Модулі Joomla

264

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Швидше за все, кожен розробник сайтів, з використанням системи управління контентом Joomla, неодноразово використовував у своїй практиці модулі, або, принаймні, чув про них. У даній статті я хотів би, на прикладі одного з представників даного типу розширень, розповісти для тих, хто не знає, що таке модулі, як здійснюється установка модулів Joomla, а також як налаштувати модуль під себе.

Як було описано вище, крім теорії, в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як Jssor Slider встановити на Joomla 3, так як це досить цікавий модуль з величезним функціоналом і можливо він Вам стане в нагоді у власній практиці.

Що таке модуль?

Модулі – це один з типів розширень для CMS Joomla, які відносно прості, якщо порівнювати з компонентами, і в основному, призначені для відображення певної інформації, доступних позиціях шаблону. Наприклад, відображення останніх доданих матеріалів, останніх коментарів до певного матеріалу, категорій, пунктів меню і т. д. Крім відображення даних, модулі так само можуть передавати певну інформацію, для подальшої обробки в компоненти CMS Joomla. Наприклад, модуль авторизації, спочатку відображає поля, які повинен заповнити користувач, а далі при відправці форми, додані дані передаються в компонент com_users.

Як правило, модулі не формують інформацію, а лише вибирають для відображення вже готову. Звичайно, бувають винятки, наприклад, модуль jssor slider, як свого контенту – відображає на екран зображення, невеликі обсяги тексту. При цьому модуль не дозволяє завантажувати зображення і зберігати текст у базу даних (щоправда текст зберігається, але у форматі JSON рядка – у вигляді параметрів модуля). Для відображення останніх, у модулі передбачені налаштування, які Ви прописуєте шлях до інструкції зображень, а використовуючи текстову область, додаєте необхідний текст. Тобто, вміст модуля, в цьому випадку, являє собою його налаштування.

Як встановити модуль Joomla

Тепер, на прикладі модуля Jssor Slider, давайте поговоримо про те, як встановити модуль джумли? Отже, для початку необхідно завантажити потрібний модуль. Для цього переходимо на офіційний сайт розширень Joomla. І, скориставшись пошуком, знаходимо вищевказане розширення.

Модулі Joomla

Далі, переходимо по посиланню “GET VINA JSSOR IMAGE SLIDER”, для скачування архіву з исходниками модуля.

Модулі Joomla

При цьому нас перенаправляють на сайт розробника, де, використовуючи посилання “DOWNLOAD”, ми можемо завантажити актуальну версію модуля. При цьому необхідно зареєструватися.

Модулі Joomla

Після реєстрації і авторизації, Ви отримаєте можливість завантажити модуль Jssor Slider.

Модулі Joomla

Зверніть увагу, що у випадку з модулем Jssor Slider, скачаний архів, перед інсталяцією, необхідно розпакувати, і відповідно в отриманому каталозі ми знайдемо архів формату .zip, який можна використовувати для установки. Далі переходимо до панелі адміністратора Joomla і, використовуючи головне меню, переходимо в менеджер розширень.

Модулі Joomla

Далі на вкладці “Завантажити файл пакета”, вибираємо тільки що завантажений архів модуля, і натискаємо кнопку “Завантажити і встановити”.

Модулі Joomla

На цьому установка модуля завершена.

Модулі Joomla

Публікація модулів

Після успішної установки, необхідно пройти в менеджер модулів і опублікувати встановлений модуль. Для цього в списку, встановлених модулів, необхідно знайти що цікавить, і клацнути на його заголовку.

Модулі Joomla

Потім на вкладці “Модуль”, вказуємо позицію, для відображення контенту модуля на сторінках сайту, у випадаючому списку “Стан” вибираємо значення “Опубліковано”, тим самим, публікуючи цей модуль, і не забуваємо, при необхідності виконати необхідні налаштування.

Модулі Joomla

Далі, переходимо на кладку “Прив’язка до пунктів меню”, і в налаштуванні “Прив’язка модуля”, вказуємо на яких сторінках буде відображений модуль.

Модулі Joomla

І нарешті, для даного модуля, необхідно на вкладці “Configuration options” вказати шлях до інструкції зображень і сформувати текстовий опис кожного слайда.

Модулі Joomla

Після цього зберігаємо даний модуль. Тепер він повністю готовий до роботи і відповідно Ви тепер знаєте, як встановити модуль джумли.

Видалення модулів

Тепер давайте визначимося, як же видалити модуль Joomla. Для цього переходимо в менеджер розширень і в бічній лівій колонці, клацаємо по посиланню “Управління”. У списку встановлених розширень, знаходимо потрібний модуль, відзначаємо його галочкою і натискаємо на кнопку “Деінсталювати”.

Модулі Joomla

Тепер Ви з легкістю зможете для CMS Joomla встановити модуль, виконати його налаштування і видалення. Якщо ж Ви бажаєте вивчити тему модулів більш докладно, а саме навчитися змінювати дизайн відображення даних модулів, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!