Модуль авторизації joomla 3

227

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Користувачі дуже важливі для будь-якого сайту в інтернеті. При цьому дуже часто, ідентифіковані користувачі наділяються ширшими правами, приміром доступ в закритий розділ сайту, відправка певної інформації тощо, Тому в даній статті ми з Вами розглянемо модуль авторизації joomla 3, завдяки якому користувач зможе пройти авторизацію на Вашому сайті.

Авторизація користувачів на сайті – це досить хороша практика, завдяки якій власник сайту отримує деяку інформацію про користувача, а в свою чергу користувач отримує доступ до закритих розділів сайту, або ж до деякого функціоналу, недоступному звичайним відвідувачам. Звичайно, просто так, користувачі не будуть реєструватися на Вашому сайті, а значить і проходити авторизацію, тому Ви повинні їх чимось зацікавити, але на цьому зупинятися не буду, так як тема статті дещо інша.

Для проходження авторизації в CMSJoomla зарезервована спеціальна сторінка, на якій розташовуються необхідні для заповнення поля. Відповідно посилання на цю сторінку Ви можете створити в менеджері меню.

Модуль авторизації joomla 3

Тобто при вказівці типу пункту меню, необхідно вибрати макет “Форма авторизації” компонента “Менеджер користувачів”.

Але використовувати окрему сторінку для авторизації, не зовсім зручно, так як вона прихована від очей користувача, тому набагато вигідніше використовувати для CMS Joomla модуль авторизації, який у заданій позиції, відображає необхідний набір полів аутентифікації користувача.

Для створення вищевказаного модуля, необхідно перейти в менеджер модулів і клацнути по кнопці “Створити”.

Модуль авторизації joomla 3

На наступній сторінці вибираємо потрібний модуль (в нашому випадку це модуль “Вхід на сайт”) і клікаєм по його заголовку.

Модуль авторизації joomla 3

При цьому Вас буде скеровано на сторінку налаштування параметрів даного модуля.

Модуль авторизації joomla 3

На цій сторінці необхідно вказати заголовок майбутнього модуля і вибрати позицію його відображення в шаблоні CMS. Крім цього, Ви вправі вказати кілька додаткових параметрів:

Початковий текст – текст, що з’являється перед формою авторизації.

Заключний текст – текст, що з’являється після форми авторизації.

Перенаправлення при вході – заголовок сторінки, на яку буде перенаправлено користувач після успішної авторизації.

Перенаправлення при виході – заголовок сторінки, на яку буде перенаправлено користувач після виходу з облікового запису.

Показувати привітання – показувати привітання в модулі.

Показувати ім’я/логін – що показувати в якості контенту модуля після успішної авторизації.

Безпечна форма реєстрації – якщо Так, для захисту даних авторизації, при відправці форми, буде використовуватися шифрований протокол SSL.

Назва полів форми – визначає, як будуть відображатися заголовки полів форми – у вигляді тексту або у вигляді іконок.

Вказавши необхідні параметри, зберігаємо зміни і переходимо у частину для перевірки працездатності модуля.

Модуль авторизації joomla 3

Як Ви бачите, модуль успішно відображається на екрані.

В даний час соціальні мережі користуються величезною популярністю, а разом з тим, традиційна авторизація використовується все рідше, так як на зміну їй приходить авторизація через соціальні мережі. Бо це дійсно зручно, користувачеві більше не потрібно заповнювати певні поля форми для реєстрації і авторизації, достатньо клікнути по спеціальній кнопці і авторизація буде завершена.

Відповідно в CMS Joomla авторизація через соціальні мережі може бути реалізована тільки з використанням стороннього розширення, так як в базовій комплектації, даний функціонал не передбачено. Тому в цій статті ми з Вами розглянемо безкоштовний і дуже зручний розширення під назвою SLogin.

Модуль авторизації joomla 3

А значить на сторінці опису вищевказаного розширення, клікаємо по кнопці “Download” і переходимо на офіційний сайт розробника компонента.

Модуль авторизації joomla 3

Вибираємо останню актуальну версію і клікаєм по посиланню “View Files” і переходимо на сторінку скачування розширення.

Модуль авторизації joomla 3

Після скачування, переходимо в менеджер розширень Joomla і виконуємо установку стандартним способом. Після завершення установки, необхідно перейти в менеджер плагінів і активувати плагін тієї соціальної мережі, яку Ви бажаєте використовувати для авторизації користувачів. Наприклад, розглянемо авторизацію через соціальну мережу “ВКонтакте”. А отже, переходимо в менеджері плагінів на сторінку опису плагіна “Social Login Vkontakte auth”.

Модуль авторизації joomla 3

Даний плагін необхідно опублікувати і правильним чином налаштувати, а саме, поле “Application Id” – вказати ідентифікатор програми “ВКонтакте”, яке буде використовуватися для авторизації користувачів; а в полі “Secret key” — секретний ключ програми.

Відповідно необхідно створити додаток у соціальній мережі, тому переходимо в соціальну мережу “ВКонтакте”, авторізуємось і відкриваємо сторінку додатків.

Модуль авторизації joomla 3

Далі, клікаєм по посиланню “Управління.

Модуль авторизації joomla 3

Для створення програми клікаєм по відповідній кнопці “Створити додаток”.

Модуль авторизації joomla 3

Вказуємо назву майбутнього додатки, вибираємо тип – “Веб-сайт”, вказуємо реальний адресу сайту, разом з доменним ім’ям і клікаємо по кнопці “Підключити сайт”. Наступним етап – це підтвердження створюваного додатка. Тобто на зареєстровану телефон, прийде код, який потрібно ввести в спеціальне поле. І як тільки Ви це зробите, додаток буде створено і в його налаштуваннях, Ви побачите необхідні для налаштування плагіна параметри, а саме, ідентифікатор програми, і його секретний ключ.

Модуль авторизації joomla 3

Тому копіюємо необхідні дані, додаємо у відповідні поля налаштувань плагіна “Social Login Vkontakte auth” і зберігаємо зміни. Потім переходимо в менеджер модулів і публікуємо модуль “SLogin”, при цьому не забуваємо вказати позицію його відображення в шаблоні.

Модуль авторизації joomla 3

І переходь у частину для перевірки.

Модуль авторизації joomla 3

Як Ви бачите в контенті модуля, немає якихось полів для заповнення, а значить для авторизації, досить клікнути по посиланню відповідної соціальної мережі (в нашому випадку – це “ВКонтакте”).

Модуль авторизації joomla 3

Перед авторизацією користувач обов’язково повинен дати дозвіл на використання своїх особистих даних, і як тільки він це зробить — авторизація буде завершена.

Модуль авторизації joomla 3

Тобто, як Ви бачите цей тип авторизації більш зручний, але у будь-якому випадку тільки Вам вирішувати, чи потрібна авторизація joomla на сайті і яким чином її формувати. Якщо Ви бажаєте більш детально дізнатися про те, як працюють модулі Joomla і навчитися створювати їх самостійно – Вам буде корисний наш новий курс Joomla-Професіонал: створення розширень для joomla.

НА цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!