Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

298

Від автора: Не підкажете, котра година, місяць, день тижня і рік? А навіщо вам? Так забув свій пароль на базу даних! Тоді вам краще з собою календар носити або прочитати нашу статтю про те, як змінити пароль MySQL.

Навіщо змінювати пароль в MySQL

І справді, навіщо змінювати пароль? Поки всі і так в цілості й схоронності, ніхто не зазіхає на безпеку моєї БД. Так говорив один мій знайомий, а наступного дня виявив, що не може «отомкнуть» своїм «супернадійним» паролем адмінку власного сайту, розгорнутого на основі однієї з CMS. Тільки на наступний день завдяки допомогою найнятих адмінів йому вдалося «прорватися» на власний ресурс. Коли недалеко «грім грянув», то велика частина інших знайомих і друзів почали масово в MySQL змінювати пароль root.

Сподіваюся, цей випадок стане для вас чужим прикладом, на якому слід вчитися. Тому розглянемо всі кошти, з допомогою яких до цієї СУБД можна встановити більш надійний пароль.

Облікові записи в phpMyAdmin

Програмна оболонка phpMyAdmin має на своєму борту» безліч корисних засобів для адміністрування СУБД. В тому числі і для управління правами користувачів, налаштуваннями їх привілеїв.

Щоб дізнатися, під якою облікового запису, ви увійшли на сервер баз даних перейдіть на головну сторінку додатки (якщо ви зайшли в інший розділ адміністративної частини). Для цього натисніть на значок логотипу програми, розташований у верхньому лівому кутку.

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

У віджеті «Сервер баз даних» (верхній правий кут основної сторінки phpMyAdmin) вказана користувацька запис, «під яку» ви перебуваєте зараз в СУБД. Це стане у нагоді, якщо потрібно терміново змінити пароль MySQL, а ім’я облікового запису не знаєте або забули. Всяке може бути! Ну, як у випадку з паролем, який описаний на початку статті Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Тепер переходимо в розділ «Користувачі», який знаходиться в основному меню зверху. Тут у таблиці «Огляд облікових записів» вибираємо потрібну учетку (ставимо галочку зліва), а потім тиснемо на посилання «Редагування привілеїв».

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

У спливаючому вікні “Редагування привілеїв: Користувач ‘root’@’localhost'” переходимо нижче за налаштувань меню “Змінити пароль”. У друге поле вводимо значення пароля і повторюємо його поруч.

Якщо потрібно в MySQL змінити пароль root терміново, тоді скористайтеся опцією генерування випадкового його значень. Для цього натисніть на кнопку «Генерувати», і у віконці поруч з’явиться згенерований програмою пароль.

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Ця функція є зручною тим, що згенерований пароль автоматично підставляється в поля для введення нового значення і підтвердження. Щоб зміни вступили в силу, потрібно натиснути «ОК». Новий пароль буде запитано системою СУБД після перезапуску сервера MySQL.

Якщо ви скористалися опцією генерування випадкового поєднання символів, щоб у MySQL змінити пароль root, то раджу його значення де-небудь зберегти. Так як цей пароль не є асоціативним для вас.

Засоби командного рядка

Для початку пограємо в «шпигунські ігри». Чур, я Джеймс Бонд! Вибачте, напевно, не награвся в дитинстві Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL . Але щось в цьому є трохи таємничого і «разведчиского».

Загалом, з допомогою CMD виведемо всі паролі і облікові записи користувачів, зареєстровані на сервері MySQL. Для цього ми увійдемо в таблицю системної БД і зробимо вибірку. Ці відомості можуть нам стати в нагоді, щоб в MySQL змінити пароль.

Покрокова схема «злому»:

Запускаємо CMD.

Запускаємо «экзешник» MySQL під своїм учеткой і паролем:

Z:\usr\local\mysql-5.5\bin\mysql.exe -u root

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

У разі вдалого «заходу» внизу відобразиться інформація, що ви в командному моніторі СУБД. Потім вказується версія сервера і всяка інша нецікава для справжнього шпигуна інформація.

Тепер нам потрібно потрапити в системну БД. Спочатку виділяємо її за допомогою команди USE:

USE mysql;

Виконаємо запит на вибірку даних з системної таблиці user. І перед тим, MySQL як встановити пароль root, подивимося, які ще облікові записи існують на сервері:

select user,host,password from user;

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Для подальших експериментів нам буде потрібно новий користувач. Створимо його через інтерфейс phpMyAdmin (вкладка «Користувачі» в основному меню). Задаємо йому ім’я, хост (локальний), пароль і повторюємо пароль. І тиснемо на «Додати користувача».

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Ми розглянемо, як змінити пароль root ” MySQL, на прикладі нового користувача. Дивіться, хто з’явився! Вован, скільки днів не бачилися. Ти якраз вчасно.

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Після створення «Вована» заходимо на сервер баз даних через командний рядок під своїм логіном. Потім виділяємо системну БД і знову виводимо список всіх облікових записів і їх паролі.

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

В таблиці з’явився новий користувач vovan . Але як змінити пароль MySQL, якщо для цього користувача він виводиться у вигляді дуже довгого ланцюжка символів? Це тому, що до його значенням застосовано хешування. Ви головне не хвилюйтеся. Зараз ми цього Вована «обеспоролим».

Ось запит на установку для облікового запису vovan порожнього пароля:

UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD(“) WHERE User=’vovan’ AND Host=’localhost’;

Введіть запит у вікні CMD і запустіть на виконання (натисніть «Enter»). Після чого знову подивимося на нашу таблицю юзерів сервера MySQL.

Навіщо потрібен календар або як змінити пароль MySQL

Про, диво! Вован «беспарольным» залишився. Таким чином можна не тільки Вована «обробити», але і більш серйозних користувачів. Це ще один спосіб, як можна поміняти пароль root ” MySQL. Тоді код запиту буде виглядати наступним чином:

UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD(‘new_пароль’) WHERE User=’root’ AND Host=’localhost’;

Ось тепер можна сміливо міняти паролі і направо, і наліво. Головне, щоб поширені паролі були надійними, і не на основі «календарик»