Microsoft ускладнила відмову від edge і ввела примусовий запуск сайтів на своєму браузері

29

На початок грудня кількість користувачів, що відкривають інтернет за допомогою браузера edge, склало 4.19%. Тим часом за chrome 64.06%, що явно не влаштовує керівництво microsoft. Сторожили компанії ще пам’ятають, як старий добрий internet explorer стояв на 99% всіх комп’ютерах планети. Очевидно, що в осяжній перспективі софтверному гігантові не вдасться навіть наблизитися до продукту google, але відмовлятися від адміністративного ресурсу ніхто не планує.

На початку грудня стало відомо, що microsoft випустила невелике оновлення для windows 11, в рамках якого користувачі цієї операційної системи зіткнулися зі складнощами в перемиканні на chrome. Ос нав’язливо пропонує залишитися на edge, запевняючи в тому, що це найбезпечніший браузер на планеті, що пройшов всі перевірки і повністю відповідає високим вимогам до безпеки, що пред’являються до своїх продуктів microsoft. Схоже, з недавніх пір політика софтверного гіганта стала ще більш сувора.

Як повідомляється, минулого тижня почали поширюватися оновлення безпеки kb5008212 і kb5008215 для windows 10/11, які поставили деяких користувачів в глухий кут. Так, якщо раніше вибір стороннього браузера припускав, що абсолютно всі вкладки будуть відкриватися там, то тепер microsoft залишила за собою право примусового відкриття окремих сайтів в edge. Точного переліку сайтів поки немає, але він точно буде рости.

Представники microsoft пояснюють свої дії турботою про користувачів, адже браузер edge більше підходить для відкриття цих сайтів. Варто відзначити, що найчастіше переходи з ігноруванням основного браузера трапляються через системні додатки (пошта, новини та інші). Раніше існували утиліти, що дозволяють уникнути примусового переходу (наприклад, edgedeflector), але тепер вони виявилися непрацездатні. Крім того, розробники браузерів firefox і brave хотіли впровадити подібний функціонал в свої продукти. Однак новий патч зробив все це неможливим. Microsoft апелює до безпеки, називаючи перехоплення посилань небезпечним для користувачів. Так, якщо можна перехоплювати посилання, то можна робити і інші завдають шкоди ос дії.

Варто відзначити, що абсолютна більшість користувачів змушена буде миритися з новою політикою microsoft. І все ж спосіб є. Зовсім недавно з’явилася утиліта msedgeredirect, яка дозволяє обійти розумний алгоритм примусового запуску вкладок в браузері edge.