Мвс білорусі підтвердило можливість кримінальних справ за підписку на “екстремістські” телеграм-канали

30

реклама

Міністерство внутрішніх справ республіки білорусь підтвердило, що в країні існують правові умови для визнання деяких передплатників каналів в telegram та інших спільнот у соціальних мережах, визнаних державними органами “екстремістськими”, учасниками екстремістських формувань.

“робота по притягненню до кримінальної відповідальності буде вестися точково, з урахуванням ролі кожного учасника, виходячи із зібраних доказів” – заявили у відомстві. Що ж стосується деанонімізації адміністраторів і проявляють найбільшу активність користувачів таких каналів-вона, якщо вірити керівнику губоз в’ячеслава орловського, вже близька до завершення.

Юристи та експерти вважають, що правозастосовна практика дійсно буде точковою, а не масовою – посадити у в’язницю сотні тисяч осіб вкрай складно з організаційної точки зору, пенітенціарна система просто не впорається з таким навантаженням. Тим не менш, точкові репресії з відповідним висвітленням в пропагандистських змі, можуть бути майже такими ж ефективними для залякування опозиційно налаштованих громадян, як і масові.

Таким чином, нещодавно з’явилася інформація підтвердилася, і найближчим часом слід очікувати нових кримінальних справ проти незадоволених поточним режимом активістів. Тим, хто цікавиться ж політичним життям країни білорусам можна порекомендувати використовувати vpn і сім-карти, зареєстровані не на свій паспорт.