Невідомий браузер з 300 мільйонною аудиторією який зламає ваш сайт

209

Від автора: Веб-розробка не найпростіше заняття. Вам доводиться тестувати CSS і HTML-код в усіх браузерах, які тільки можна уявити, в тому числі ще потрібно змусити ваш код працювати в IE. У свій вільний час я займаюсь веб-розробкою, і сьогодні я виявив неймовірно популярний браузер, який широко використовується в країнах, що розвиваються. Даний браузер не підтримує більшу частину стилів CSS і JavaScript коді, на яких ми вже звикли писати.

Швидше за все, ви навіть не знаєте нікого, хто б ще користувався Opera Mini на телефонах, і самі ним не користуєтесь. Однак даний браузер отримав неймовірну популярність в країнах з вкрай низькою пропускною здатністю мережі. Браузер з більш ніж 300 мільйонами активних користувачів має спеціальну функцію прискорення завантаження, яка направляє веб-сторінки на сервер Opera для оптимізації даних, необхідних для завантаження сторінок.

У країнах як Судан зі середньорічним доходом в $950 немає можливості завантажувати більше пари мегабайт. На ринку мобільних операторів Судану кожен кілобайт на рахунку, саме тому Opera Mini стала настільки популярною там. За даними StatCounter Судан – один з найпопулярніших ринків для цього браузера. На Opera Mini припадає 60% усього мобільного трафіку.

Невідомий браузер з 300 мільйонною аудиторією який зламає ваш сайт

Така ж тенденція спостерігається й в інших країнах третього світу, таких як Нігерія (75%) і Руанда (87%).
Зі слів нігерійського розробника Ire Aderinokun Opera Mini не підтримує переважну частину загальновживаних сьогодні CSS властивостей. Розробник створив цілу колекцію того, що не працює у браузері.

У колекції потрапили як повністю не працюють властивості, так і частково підтримуються. Деякі з непрацюючих властивостей викликають подив.

Браузер не підтримує кастомні шрифти через @font-face, CSS position: fixed, валідацію форм, border-radius, а також будь-який відео або аудіо елемент з HTML5.

Невідомий браузер з 300 мільйонною аудиторією який зламає ваш сайт

Деякі з підтримуваних властивостей в Opera Mini

Повинна існувати стоїть причина, чому технологія оптимізації Opera Mini вирізала так багато властивостей, але для мене це було справжнім одкровенням. Інші розробники теж повинні знати про це.

Коли ви створюєте веб-сайт, front-end розробники витрачають нескінченну кількість годин щоб переконатися, що сайт чудово працює в старих браузерах. Але що робити тим людям у країнах, де кожен біт і байт на рахунку?
З виходом на ринок інтернет країн очікується приплив більш ніж 2 мільярдів нових користувачів, які будуть користуватися інтернетом різними методами, в тому числі і через Opera Mini.

Opera раніше вже писала про причини відсутності підтримки деяких властивостей специфікації, однак сайт WTF Opera це хороший приклад для розробників, за допомогою якого вони можуть дізнатися, що в їхньому сайті може зламатися.

Розробники повинні зрозуміти, що навіть якщо дуже важко забезпечити підтримку користувачам на старих браузерах, краще щоб вони могли нормально використовуватися ваш сайт, а не бачити перед собою повністю непрацюючі сторінки.