Модифіковані навушники розуміють мову жестів

103

Команда американських дослідників створила пристрій для перекладу мови в звичайну мову. Sonicasl вставляється в вуха і стирає кордон між людьми, демонструючи вражаючу ефективність, — в межах 94%.

Для спілкування з людьми, що мають складнощі з промовою, часто доводиться вчити мову жестів або якусь кількість основних слів. Робота дослідників з університету буффало дозволить виключити запам’ятовування жестів, оскільки всебуде виконувати прилад під назвою sonicasl. Це модифіковані навушники сшумоподавленіем, здатні ” бачити» і переводити мову жестів, використовуючи для етіхцелей смартфон.

Sonicasl задіє технологію доплера, виявляючи великі коливання акустичних звукових хвиль, що виникають в результаті руху в повітрі поруч з користувачем. Дослідники відзначають, що під час тестів ефективність при розпізнаванні окремих слів досягає 93,8% як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Варто враховувати, що використовувалося всього 42 слова, а при спробі складати з них пропозиції точність розпізнавання падала до 90,6%.

Творці sonicasl вважають, що навіть зараз устройствоспособно поліпшити комунікацію зі слабочуючими людьми, ну а в майбутньому ця технологія може бути і зовсім задіяна для читання по губах.