Написання коду сайту: 4 способи поліпшити свій код в 2016 році

242

Від автора: front-end розробників часто ставлять між молотом і ковадлом: вони стикаються з постійно мінливими технологіями і наборами інструментів і весь час прагнуть до вже знайомого комфорту і старих звичок. Отже, в даній статті ми поговоримо про написання коду сайту: 4 способи поліпшити свій код в 2016 році.

Але якщо все залишити так, як є, то не буде ніякого прогресу. Ключові моменти хорошою розробки постійно відображаються на робочому процесі: зміна звичок, що стримують нас, а також поява нових моделей поведінки, які прискорюють процес розробки і творчості. Саме з цієї причини ми склали список з чотирьох способів, як поліпшити робочий процес в 2016:

1. Перевіряйте свій код

Линтинг – будь-який процес перевірки коду на цілісність і можливі помилки. У більш широкому сенсі, перевірений код відповідає загальноприйнятій сукупності оголошень імен, розстановці відступів і стилізації. Такий підхід має велике значення при роботі в команді – добре перевіреним кодом легко ділитися і інтегрувати в інші програми. Також даний підхід корисний, якщо ви працюєте один: написання коду в послідовному порядку за прийнятим набору стандартів означає, що в минулому була виконана величезна довідкова робота.

Перевірка може приймати різні форми:

Для HTML перевірка це, швидше, валідація. Однак перевірка може включати в себе відповідність загальним принципом оголошень: наприклад, загальний стандарт відступу у вкладках. Це може бути дозвіл на використання семантичної розмітки HTML5 (теги main і figure), а не тегів div, або ж використання правильного шрифту для основного тексту.

З перевіркою CSS все не так райдужно; хороша новина в тому, що багато препроцессоры, такі як Sass, вже мають вбудовані засоби перевірки (або їх можна інтегрувати). CSS линтинг варіюється від перевірки на правильність оголошення (пара властивість/значення окремо, відступи рядків, алфавітний порядок) до сумісності (перевірка, яким властивостям досі потрібні вендорные префікси в стилях); і зверху всього цього оголошення стилів CSS ООП системах розробки, таких як BEM.

Для JavaScript також є потужні засоби перевірки — ESLint.

З початку така нова звичка, як перевірка коду, трохи уповільнює процес розробки, однак дане вкладення незабаром окупається; основне завдання-добитися повної керованості оголошенням імен в коді і дотримуватися цих стандартів.

2. Заведіть щоденник розробника

Розробники, як правило, настільки зайняті кодом, що вся їх робота за рік сприймається як належне. На жаль, при такому підході втрачається частина вже пройдених речей. Щоб нічого не забувати, заведіть журнал відкриттів, які ви зробили під час розробки. Найкращий спосіб це блог: таким чином ви діліться своїми напрацюваннями з спільнотою. Багато розробники не горять бажанням писати блоги, так як написання хорошої статті забирає значну кількість часу, а також не всі хочуть публікувати свою роботу. Але існує безліч альтернатив: цікавий код можна зберігати в gist або в прості платформи блогінгу типу CodePen.

Також буває корисно записувати помилки: зроблені допущення або те, що вас збентежило. Коли відчуваєте, що щось не так, відразу записуйте це. Даний підхід дозволяє вчитися на своїх помилках, а не заганяти все «під килим».

3. Озброїтеся стильовим гідом

Стильові гіди для сайтів це установка зовнішнього вигляду і поведінки всіх компонентів сайту – по-справжньому стали популярні в минулому році. Усталене уявлення це гігантські тома з певної дисципліни, які падають з високих полиць на голови розробників. Однак насправді стильові гіди вже перетворилися на живі, динамічні цифрові документи, які можуть значно прискорити процес розробки, а також зробити сторінки більш цілісними.

4. Піклуйтеся про себе

Регулярні фізичні вправи і здорова дієта, скажете ви, відволікають від роботи. Насправді це інвестиції, які посилюють ваш організм, що дозволяє писати більш продуктивний код і працювати довше (якщо в цьому є необхідність).

Робіть регулярні перерви. Нехай на вашому столі завжди буде здорова їжа, складайте графік вправ, все це дозволить тримати ваше тіло і розум в тонусі. Не важливо, чи скористаєтеся ви цими радами або своїми, необхідно змінювати звичний режим життя для того, щоб рости і розвиватися.