На» суверенний рунет «в найближчі 3 роки пропонується витратити більше 30 млрд рублів

42

Протягом найближчих трьох років забезпечення роботи» суверенного рунета ” може обійтися в 31 млрд руб., що можна порівняти з витратами на підключення операторів до систем блокування забороненого контенту.

Тасс / олександра мудрац

Згідно з проектом закону «про федеральний бюджет на 2022 рік і на плановий період 2023 і 2024 років», схваленому урядом і спрямованому до держдуми, на фінансування заходів щодо забезпечення цілісності, стійкості функціонування і безпеки російського сегмента інтернету і мережі зв’язку загального користування в 2022 році пропонується направити до 10,8 млрд руб., в 2023-му — до 10,3 млрд руб., а в 2024 році — до 9,5 млрд руб.

Згідно набрав чинності з листопада 2019 року так званому закону «про суверенний рунеті», роскомнадзору було наказано встановити на всі мережі зв’язку в країні спеціальне обладнання (технічні засоби протидії загрозам — тспу), за допомогою якого в разі загрози ззовні відомство могло б управляти маршрутизацією трафіку в країні.

Це обладнання роскомнагляд вже використовує для обмеження або уповільнення доступу користувачів до заборонених в росії ресурсів, як це було у випадку з twitter. Реалізація цього закону до теперішнього моменту фінансувалася через нацпрограму»цифрова економіка”. У 2019-2021 роках у федеральному проекті «інформаційна безпека» нацпрограми на ці цілі було закладено понад 30 млрд руб., включаючи 20,8 млрд руб. На закупівлю тспу. Однак про фактичні витрати публічно не оголошувалося.

Представник роскомнагляду раніше повідомив, що на початок квітня 2020 року тспу були встановлені на мережах більше 80 операторів, і через них проходило 100% мобільного трафіку і 60% трафіку операторів фіксованого широкосмугового доступу в інтернет. Згідно з прийнятими цього літа держдумою поправками до закону “про зв’язок«, тспу не обов’язково ставити на мережі невеликих інтернет-провайдерів зі швидкістю передачі менше 10 гбіт/с.

Коментуючи постанову уряду, один з учасників ринку припустив, що роскомнагляд планує поширити інфраструктуру» суверенного рунета” на всіх операторів зв’язку в країні, а не тільки на найбільших. Ще одне джерело рбк вважає, що плани уряду можуть включати подальший розвиток інфраструктури, в тому числі, створення dns-серверів і реєстрів даних по інфраструктурі, наприклад по прикордонних переходах ліній зв’язку.