Московський офіс google відвідали судові пристави

68

Стало відомо, що в московський офіс компанії google, який розташовується в бц «балчуг плаза», прийшли судові пристави. Про це пише коммерсантъ з посиланням на власні джерела. Офіційні представники google відмовилися від коментарів з даного питання.

Зображення: keystone press agency / global look press

Згідно з наявними даними, в даний час сума штрафів google в росії становить понад 32 млн рублів. Американська компанія була оштрафована неодноразово, в тому числі за невдалення забороненого в росії контенту за ч.2 і ч. 4 ст. 13.41 коап рф (невдалення власником інформаційного ресурсу в мережі інтернет інформації, якщо обов’язок по її видаленню передбачена законодавством рф). Розгляд чергового порушення за цією статтею, яке загрожує google новим штрафом у розмірі 4 млн рублів, пройде в світовому суді москви 29 вересня.

Ще google була оштрафована за ч.8 ст. 13.11 коап рф за відмову від локалізації персональних даних росіян на території країни. У відповідність до чинного законодавства, іноземні компанії зобов’язані локалізувати персональні дані росіян на території країни. За порушення цього правила google була оштрафована 29 липня на 3 млн рублів.

Одне з найгучніших судових розглядів за участю google в росії пов’язано з блокуванням youtube-каналу телеканалу «царьград». У квітні цього року арбітражний суд москви визнав блокування незаконним, незважаючи на те, що google пояснила свої дії дотриманням санкційного режиму, оскільки власник телеканалу костянтин малофєєв знаходиться під санкціями сша. В якості покарання суд постановив стягувати з google прогресуючу судову неустойку зі стартовою величиною в 100 тис.рублів за кожен день невиконання судового акту з умовою щотижневого подвоєння суми штрафу. Крім того, американська компанія регулярно притягується до адміністративної відповідальності за неналежну рекламу.