На світовому пк-ринку очікується уповільнення продажів

32

Компанія international data corporation (idc) оприлюднила свіжий прогноз по світовому ринку традиційних персональних комп’ютерів і планшетів. Аналітики вважають, що розвиток галузі в наступному році сповільниться.

Джерело зображення: pixabay.com / startupstockphotos

За підсумками 2021-го, як очікується, в глобальному масштабі буде реалізовано близько 344,7 млн пк. Це буде відповідати зростанню на 13,5% в порівнянні з минулим роком. Однак у поточному кварталі прогнозується зниження поставок на 3,4 %. Причина-дефіцит електронних компонентів, який сильно вдарив по самих різних секторах it-ринку.

Аналогічно в сегменті планшетів аналітики говорять про зростання на 4,3% за підсумками року, що минає в цілому, тоді як квартальні продажі зменшаться на 8,6 %.

Джерело зображення: idc

Надалі зростання відвантажень традиційних персональних комп’ютерів сповільниться, а поставки планшетів підуть на спад. Відзначається, що планшетний сектор буде відчувати негативну динаміку у зв’язку з конкуренцією з боку смартфонів з великим дисплеєм і ноутбуків.

Якщо розглядати період до 2025 року, то показник cagr (середньорічний темп зростання в складних відсотках), на думку idc, виявиться на рівні 3,3 %. Основне зростання при цьому забезпечать ноутбуки.