Модуль меню для Joomla 3

224

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Меню невід’ємний елемент будь-якого хорошого сайту, так як відображає доступні сторінки і спрощує навігацію. Тому в даному уроці ми поговоримо про те, що таке модуль меню для joomla 3 і як його створити.

Для тих, хто не знає меню – це окремий елемент (блок), в якому відображаються посилання на діючі сторінки сайту. Для роботи з меню в CMS Joomla передбачений спеціальний менеджер – Менеджер меню”, який призначений для створення та редагування меню і їх пунктів.

Модуль меню для Joomla 3

Таким чином, використовуючи даний менеджер Ви можете створити необхідні меню для Вашого сайту, а так само прив’язати до кожного з них окремі пункти посилання на сторінки. Для створення нового меню необхідно клацнути по кнопці “Створити”.

Модуль меню для Joomla 3

На сторінці, що відкрилася, необхідно заповнити три поля форми і клацнути по кнопці “Зберегти”. Короткий опис полів:

Заголовок – назва створюваного меню, яке буде відображатися в менеджері меню.

Тип меню – системне ім’я, його унікальний ідентифікатор, який необхідно вказувати з використанням літер латинського алфавіту. Хоча якщо Ви додасте терміну кирилицею, CMS Joomla, за допомогою транслітерації, замінить кожен доданий символ кирилиці на відповідний символ англійського алфавіту.

Опис – короткий опис меню.

Після створення нового меню, необхідно додати пункти. Для цього в “Менеджері меню”, клікаєте по його заголовку, який відображається у вигляді посилання на наступній сторінці, натискаєте кнопку “Створити”.

Модуль меню для Joomla 3

Як Ви бачите, Вас перенаправляють на сторінку створення окремого пункту меню.

Модуль меню для Joomla 3

Для створення пункту меню, необхідно додати його назву в полі “Заголовок меню” і обов’язково вибрати сторінку, на яку він буде посилатися, або якщо сказати інакше, вибрати тип меню, у меню “Тип пункту меню”. Після натискання на кнопку “Вибрати”, буде відображено діалогове блок, в якому Ви зможете вибрати потрібний “Вид” одного з компонентів Joomla. При цьому кожен “Вид”, відповідає за відображення окремої сторінки сайту.

Модуль меню для Joomla 3

Так само на сторінці додавання нового пункту, доступні різні параметри, які наведені в окремих вкладках. Для кожного типу меню характерні певні додаткові параметри, які будуть відображатися після вибору типу, тобто коли сторінка буде оновлена. Після визначення настройок і додавання необхідних даних, клікаєте по кнопці “Зберегти”, для створення нового пункту.

Але, зверніть увагу, створивши нове меню і прив’язавши до нього окремі пункти змін в роботі сайту Ви не побачите, тобто у користувача частини нове меню, відображатися не буде, до тих пір, поки ви не створите спеціальний модуль. В CMS Joomla модуль меню необхідний для відображення конкретного меню на сторінках Вашого сайту, в певній позиції активного шаблона.

Тому, переходимо в “Менеджер модулів” і клікаємо по кнопці “Створити”.

Модуль меню для Joomla 3

При цьому Вас перенаправляють на проміжну сторінку вибору створюваного модуля. Тобто перед його створенням, Ви повинні вибрати, який модуль з встановлених в систему, Ви бажаєте створити.

Модуль меню для Joomla 3

Так як в даній статті ми говоримо про меню, значить нас цікавить модуль Меню джумла 3, тому клікаєм по його заголовку.

Модуль меню для Joomla 3

На сторінці створення модуля, вказуємо його заголовок, в однойменному полі і на вкладці “Модуль”, вибираємо яке меню буде відображатися в якості його вмісту. Далі, вибираємо позицію відображення модуля в шаблоні і на вкладці “Прив’язка до пунктів меню”, вказуємо на яких сторінках буде доступний даний модуль. На цьому, по суті, створення нового модуля меню завершено, але зверніть увагу, що вкладці “Додаткові параметри”, містить налаштування зовнішнього вигляду майбутнього модуля, такі як: суфікс класу меню, альтернативний макет, HTML-тег модуля, HTML-тег заголовка, стиль модуля і т. д. Відповідно, можливо вони Вам знадобляться для стилізації зовнішнього вигляду майбутнього модуля. Закінчивши всі необхідні правки, клікаєте по кнопці “Зберегти” і тим самим Ви додаєте модуль в базу даних, а значить, створюєте нове меню на сайті, яке тепер буде відображатися в його вибіркової частини.

Більш докладно робота з модулем меню і зміна його дизайну розглянуто в курсі Joomla майстер. З нуля до преміум шаблону.

На це питання, як створити свій модуль меню для джумли 3 для Вас вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!