 225 тис.рублів. Блогер підрахував, що при такій ефективності в майнінг відеокарта зможе окупитися лише за 420 днів.