Microsoft мало не стала найдорожчою компанією в світі, а alphabet тепер коштує майже 2 трлн — все завдяки хорошим фінансовим звітам

19

Акції компаній alphabet і microsoft виросли до рекордних значень після того, як обидва it-гіганта повідомили про дуже хороші фінансові результати за третій квартал, які перевершили очікування аналітиків. При цьому microsoft в оцінці активів ледь не випередила apple, тобто мало не стала найдорожчою компанією в світі.

Джерело: cnbc.com

Акції alphabet підскочили майже на 5% до $2924,35 за одиницю, в результаті чого ринкова капіталізація компанії склала майже $2 трлн. Активи microsoft подорожчали на 4% до $323,17 за штуку, збільшивши ринкову капіталізацію до $2,43 трлн, впритул наблизившись до оцінки apple, яка становить $2,46 трлн.

Нагадаємо, що входить в холдинг alphabet компанія google повідомила про збільшення доходів на 41 % до $53,1 млрд. При цьому обсяг продажів реклами на youtube виріс до $7,2 млрд з $5 млрд роком раніше. У підсумку прибуток на акцію склав $27,99, випередивши прогнози аналітиків. Google вдалося уникнути серйозного удару через зміну apple політики конфіденційності ios – цей крок погіршив квартальні результати snapchat і facebook.

У i кварталі 2022 фінансового року виручка microsoft збільшилася на 22% в річному вираженні і склала $45,3 млрд.бізнес компанії, пов’язаний з виробництвом пк, зараз відчуває складності, викликані глобальним дефіцитом чіпів. А виручка від продажів ліцензій windows збільшилася на 10 %.

Інвестори позитивно оцінюють перспективи подальшого зростання google і microsoft: за рік їх акції подорожчали на 83% і 51% відповідно. Однак обидві компанії попереджають, що попереду їх можуть чекати деякі проблеми. Microsoft закликала аналітиків “стежити за рекламним ринком”, оскільки постраждалі від проблем з поставками компанії можуть урізати витрати на рекламу, а для софтверного гіганта це близько 6% доходів. Google також передрекла скорочення рекламної виручки, яка раніше підскочила через пандемію.