Настройка і редагування віджетів на WordPress

244

Від автора: вітаю вас, друзі. Дана стаття написана в першу чергу для початківців користувачів, які тільки починають знайомитися з WordPress. У статті ми розглянемо таке питання, як настройка і редагування віджетів на WordPress.

Почати статтю варто, мабуть, з визначення того, що ж таке віджет взагалі, і що таке віджет в WordPress. Якщо ми заглянемо у Вікіпедію, то знайдемо там приблизно таке визначення: віджет — це елемент інтерфейсу, що виконує певні функції, дії. Як правило, це цілком конкретна одна функція.

Якщо опуститися від загального визначення зокрема, то віджет в WordPress це, загалом-то, той же елемент інтерфейсу, який виконує конкретний функціонал і розташовується він найчастіше в боковій колонці сайту (сайдбарі).

Фактично віджети допомагають нам розширити функціонал теми WordPress, надаючи новий власний функціонал. Наприклад, нам потрібно вивести список категорій сайту або календар, у якому дати будуть посиланнями на статті, опубліковані в ту чи іншу дату. Все це можна легко і просто зробити, використовуючи стандартні віджети, які йдуть в комплекті з WordPress.

До речі, давайте пройдемося за списком віджетів, які нам пропонує WordPress. У актуальною на момент написання статті версії 4.4.2 WordPress можна знайти наступні:

RSS — записи з стрічки RSS або Atom;

Архіви — архіви статей сайту по місяцях;

Календар — календар з можливістю вибору статей за обрану дату;

Мета — список посилань (вхід/вихід, RSS стрічка, сайт WordPress);

Хмара міток — хмара тегів (міток);

Пошук — форма пошуку сайту;

Довільне меню — меню з можливістю додавання посилань;

Рубрики — список категорій сайту;

Свіжі записи — список останніх статей на сайті;

Свіжі коментарі — список останніх коментарів;

Сторінки — список постійних сторінок сайту;

Текст — текстове поле для вставки довільного коду.

Настройка і редагування віджетів на WordPress

Ось такий ось список віджетів ви можете знайти в розділі Зовнішній вигляд — Віджети. Також плагіни, які ви будете використовувати на сайті, можуть додавати до цього списку власні віджети , які ви можете використовувати.

Ну і як приклад давайте використаємо один з віджетів, наприклад віджет список сторінок. Зробити це дуже легко, просто захопіть мишкою потрібний віджет і перетягніть його в область для віджетів праворуч, помістивши в потрібне місце. Залежно від теми, у вас може бути кілька таких областей, кожна з яких виведе віджет в певне місце на вашому сайті. До речі, якщо у вас в меню немає пункту віджети, а таке рідко, але може бути, значить ваша тема не підтримує роботу з віджетами.

Отже, перетягуємо в область для віджетів віджет Сторінки.

Настройка і редагування віджетів на WordPress

Часто віджети мають цілий ряд налаштувань. Обраний нами — не виняток. Віджет Сторінки пропонує три параметри: назва (воно може відображатися над списком сторінок), порядок сортування списку і можливість виключити деякі сторінки зі списку, перерахувавши їх ID через кому. Налаштуйте віджет по своєму смаку.

Настройка і редагування віджетів на WordPress

Тепер поглянемо на результат на сайті. Все вийшло, список сторінок з’явився вашого сайту.

Настройка і редагування віджетів на WordPress

Як бачимо, налаштувати віджети на WordPress дуже легко. Ну а якщо ви хочете навчитися створювати власні віджети і плагіни, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом по вивченню API WordPress. На цьому у мене все. Удачі!