Найбільший і найпотужніший вітрогенератор в світі запрацює через рік в данії

22

Один з найбільших в світі виробників вітрогенераторів vestas оголосив про плани встановити прототип найпотужнішої в світі морської вітряної турбіни потужністю 15 мвт в данії. У заяві компанії говориться, що прототип, відомий як v236-15 mw, буде встановлений у другій половині 2022 року в випробувальному центрі в західній ютландії. Очікується, що система почне виробляти електроенергію в четвертому кварталі наступного року.

Cnbc

За словами vestas, висота турбіни складе 280 метрів, а довжина лопатей буде досягати 115,5 метра. Прототип буде встановлений на березі, щоб спростити до нього доступ під час тестування. Очікується, що потужність турбіни буде досягати 80 гігават-годин на рік. Vestas каже, що її характеристики дозволять забезпечувати електроенергією приблизно 20 тисяч європейських домогосподарств, запобігши викиду в атмосферу понад 38 тисяч тонн вуглекислого газу.

Cnbc

У той час як vestas заявляє, що її прототип стане найвищою і найпотужнішою вітряною турбіною в світі, інші компанії також розробляють гігантські генератори. У серпні mingyang smart energy поділилася детальною інформацією про величезну нову морську вітрову турбіну myse 16.0-242. Вона буде мати висоту 264 метри і довжину лопатей 118 метрів. Потужність генератора досягне 18 мвт. Китайська компанія має намір встановити прототип в 2023 році.